Toplum Mühendisliği ve Okullarda Giysi Serbestliği / Ömür KURT PDF Yazdır e-Posta
Çarşamba, 28 Kasım 2012 05:36 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 5947 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş

Okullarda kıyafet serbestisi toplumda tartılışıyor. Bu uygulamayı 'iyi' bulan da var 'kötü' bulan da... Ancak böyle bir konu çok yönlü değerlendirilmelidir. Bu tür uygulamalar özellikle bizim gibi zengin-fakir ayrımının çok büyük olduğu ülkelerde tehlikelidir.

Bazı yerlerinde hâlâ çadırda eğitim yapan bir ülkede kıyafet serbestisi tanınsa ne olur, tanınmasa ne olur?

Ekonomik kalkınması engellenmiş, çocuk ve gençleri her yandan emperyalizme esir edilmiş bir ülkede okullar serbest değildir. Eğitim düzenimiz yabancıların denetimine verilmiştir, okulda okutulacak dersleri bile ABD'li danışmanlar belirlemektedir (Bkz. MEB http://bit.ly/11ad7hz / http://bit.ly/UXZSxf).


Terör sorunu gittikçe tırmanıyor, ülkemiz ABD-NATO üssü haline gelmiş, patriot füzeleri bağrımıza sokulmuş, komşu ülkelerle savaş tehdidi artmış, Kürtçülük-Ermenicilik sorunu patlatılmış, halk geçim derdinde... Okullarda ise arka arkaya 4+4+4 uygulaması, İmam Hatip Orta Okulları ve giysi serbestisi...

Bu uygulamanın amacı 'çağdaşlık' değildir!

Bir ülkenin çağdaş olabilmesi için öncelikle ekonomisinin düzgün olması gerekir ki, Türkiye'de ne giydiğimiz ne yediğimiz bizimdir. Saman bile ithal edilmektedir. Fabrikalar art arda kapanırken, her yere pıtrak gibi alış-veriş merkezleri açılmaktadır. Bu, tüketim kültürünün ve tüketim toplumunun göstergesidir. Böylesine yabancı marka düşkünlüğünün arttırıldığı, öz kimliği öldürülen bir ülkede bu tür uygulamalar kanser etkisinden başka bir şey değildir. Kendi ürettiği ürünlerin adlarını bile İngilizce koyan bir Türkiye, ne kadar özgürdür? Bu tür uygulamalarla okullarda da -tıpkı ekranlarda gördüğümüz 'haftanın şıkı ve rüküşü' ya da 'Bugün ne giysem?" tarzı 'toplum mühendisliği' programlarının- birer yansımasını görürsek şaşırmayın...


Ömür KURT, 28 Kasım 2012
Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

Paylaş
5947 kişi bu içeriğe erişmiştir.
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!