SOROS Gururla Sunar: WİKİ Darbe! / Banu AVAR PDF Yazdır e-Posta
Cuma, 03 Aralık 2010 18:53 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 10720 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş

Emperyalizm böyledir: ikili üçlü beşli kurgu yapar… Bir oyuncak verir elinize siz oynarken işine bakar..

Oyuncağı deşifre edenleri de yaftalar… Onlar komplocudur. Verilen belgeler gösterilen hedefi bulmalıdır. Bunlar olurken toplumlar kaos içinde kalmalıdır. İktidarlara yakın olanlar kızmalı, muhalefet destekçileri, gerçeği işaret edenlere saldırmalıdır.. Toplumlar daha çok bölünmelidir… Önemli olan ‘GERÇEĞİ’ perdelemektir....

Türkiye’de wiki sızıntıların nasıl algılandığı, önemli bir göstergedir…

Ekranlardan ve gazetelerden halka bilgi kirliliği servis edilmektedir!

Halk önüne konan yemi didiklemektedir.. Ne yazıkki bir çok ‘aydın’ da…

1971’de Pentagon sızıntısı nasıl Watergate skandalını hazırlamışsa, benzer bir durum hazırlanmakta… CFR’nin işine gelenler kalacak diğerleri gidecek! Nereye mi : Okka altına!

Batı istihbaratı yayın organları iş başında!

Ortaya hiçbir üst düzey gizliliği olmayan bir dedikodu trafiği yayılmıştır. NASIL?

Hamburg’un Der Spiegel gazetesi, İngiltere’nin The Guardian’ı ve ABD’nin The New York Times gazetelerinin büyük katkısıyla dünyaya servis edilen ‘bilgiler’ vardır.

Tüm bu gazeteler Transatlantik ABD ve İngiliz istihbarat çevrelerine aittir. The New york Times Amerika’nın gizli devletinin ve küresel çetesinin en saygın yayın organıdır. The Guardian MI 6 nın yani İngiliz istihbarat servisinin ‘sol’ koludur. Der Spiegel Alman istihbaratının denetiminde bir gazetedir.

‘Sızıntı’ bu gazetelerden yapılmıştır… Bu gazetelerin işlerine gelmeyen konularda nasıl tavırlar aldığına dair onlarca örnek vardır… Onlar İkiz kuleler konusundaki binlerce mimar ve mühendisin platformunu görmezden gelmişlerdir. Onlar sadece istediklerine sayfalarında yer verir.

Değirmenin suyu nereden?

Julien Assange adlı Wiki sızıntı sitesinin yetkilisi, bizim ‘solcular’ tarafından yere göğe konamadı… Ama kimse asıl soruyu sormadı: Assange hayatını nasıl idame ettiriyor? Assang’a kim ödeme yapıyor? Bu kadar ülkeyi nasıl dolaşıyor. Pahalı biletleri nasıl alıyor…

Londra’nın ortasında basın toplantıları yapabiliyor ve göya ‘aranıyor’!

Bakılması gereken bir diğer soruyu bir çok muhalif yazar gibi Webster Tarpley de soruyor: ‘Bu kadar önemli sızmalara imza atan Assange ABD’nin saldırgan tutumu için ne görüş belirtiyor?’

Diyor ki ‘Biz görüş belirtmeyiz. Tarafsızız! Bir savaş varsa, ‘human’ (insanca) olmasını isteriz.’ Ne emperyalizmden ne savaş karşıtlığından ne NATO’dan sözediyor Assange…

Wiki’nin ‘yönetim kurulu’

Tek başına değil Wikileaks’de. Sitenin yönetim kurulunda ilginç şahıslar var. Ben Laurie mesela. Google’ın en üst düzey eski güvenlik yetkilisi. Amerikan milli güvenlik teşkilatı ile sıkı bağları olan Google’a yıllar vermiş. Üstelik ‘güvenlik’ biriminde.

Diğer wiki yöneticilerine bakın. Çinliler var yönetimde. Hepsi Çin düşmanı. Wan Dan, 1998’de Turuncu darbe imalatçısı NED’den Demokrasi ödülü almış! Wang Youcai, Çin Demokratik Partisini kurucusu; Xiao Qiang, Berkeley’deki California Üniversitesi Çin-Internet-Projesi Direktörü, Tibet danışma kurulu üyesi ve Soros’cu RADIO Free ASIA’da çalışıyor; tibetli olan ve sürgün’de yaşayan aktivist Tashi Namgyal Khamsitsan da Wiki sızıntı ailesinden. Tibet’in Demokrasi Platformu gibi Soros/CIA bağlantılı örgütler…. Qiang batı adına Çin’e karşı Tibet kartını kullanan ‘ruhani lider’ Dalay Lama ile de yakın ilişkide.

‘Fitne tertibi’ imalatçıları…

Sitenin tüm yönetimi ‘SOL’ maskesi altında ‘demokrasi aktivisti’ olarak ‘sızıntı’ yapıyorlar. İlginç bir başka isim: Cass Sunstein! Uzmanlığı çok ilginç: İnformation Regulator . Bilgi akışı düzenleyicisi!

Wiki sızıntı ‘kavalının’ çıkardığı nağmelere kapılmadan önce doğru soruları sormakla işe başlamak gerek diye düşünüyorum.

    1. Sızıntıyı yapanlar kim?

    2. Kim tarafından finanse ediliyorlar?

    3. Yaptıkları yayın kime yarıyor?

    4. Ortada görünenlerin arkasında kimler var?

    5. Ve sızıntıda işe yarar bilgi var mı?

 

Bugün dünyayı fethetme uğruna kendi insanlarını feda edebilen, tanrısı ‘Lucifer’ (şeytan) olan masonik gizli bir yapı iş başında… Bunu söyleyince birileri, bizi, ‘Emperyalizm’in yenilmez bir güç’ olarak gösterdiğimiz gerekçesiyle kınıyor…

Tam tersine, ortaya konan kukla oyunu, bu yapının zafiyetini de olanca açıklığıyla sergiliyor… Araştırmalara ‘komplo teorisi’ ya da Türkçesiyle ‘fitne tertibi kuramı’ demek kabul edilemez. Fitneyi biz tertiplemiyoruz. Ayan beyan görünen bir fitne tezgahı bizi hedefliyor: İşaret etmeye çalışıyoruz.

Siber kontrol yolda!

2001 de, Dış İlişkiler Konseyi’nin Rockefeller, Rothshields, Morgan’lı küresel çetesi, tüm dünyayı hedefleyen 1 trilyon dolar bütçeli FÜZE KALKANI projesi için düğmeye bastılar.… 3000 kişi, iki bina feda edildi.. Füze kalkanı projesiyle dünyanın denetime alınması karara bağlandı… Dünya bankası eski 2. başkanı Joseph Stiglitz bile İkiz kulelerin, Amerikan imparatorluğunu yöneten ‘çete’ tarafından planlandığını söylemekten çekinmedi.

Bu arada Assange ve wikileaks’in en nefret ettiği konu bu! 11 Eylül hakkında ağzını açanı affetmiyorlar!.

10 yıl sonra 2011’de geldiğimiz noktaya bakın… Füzeli ‘Kalkan’ hedef toplumların üzerine ‘oturmaya hazırlanıyor’! Aynı zamanda işin olmazsa olmazı ‘Siber kontrol’ de 2 seneye kadar devreye giriyor.

Bu arada ulus devletlerin karışık kafalı halklarının önüne daha da büyük bir kirli bilgi yumağı konuyor…

‘Sol’ maskeli siber tetikçiler…

Assange, Amerikan ve İngiliz istihbaratının denetiminde rolünü oynuyor. Amerikalı emekli generallerin denetimindeki Turuncu darbeciler, ekonomik tetikçiler derken, siber savaşta görev üstlenen, siber sherlock holmes olarak üstüne düşeni yapıyor!

Üstelik ‘sol’ maskesi ona koruma sağlıyor!!

Batı gözlüklü bizim ‘solcular’ AKP’yi düşürecekse, ‘sızıntı iyidir!’ diyorlar… Ya AKP yerine farklı maskelerle AKP’nin görevini sürdürecek birilerini hazırlıyorlarsa…. Malum küresellerin uzun vadeli hedefi TEK DÜNYA DEVLETİ! O amaçtan saptıklarını gösteren bir durum yok… Çeşitli ülkelerde bu amaca hizmet edenleri bulmak asli görevleri… Bu a partisi de b partisi de olabilir… Bize düşen görev onların bizim görmemizi istedikleri seçeneğin dışına çıkmak!

Özetle, birkaç yüz yıllık Amerikan tarihine sahip yeni imparatorlar, eski imparator İngilizlerin ipiyle, tarihinin en cerbezeli kavşağında, koca Ortadoğu’nun kodlarıyla oynamaya kalkarken, fazla naif aktörlerden medet umuyorlar… Bu coğrafyanın insanı , amiyane tabirle bu yemi yemez.

Bu millet binlerce yıllık genetik hafızasıyla bir araya gelmenin en pratik yolunu bulacak, ve tarihsel görevini sürdürecektir…


Banu AVAR, 4 Aralık 2010

http://www.banuavar.com.tr/?pg=articles&id=81

Elmek: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
Paylaş
10720 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Son Güncelleme: Cuma, 03 Aralık 2010 19:02
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!