16 Nisan'ın ardından /Gürhan İsagiller

Üniversiteli Gençler Burada Yazıyor

16 Nisan'ın ardından /Gürhan İsagiller

İletigönderen Gürhan İsagiller » Sal Nis 18, 2017 17:52

2 gündür batı medyanın linç kampanyasını izliyorum. Almanya ve İngiltere basını yerden yere vuruyor bizi. Dikkat buyurun..Erdoğanı değil ,Türk halkını.Almanya menşeli Springer ve Bertelsmann yayınları (Bild gazetesi Spiegel ve Spiegel online, RTL ve RTLII televizyon kanalları, Pro7
VOX vs.) bir yandan timsah gözyaşları dökerken diğer taraftan kendin ettin kendin buldun ,çekin bakalım başınıza gelecek olanları şeklinde nameler düzüyor. Batı Avrupa'da yaşayan vatandaşlarımızı zor günler bekliyor.
En başta kendi ardını toplamaktan aciz batı'nın aklına burada hiç kimsenin ihtiyacı yok. Empati yaptığını gösterme çabasında olan ''medeni'' bati'nin asıl oyun planını biliyoruz ve bunu bozmaya ant içmiş milyonlar var bu ülkede.
Beni şahsen rahatsız ediyor ,eskilerin deyimiyle, elin gavurun benim ülkemi ve siyasetçilerimizi eleştirme ötesinde hakaret etmeleri.Mevcut durum şikayet edilecek bir durum mu? Evet diyecek olan da var hayır diyecek olan da. Şikayet edilecek bir durum yok sadece mücadelenin devam etmesi gerektiriyor.
Halk oylamasının sonuçlarını beğenin yada beğenmeyin elimizdeki done bu. Stalin yerine Troçki gelseydi dünya bambaşka bir yer olurdu demenin kimseye faydası yok. Troçki Meksika^da öldürüldü ve Stalin Sovyetler birliğin başına geçti . Nokta !!. Oylar çalındı ama,,çaldırmasaydık madem. Kaç partinin temsilcileri sandık başında bulunuyordu ama... SEN duruyormudun? Hayır. Muhalif olduğunu düşündüğün kuruluşlar ve partilerin sağ duyularına güvendin ,yani kendi işini başkasına yaptırdın. Ülkemin insanlarını da izliyorum bir kaç gündür. Ben tepkisiz miyim? Kesinlikle değil .Hata oldukça karamsar tablolar çizdim ve yazılara döktüm ama artık yaralarımızı yalamaya bırakmalı ve mevcut durumu lehimize çevirmenin yollarına bakmalıyız. Çok tehlikeli söylemler ve fikirler empoze edilmeye çalışılıyor yurdumun güzel insanlarına. Silahlanmaktan söz eden batı istihbarat endeksli provokatörler türedi anında. Bu topraklarda düşman yok ki silahlanmak zorunluğunu his edelim. Habili Kabile öldürtmek isteyen Türk ise anca vatan haini olabilir. Amaç zaten o . Türkiye'de bir iç çatışma yaratıp planlarımızı kestirme yolu ile hal edebilirmiyiz. HAYIR Edemezsiniz. Bu ülkede kardeş kanın döküldüğü tarihler daha çok uzaklarda değil ve bunun tetikleticileri de batı siyasetti olmuştur. GLADİO denilen o lanet teşkilat bu memleketin 40 yılını çaldı zaten, dahasına izin verecek kadar aptal kimse yok bu diyarlarda. Bu işin içinden hep birlikte çıkarız yeter ki idaa ettikleri gibi bölünmeyelim. Arzulanan o çünkü.
Beştepe şimdi takkeyi önüne koyup sıradaki hamlesini düşünmeli. Sonuç %66 ,yani 3/2 çoğunlukla çıksaydı dut yemiş bülbül gibi susardım. Ama değil! Fark komik bir oran %1.25.Kanunun verdiği yetkiye dayanarak bir çok değişikliğe kadir olunmuş görünse bile halkın iradesi kanunları hükümsüz kılmaya güçtedir. İster partinin başına geç ister HYSK'nın ayarlarınla oynayıp kişiye özel hukuk bürosuna çevir. İster dur bakalım deyip önemli konulara eğil. Karar bizde değil. AMA bu kararların biri 2019 da seçilememene sebep olur.
Hepimiz biliyoruz ki Suriye'deki savaşın durmasını sağlayabilecek tek bir ülke var oda Türkiye. Ne Putin nede Trump oradaki kanın durmasını sağlayamaz. Bunu , şu an, bir tek Erdoğan yapabilir. Telefon alıp Esad'a telefon açıldı saniyesinde o savaş bitmiş olur CİA ve ABD'nin oyunu bozulmuş olur. BU önemli olan hakim tayini değil. Bölge ülkeleri ile birlik olup emperyalizmi kovmak önemli olan. Partili Cumhurbaşkanı olmak değil. Beyaz saray'dan aferin almak gaye olmamalı Nitekim Cumhurbaşkanın ve Türk halkın anlına namlu dayayan onlardı. Bu düşüncelerinden sapmış değiller. Trump'ın tebrik telefonu önemi ne kadar düşük sınıflandırılırsa o kadar iyi. Ne Türkiye'nin nede Türkiye'yi yönetenlerin çıkarları Washington'da değil. Kaderimizi çizmeye çalışan Pentagon hızlandırmak isteyen Langley. 3 adres ve üçünün de elde etmek istedikelri sonuç Sevr. Yeterince oyalandık ,yeterince aptal yerine konulduk. 80 milyonun tek vücut olarak ayağa kalkmalı ve karşı gelmeli artık. AB nin katılım müzakerelerini sonlandırız komedisine değinmeye gerek bile duymuyorum bu saaten sonra. Sizin de ne mal olduğunuzu gayet iyi biliyoruz.
Recep Tayyip Erdoğana kredi mi verdin arkadaş diye sorabilirsiniz. Hayır ama doğru yolu göstermekten asla usanmam. Biz bir iktidar savaşın ortasında değiliz çünkü..Varoluş savaşın tam göbeğindeyiz.
Kullanıcı küçük betizi
Gürhan İsagiller
Üye
Üye
 
İletiler: 25
Kayıt: Cum Nis 07, 2017 18:45

Şu dizine dön: Gençlik Diyor ki

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x