Kütüphane


Yılmaz POLAT

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/yilmaz_polat_tanitim_01.gifYılmaz Polat, 30 yıldır ABD’de gazetecilik yapıyor. Yıllarca TRT’nin, Anadolu Ajansının temsilciliği görevlerinde bulundu. Halen, Avrasya Televizyonunun Washington Temsilciliği görevini yürütüyor.

Polat, Korgeneral Osman Fazıl Polat’ın oğludur. Belki adını duymayanlar olabilir. 1974 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kıbrıs’a “Barış Harekatı” sırasında Polat da Tümgeneral rütbesinde Ankara’daki 28. Tümen komutanıydı. O “Kıbrıs Fatihi” olarak da bilinir. Yılmaz Polat her yıl Türkiye’ye gelir, Sivas’ın Şarkışla ilçesinde babasını anma törenlerine katılır.

Çesitli gazete ve televizyonların Washington temsilciligini yapan Yılmaz Polat'ın Washington Entrikalari, Washington-Ankara hattı, Alo Washington, Amerikan Şahinleri-Amerikan Kargalari, Washington'da Akrobasi, CIA'nın Muteber Adamı, Parola Kıbrıs, CIA Pençesinde Açılım adlı kitapları bulunuyor.Bu Yazarın Yayınları

CIA Pençesinde Açılım CIA Pençesinde Açılım
Kirli Oyunun Gizli Belgeleri

Yazarı: Yılmaz POLAT


II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?