Terörist Öldüren 17 Asker Tutuklandı PDF Yazdır e-Posta
Çarşamba, 23 Mayıs 2012 08:58 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 3367 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş

Van'da 3 yıl önce 2 pkklı ile pkklılara yardım ve yataklık eden bir kişinin öldürüldüğü operasyonla ilgili başlatılan soruşturmada bir emekli Albay, 1 Binbaşı, 1 üsteğmen, 1 astsubay ile 13 Uzman Çavuş tutuklandı. 

ASKERLER ARKADAŞLARI İLE VEDALAŞTI, GÜLE OYNAYA CEZAEVİNE GİTTİ
tıklayın: http://www.dha.com.tr/dhavideogaleri.asp?vid=316075

Van'ın Çaldıran İlçesi'ne bağlı Buğullukaynak Köyü yakınlarında 3 yıl önce yapılan operasyonda 2 pkklı ile saklandıkları evde onlara yardım eden bir kişi öldürüldü.

Operasyona katılan bir askerin, pkklılar ile yardım ve yataklık eden kişinin infaz edildiğini ileri sürerek yaptığı ihbar üzerine soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında Erciş'te Savcılıkça ifadeleri alındıktan sonra Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevkedilen dönemin Van İl Jandarma Alay Komutanı emekli Albay Vecihi Halil İyigün ile muvazzaf askerler, dönemin Jandarma Özel Harekat Tabur Komutan Yardımcısı Binbaşı Hakan Başaklıgil, Üstteğmen Muhlis Çolak, Astsubay Başçavuş Kabil Tanyeli, Jandarma Özel Harekat timinde görevli uzman çavuşlar İsmail Taşdemir, Hasan Kaya, Ünal Demirbaş, Hasan Emir, Mustafa Küpeli, Abdülkadir Karaca, Abdülmütalip Ateş, Mustafa Perpil, Mehmet Kocaboğa, Hamza Çelik, Hüseyin Güzel, Mevlüt Mete ve Özgenç Soylu 'kasten adam öldürmek' suçundan tutuklandı.

ŞEHİT OLDU, TUTUKLANMAKTAN KURTULDU

Söz konusu operasyona katılan Uzman Çavuş Yusuf Tunagüzey'in Van'da 2010 yılında teröristlerin döşediği mayına basması sonucu şehit olduğu için tutuklanamadığı öğrenildi. Aynı timdeki üç uzman çavuşun ise çeşitli zamanlarda pkknın döşediği mayınlara basarak gazi oldukları bildirildi. Takma ayakla yaşamaya çalışan gazilerin tutuklanıp tutuklanmayacağı bilinmiyor.

Askerhaber, 22 Mayıs 2012

Paylaş
3367 kişi bu içeriğe erişmiştir.
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!