1. Recep'in tırmaladığı 13 yaşındaki çocuk beraat etti!

Genel & Güncel Konular

İletigönderen maydonos » Cmt Mar 14, 2009 15:30

Belki Hulya yi gorunce Garfiyild(!), 13 yasindaki cocugun yanin da kendini Azman gibi hissetmis olabilir. :mrgreen:
Resim

Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye

İletiler: 1651

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Mar 14, 2009 19:28

Kamer GENÇ'ten soru önergesi:
"Bu çocuğun ensesindeki tırnak izlerinden adli tıp örnek almış mıdır?
Acaba çocuğa bir mikrop bulaşmış mıdır?"

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen xytunaboyluxy » Cmt Mar 14, 2009 21:31

Tayyip iyice kendini kaybettti...Siz olsaydınız ne yapardınız? Benim ilçemde AKP ile Saadet partisi kafa kafaya gidiyor.Bir yandan, Akp ve yandaşları kendi zenginliklerine zenginlik katıyor, faşistleşiyorlar, halkı koyun yerine koyuyorlar.Menfaatçi bir toplum yaratmaya çalışıyorlar.Sadece bir kendileri doğruları söylüyor,muhalefet edenler dinsiz,imansız sayıyorlar.İlçemde CHP, DSP havasını alır.Ama bir akp karşıtı iseniz, AKP'nin kazanmamasını istiyorsanız, Oyunuzu CHP veya DSP'ye mi verirdiniz? yoksa Ak'ın karşısındaki en güçlü parti Saadet'e mi ?
Kullanıcı küçük betizi
xytunaboyluxy
Uzaklaştırıldı

İletiler: 101

Re: 1. Recep, darp ettiği çocuktan davacı!

İletigönderen Pınar » Prş Ağu 20, 2009 9:52

Resim

Türk Hukuk tarihinin en ilginç davalarından biri, 8 Eylül’de Aydın’da başlıyor. M. S.Ö adlı 14 yaşındaki çocuk, Başbakan Erdoğan’a ‘’Allah cezanı verecek’’ dediği için, 28 ay hapisle yargılanacak. ‘’Sanık çocuk’’ da Başbakan’dan, boynunu sıktığı gerekçesiyle şikayetçi.... GAZETEPORT, 4 ayrı klasörden oluşan dava dosyasındaki, ilginç iddia ve ifadeleri açıklıyor.

Türk hukuk tarihinin en ilginç davalarından biri, 8 Eylül günü Aydın’da başlayacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile davalık olan, 14 yaşındaki bir çocuk 28 ay hapis istemiyle, sanık sandalyesine oturacak. M.S.Ö, Başbakan Erdoğan’a “Allah cezanızı verecek” diye bağırarak hakaret ile suçlanıyor. M.S.Ö ise Erdoğan’ın boynunu sıkıp kendisini yaraladığını öne sürüp şikayetçi oluyor. Bu dava, 14 yaşındaki ilköğretim okulu 8. sınıf öğrencisi ile, ülkenin Başbakanı arasında…

İlginç davanın başlangıcı Başbakan Erdoğan’ın 29 Mart seçimleri öncesi, Aydın’da yaptığı mitinge dayanıyor. M.S.Ö, 9 Mart günü Gazi Bulvarındaki mitingde, AKP otobüsünde Erdoğan’ı görünce “Allah cezanızı verecek” diye bağırınca, olaylar gelişiyor. Çocuğun iddiasına göre polisler kendisini yakalıyor ve Başbakanın yanına götürüyor. Başbakan ‘’Neden bağırdın?’’ diye soruyor. Çocuk ‘’Sizi sevmiyorum’’ cevabını veriyor. Yine M.S.Ö’nün iddiasına göre Başbakan çocuğun boynuna elini koyuyor ve ensesini sıkıyor. Bu aşamadan sonra çocuk hakkında ‘’Başbakana hakaret’’ suçundan dava açılırken, M.S.Ö ve ailesi de Başbakan hakkında ‘’Kasten yaralamak’’ iddiasıyla şikayetçi oluyor.

‘’BABAMIN İŞLERİ KÖTÜ’’
Olaya el koyan Cumhuriyet Savcısı Sabri Beytorun, ‘’Sanık’’ M.S.Ö’ünü ifadesine başvurdu. Elektrik teknisyeni olan babasının işlerinin kötü olduğunu ve ekonomik durumlarının iyi olmadığını anlatan çocuk 19 Mart tarihli ifadesinde şöyle dedi:

“O gün, içimden geldiği şekilde Başbakan’a ‘Allah cezanızı verecek’ diye söz kullandım. Bu cümleyi yüksek sesle söyledim. Başbakan bu sözleri duyunca otobüsü durdurdu ve korumalarına, ‘Onu alın’ dedi. İki polis iki koluma girerek ve bir polis de arkadan tutarak beni, içinde Başbakan’ın bulunduğu otobüsün birinci basamağına çıkardılar. Başbakan elini omzuma koydu ve ‘Ne dedin’ diye sordu. Ben de kendisine yukarıda söylediğim sözü aynen tekrar ettim. Bana ‘Neden?’ diye sordu. Ben de ‘Sizi sevmiyorum’ diye cevap verdim. Başbakan elini,omzumla birlikte enseme koymuştu. Karşılıklı diyalog sırasında eli ile boynumu sıktı ve izler o zaman meydana geldi. Başbakan Erdoğan’dan boynumu sıkarak beni yaraladığı için şikayetçiyim”

‘’BOYNUNDA TIRNAK İZLERİ VAR’’
Başbakan Erdoğan’an “Bırakın gitsin” talimatına karşın bir sivil polisin ona tokat attığını ve gözaltına alındığını anlatan M.S.Ö, Aydın Devlet Hastanesi’nden rapor alıyor. Rapora göre boyun arka sağ kısmında, 6 adet, 5 santimetre uzunluğunda 2 milimetre derinliğinde tırnak izleri var…
M.S.Ö’yü ‘’Allah cezanı verecek’’ diye bağırdıktan sonra yakalayan, Erdoğan’ın korumaları Latif Çağan ve Servet Erkan da olayda tanık olarak ifade verdiler. Çağan, çocuğun bağırdığını duyunca,etkisiz hale getirdiklerini söyleyerek, Ankara Cumhuriyet savcısı Mehmet Taştan’a şu ifadeyi verdi:
“Başbakan halkı selamlıyordu. O sırada kalabalığın içinden çocuk yaşlarda birisi, Başbakana hitaben ‘Allah senin belanı versin. Seni sevmiyorum’ dedi. Şahıs otobüse doğru geldiği ve devamında ne yapacağını kestiremediğimiz ve muhtemel bir tehlikeyi engellemek için çocuğu durdurduk. Yerel emniyete teslim ettik. Bu sırada Başbakan ile çocuk arasında fiziki bir temas olmadı. Zaten Başbakan otobüsten inmedi. Çocuk da otobüse binmedi’’

Diğer polis Servet Erkan ise ‘’ O gün Başbakan ön camdan halkı selamlıyordu. O sırada 13-14 yaşlarında bir çocuk ‘Allah senin belanı versin’ dedi. Başbakan da duydu. Biz de koruma Latif ile birlikte, şahsı tutup, yerel kuvvete teslim ettik. Başbakanın bu şahısla hiçbir teması olmadı. Çocuk otobüse binmedi. Başbakanın da boynunu sıkması mümkün değildir’’ dedi.

DURUŞMA 8 EYLÜL’DE
Davanın ilk duruşması, Aydın Çocuk Mahkemesi’nde 8 Eylül günü görülecek. “Hakaret” suçunu düzenleyen TCK’nin 125’inci maddesinden yargılanacak olan M.S.Ö. hakkında 14 ile 28 ay arasında hapis isteniyor. Yaşı küçük olduğu için de, cezasının üçte iki oranında düşürülmesi talep ediliyor.
Aydın Cumhuriyet Savcısı Zeki Polat, tarafından hazırlanan iddianamede; Erdoğan’ın, Başbakan sıfatıyla seçim otobüsüyle geçişi sırasında M.S.Ö. iki kez “Allah senin belanı versin” diye hakarette bulununca, polis tarafından yakalandığı, M.S.Ö’nün, Adli Tıp Kurumunca yapılan muayenesinde, suçun hukuki anlam ve sonuçlarını algılama yeteneği olduğu belirtiliyor.

KAYNAK
Halk tarafından devlete "Sen bana hizmet etmek için varsın, bunun ötesinde senin bir anlamın yok" dendiğinde herşey yoluna girecektir...

(Osman Pamukoğlu)
Kullanıcı küçük betizi
Pınar
Üye
Üye

İletiler: 1380

İletigönderen nosetackle » Prş Ağu 20, 2009 9:54

ister cocuk olsun ister buyuk kimse turkiye cumhuriyeti basbakanina hakaret edemez. Cunku basbakan devleti temsil eder. bence ceza almasi gerekir cocugun, hapis cezasindan ziyade toplum hizmeti seklinde olacak cezalardan.
Barış Mağluplar için gereklidir ...
Kullanıcı küçük betizi
nosetackle
Üye
Üye

İletiler: 34

İletigönderen Türk-Kan » Prş Ağu 20, 2009 10:04

nosetackle yazdı:ister cocuk olsun ister buyuk kimse turkiye cumhuriyeti basbakanina hakaret edemez.

Kazik kadar adam, hele ki BOP Esbaskani ise, bir sübyani darp edebilir öyle mi?

nosetackle yazdı:bence ceza almasi gerekir cocugun, hapis cezasindan ziyade toplum hizmeti seklinde olacak cezalardan.

Olur mu hic? Zindanlarda cürütmeleri böyle veledleri!

Allah'in cezasindan seni bu gibi ucuz davalar mi kurtaracak Tayyibim? Milyonlarin kul hakki ile gideceksin, milyonlarin kul hakkinin hesabini vereceksin. Allah cezani da belani da verecek. Hesap günü geldiginde yahudilerden aldigin üstün cesaret madalyasi da seni kurtaramayacak!
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen İlteriş » Prş Ağu 20, 2009 10:38

nosetackle yazdı:ister cocuk olsun ister buyuk kimse turkiye cumhuriyeti basbakanina hakaret edemez. Cunku basbakan devleti temsil eder. bence ceza almasi gerekir cocugun, hapis cezasindan ziyade toplum hizmeti seklinde olacak cezalardan.

Hickimse hukukun ustunlugune dayanan bir demokraside, kendini hukuk yerine koyarak ceza kesemez! Basbakan da olsa! Hickimsenin bir Turk Vatandasi'na fiziksel saldirida bulunma hakki yoktur! Eger cocugun sucu "Basbakan'a hakaret etmek" ise, bunun cezasi asla ve katiyen "bogazinin Basbakan tarafindan SIKILMASI" degildir! Bir hukuk devletinde, bir kisiyi suc islerken gorursen, onu mahkemeye sevkedersin! Mahkeme yargilar ve suclu oldugu kesinlesinceye kadar o kisiye suc isnat edilemez! Ama henuz yargilama bile baslamamisken, koskoca ESSEK KADAR bir adamin, el kadar cocugun bogazini SIKmasi, eger bu iddia dogruysa, onun TEDAVIYE MUHTAC BIR PSIKOLOJIDE oldugunu ortaya koyar! Boyle bir adam devleti temsil etme salahiyetine sahip degildir! Eger cocuk, basbakana hakaret ettigi icin ceza alacak ve basbakan, cocuga fiziksel zarar verdigi halde ceza almayacaksa, burada once hukuk devletinden, daha sonra herkesin kanun onunde esitligi ilkesinden ve en acisi da ciddi bir devletten soz edilemez!

Bu yalakaliginizin sonu nereye varacak! Basbakan acikca suc isliyor, onu o konuda bile savunuyorsunuz! Sizinki dusunup tasinip hakliligina kanaat getirmek filan degil! Kayitsiz sartsiz kor itaat! Yaziklar olsun senin gibiler yuzunden insanligimdan utaniyorum nosetackle!
En son İlteriş tarafından Prş Ağu 20, 2009 10:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kez düzenlendi.
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye

İletiler: 1197

İletigönderen Elveda » Prş Ağu 20, 2009 10:40

nosetackle yazdı:ister cocuk olsun ister buyuk kimse turkiye cumhuriyeti basbakanina hakaret edemez. Cunku basbakan devleti temsil eder. bence ceza almasi gerekir cocugun, hapis cezasindan ziyade toplum hizmeti seklinde olacak cezalardan.

Gurur duyman lazım bu çocukla en azından gerçekleri görüp sesini çıkarabilme cesaretinde kişilikli sözünün arkasında bir kardeşimizmiş ki, başbakanın karşısında sözünden dönmemiş ve söylediklerini tekrar etmiş. Bu ülkede başbakan asıldı ister doğru bul ister yanlış sen sırf başbakan diye önünü iliklersen yarın birgün başbakanın eli seninde imiğini sıkar.

Biz, ister başbakan olsun isterse bilmemne, kişi eğer ki saygı duyulacak biriyse bu bir işçi de olsa köylü de olsa saygı duymayı biliriz ama ülke dedelerimin kanıyla canıyla kazanılmış topraklara ihanet varsa gel sen de uyuma, gel sen de aç gözünü biraz vatansever gibi hareket et.
Sana bir tavsiyem Türkçesi varken yabancı isimler kullanma ki kendi diline itibar ettiğini görelim.
Son olarak şu sözleri de, şapkanı önüne koy düşün ne demek istemiş Osman Pamukoğlu

Halk tarafından devlete "Sen bana hizmet etmek için varsın, bunun ötesinde senin bir anlamın yok" dendiğinde herşey yoluna girecektir...

(Osman Pamukoğlu)
Kullanıcı küçük betizi
Elveda
Uzaklaştırıldı

İletiler: 55

İletigönderen nosetackle » Prş Ağu 20, 2009 17:39

tanvolkan yazdı:
Gurur duyman lazım bu çocukla en azından gerçekleri görüp sesini çıkarabilme cesaretinde kişilikli sözünün arkasında bir kardeşimizmiş ki, başbakanın karşısında sözünden dönmemiş ve söylediklerini tekrar etmiş. Bu ülkede başbakan asıldı ister doğru bul ister yanlış sen sırf başbakan diye önünü iliklersen yarın birgün başbakanın eli seninde imiğini sıkar.

Basbakana tepkisini hakaret etmeden gosterebilmesi gerekir her bireyin. Basbakan Turkiye Cumhuriyeti Devletini temsil eder. Farkindamisiniz bilmiyorum ama bugun RTE basbakan olabilir ama Ondan baska insanlarda ilerde basbakan olacaktir. Belli saygi kurallarini oturtmamizin gerekliligini dusunuyorum.

tanvolkan yazdı:
Biz, ister başbakan olsun isterse bilmemne, kişi eğer ki saygı duyulacak biriyse bu bir işçi de olsa köylü de olsa saygı duymayı biliriz ama ülke dedelerimin kanıyla canıyla kazanılmış topraklara ihanet varsa gel sen de uyuma, gel sen de aç gözünü biraz vatansever gibi hareket et.

Su anki hukumetin yaptiklarini tasvip etmiyorum. Ama onlari tasvip etmemem demek onlarin su anda bulunduklari konumuda inkar edecegim anlamina gelmiyor. Bu ulkede basbakan asilmasi gibi bir utanc yasanmistir. Demokrasi ile yonetilmeyelim derseniz o zaman soyliyecek pek fazla sozum yok. Ama eger demokrasi ile yonetileceksek bunu kurallarina gore yapmamiz gerekiyor.

tanvolkan yazdı:
Sana bir tavsiyem Türkçesi varken yabancı isimler kullanma ki kendi diline itibar ettiğini görelim.
Son olarak şu sözleri de, şapkanı önüne koy düşün ne demek istemiş Osman Pamukoğlu
(Osman Pamukoğlu)

Fikirlerime katilmadigin icin sahsima saldirmana gerek yok. istedigim isimi kullanirim. Ben kendimi ingilizcede daha iyi ifade edebiliyorum. tum hayatim boyunca ingilizce egitim aldim turkiyenin saygin egitim kurumlarinda..

devlet halka hizmet icin vardir. ama devlet olmayinca halk, halk olmayinca devlet de olamaz. biri digerinden daha onemli degildir. osman pamukoglu nu bir asker olarak takdir ediyorum. bu ulke icin elinden geleni yapmistir. amma velakin siyasetin onun isi oldugunu dusunmuyorum. bugune kadar eski askerlerden basarili siyasi ciktigi gorulmemis ulkemizde. Eger basarili olup beni yaniltabilirse memnun olurum.
Kullanıcı küçük betizi
nosetackle
Üye
Üye

İletigönderen İlteriş » Prş Ağu 20, 2009 18:04

nosetackle yazdı:bugune kadar eski askerlerden basarili siyasi ciktigi gorulmemis ulkemizde.

En basarilisi cikmistir hatta. O bahsettigin demokrasinin ve Cumhuriyet rejiminin kurucusu olan siyasetciyi basarisiz mi ilan ediyorsun? Umarim diger dusuncelerin bunun kadar temelsiz degildir.
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye

İletiler: 1197

İletigönderen Ram » Prş Ağu 20, 2009 18:16

Ben kendimi ingilizcede daha iyi ifade edebiliyorum. tum hayatim boyunca ingilizce egitim aldim turkiyenin saygin egitim kurumlarinda

Haliyle İngiliz gibi de düşünüyorsundur.

Su anki hukumetin yaptiklarini tasvip etmiyorum.

Meselâ neyini tasvip etmiyorsun¿? Vatanı satmalarını mı yoksa¿? Biraz daha zorlarsan bu durumu kınayabilirsin de, belli mi olur.

biri digerinden daha onemli degildir.

Hizmetkâr devlet, efendisi olan halkına layıkıyla hizmet ettiği ölçüde efendisiyle bir bütündür. Bütün tek olduğu için, eşitlik-eşitsizlik söz konusu değildir. Hizmetkâr, efendisine layıkıyla hizmet etmiyorsa, efendisinin yapması gereken, hizmetkârı cezalandırmaktır. Hizmetkâr, efendisi olan halka, bırakın layıkıyla hizmet etmemeyi, üstüne bir de ihanet ediyorsa; efendi olan halk, hizmetkârını en ağır şekilde cezalandırır.

Eğer efendi olan halkın bir bölümü, ihanet ediyor olsa dahi, hizmetkârını bırakın en ağır şekilde cezalandırmayı, göklere çıkarıyorsa; bu hizmetkâra neyi hakediyorsa onu vermeye yeminli olan efendi halkın bir başka bölümü, gücü yettiğince bununla uğraşır.

Gücü yetmediği yerde de, Allah'a havale eder. Bir ak sakallı olsa da, bir sabi olsa da, bu değişmez.

Devlet, efendisi olan halka hizmet ettiği ölçüde devlettir.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen yigitler » Prş Ağu 20, 2009 19:37

Kamer Genc tam benim soylemek istedigimi soyledi! Simdi de 13 yasindaki bir cocukla ugrasiyor. Eger bu Tayyip'in elestiriye tahammulu yoksa politikayi biraksin. Politikacilar elestirilir. Sen sadece bir basbakansin, kral ya da halife degilsin. Bu AKP hukumeti ve Saadet Partisi hep ayni kafadan, bunlar milleti degil, afedersiniz bir genel evini bile yonetemzeler!
Kullanıcı küçük betizi
yigitler
Üye
Üye

İletiler: 600

İletigönderen gizemli » Prş Ağu 20, 2009 20:22

bu tayyip iste bu kadarlik bi adam.korumalari olmadan dengine aynisini yapsin bakalim.......
ama bu adamda nerde o yürek.bu kepaze egosunu tatmin ettiya kendi super hisseder simdi bide.rezil adam ya......bu millet bakalim bu adamdan daha neler görecek ve cekecek.
kesinlikle dokunulmazligi kalkmasi lazim bunun.ohh ya negüzel yap et sonrada dokunulmazlik zihhinin arkasina saklan........
Kullanıcı küçük betizi
gizemli
Üye
Üye

İletiler: 8

İletigönderen Elveda » Cum Ağu 21, 2009 8:04

nosetackle yazdı:
tanvolkan yazdı:

Basbakana tepkisini hakaret etmeden gosterebilmesi gerekir her bireyin. Basbakan Turkiye Cumhuriyeti Devletini temsil eder. Farkindamisiniz bilmiyorum ama bugun RTE basbakan olabilir ama Ondan baska insanlarda ilerde basbakan olacaktir. Belli saygi kurallarini oturtmamizin gerekliligini dusunuyorum.

tanvolkan yazdı:

Su anki hukumetin yaptiklarini tasvip etmiyorum. Ama onlari tasvip etmemem demek onlarin su anda bulunduklari konumuda inkar edecegim anlamina gelmiyor. Bu ulkede basbakan asilmasi gibi bir utanc yasanmistir. Demokrasi ile yonetilmeyelim derseniz o zaman soyliyecek pek fazla sozum yok. Ama eger demokrasi ile yonetileceksek bunu kurallarina gore yapmamiz gerekiyor.

tanvolkan yazdı:
(Osman Pamukoğlu)

Fikirlerime katilmadigin icin sahsima saldirmana gerek yok. istedigim isimi kullanirim. Ben kendimi ingilizcede daha iyi ifade edebiliyorum. tum hayatim boyunca ingilizce egitim aldim turkiyenin saygin egitim kurumlarinda..

devlet halka hizmet icin vardir. ama devlet olmayinca halk, halk olmayinca devlet de olamaz. biri digerinden daha onemli degildir. osman pamukoglu nu bir asker olarak takdir ediyorum. bu ulke icin elinden geleni yapmistir. amma velakin siyasetin onun isi oldugunu dusunmuyorum. bugune kadar eski askerlerden basarili siyasi ciktigi gorulmemis ulkemizde. Eger basarili olup beni yaniltabilirse memnun olurum.

Tamam sen RTE ye saygı göstermeye devam et. Bu çocuğun sözleri hakaret sayılmaz bile zaten. Biri sana yargı senin cezanı verecek dese sen alınır mısın? Suçun varsa elbette.
Biri sana Allah senin cezanı verecek dese sen alınır mısın? RTE nin kanına dokunmuş demekki.

Bu ülkede demokrasi sandığın şeyi biraz Banu Avar'dan dinle bakalım neler anlatıyor. Demokrasi cumhuriyetin olmazsa olmazıdır zaten neden istemeyelim. Ama demokrasi adı altında neler yapıldığını da görmeyecek kadar zavallı değiliz.

Sen istediğin ismi kullan şahsına saldırmıyorum. Sadece Türk isen ve Türkiye'de yaşıyorsan kendini ön plana çıkar İngilizi değil. Ama asıl suç sana kendini Türkçe olarak iyi anlatacak kadar eğitim vermeyen eğitim kurumlarında ki o da aşşağı yukarı belli oluyor hangi okullarda okuduğun. Adına üzülüyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Elveda
Uzaklaştırıldı

İletiler: 55

İletigönderen nosetackle » Cum Ağu 21, 2009 8:42

GöktürkMehmet yazdı:
nosetackle yazdı:bugune kadar eski askerlerden basarili siyasi ciktigi gorulmemis ulkemizde.

En basarilisi cikmistir hatta. O bahsettigin demokrasinin ve Cumhuriyet rejiminin kurucusu olan siyasetciyi basarisiz mi ilan ediyorsun? Umarim diger dusuncelerin bunun kadar temelsiz degildir.

Ataturk haricinde basarili olmus baska bir siyasetciyi ornek gosterebilirmisin ?
Kullanıcı küçük betizi
nosetackle
Üye
Üye

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 3 konuk

x