Kütüphane


Yılmaz DİKBAŞ

ÖZGEÇMİŞ

http://www.kalinka.com.tr/images/yilmazdikbas.jpg3 Mart 1942 Zonguldak doğumlu. İstanbul'da Koca Ragıp Paşa İlkokulu, Gedikpaşa Ortaokulu ve İstanbul Erkek Lisesi'ni bitirdikten sonra SÜMERBANK'IN yurtdışı burs sınavını kazanarak İngiltere'ye gitti.

İngiltere'de London University North Western Polytechnic'i ve Leeds
Üniversitesi'ni bitirerek Tekstil ve Kimya Yüksek Mühendisi oldu. Üç yıl İngiltere'de mühendis olarak çalıştı. Yurda döndükten sonra 1974-78 süresince Bursa'da Sümerbank ve Merinos Yünlü Sanayi Müessesinde mühendis-yönetmen olarak çalıştı. 1978 yılında özel sektöre geçtikten sonra sırasıyla; Tarsus'ta Paktaş-2 Fabrikası, Bursa'da İpekiş A.Ş, İstanbul'da Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Tekstil Danışmanlık Servisi ve İstanbul'da Dokusan A.Ş. de mühendis-yönetmen olarak çalıştı.

1987 yılında; "Mühendislik, Danışmanlık ve Ticaret" alanlarında hizmet veren kendi şirketini kurdu. Bu şirketinde; 13 tane 'Fizibilite Etüdü', 4 tane '"Diagnostik Etüd", 7 tane 'Yatırım Projesi' hazırladı ve 4 tane "Anahtar Teslim" fabrika kurdu. 1990 yılında turizm sektörüne de girdi ve bu amaçla kurduğu ikinci bir şirketi ile 2002 yılına kadar Rusya'dan Antalya'ya düzenli turist grupları getirdi. Bu süreç içinde Türkiye'ye doğrudan 15 milyon dolar, dolaylı olarak da en az 25 milyon dolar kazandırdı, Bu başarılı çalışmalarından dolayı hem Türsab (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği)'dan hem de Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'ndan üst üste Takdir Belgeleri ve Tebrik Plaketleri aldı. Nisan 1997 - 2009 döneminde TMMOB, Kimya Mühendisleri Odası Antalya İl Temsilciliğini yürütmüştür.

 

http://www.kalinka.com.tr/Bu Yazarın Yayınları

İğfal İğfal
Avrupa Birliği’nin İğfal Ettikleri

Yazarı: Yılmaz DİKBAŞ


II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?