19 MAYIS 2017, "GENEL DURUM VE GÖRÜNÜŞ" / Mithat AKAR

Üniversiteli Gençler Burada Yazıyor

19 MAYIS 2017, "GENEL DURUM VE GÖRÜNÜŞ" / Mithat AKAR

İletigönderen mithat akar 1923 » Prş May 18, 2017 23:13

Tarih 19 Mayıs 2017. "Genel durum ve görünüş."
Resim


"İktidara sahip olanlar gaflet, dalalet ve ihanet içerisinde." Politik iktidarda görünen güçler "soysuzlaşmış, kendini ve yalnız tahtını koruyabileceğini umduğu alçakça önlemler araştırmakta."

Türk Yurdu Anadolu dışarıdan ( Irak kuzeyi, Suriye'nin kuzeyi, Kıbrıs'tan ) kuşatılıp, içeriden bölücülük ve gericilikle teslim alınmaya çalışılmakta.

İktidara "karşı" olduğunu iddia eden muhalefet, Batının kendisine izin verdiği ölçüde muhalefet etmekte. Emperyalizmin ve eşbaşkanlık makamında oturan zatın elini güçlendirmekle meşgul.

Türkleri Anadolu'dan atma planı 1000 yıldır Birleşik Batı Medeniyeti tarafından kesintisiz olarak icra edilirken, 1919'da başlayan Milli Kurtuluş Savaşı ile bu saldırı kesintiye uğradı. Ancak son 40 yıldır aynı Batılı itilaf güçleri, karşımıza bu kez "Kürt sorunu" adını verdikleri bölücü proje ile çıktılar. Bir Yunanlı Generalin ifade ediş şekli ile "2.Yunan Ordusu" olan bölücü terör örgütü PKK, Haçlı emperyalizmine vekalet ederek Türk Ulusuna karşı silahlanmış durumda.

Bundan 90 yıl önce Anadolu bozkırına gömdüğümüz düşman, ekonomisi, ticaret gemileri, sivil toplum örgütleri ve medyası ile yeniden Türk topraklarına yerleşti. Buna ek olarak Türk topraklarının 53 farklı bölgesinde yabancı askeri güçler mevcut durumda.

Türk Ulusu olarak Lozan'ın geçici bir barış anlaşması olduğunun farkındayız Atam. Bu yüzden bize "Gençliğe Hitabe" ve "Bursa Nutku" ile erken uyarıda bulundun. Bize vermiş olduğun emrin farkında olarak, yeniden Anadolu'ya geçen gençler ve gerçek Türk aydınları hala var. Bundan 1000 yıl önce Anadolu Türk toprağıydı. Bundan 1000 yıl sonra da Türk toprağı olarak kalacak.

Bu inançla ve bu iradeyle, emperyalizme karşı Ulusal Kurtuluş Savaşı vererek, Türk ulusunu yeniden egemen ulus kılan iradenin yıl dönümü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, kutlu olsun.

Mithat Akar - Gaziantep
https://www.facebook.com/mithat.akar.180

Dipçe : Tırnak ( " ) içerisinde belirtilen ifadeler "Nutuk" ve "Gençliğe Hitabe"den alınmıştır.
Kullanıcı küçük betizi
mithat akar 1923
Üye
Üye
 
İletiler: 295
Kayıt: Çrş Ağu 28, 2013 16:18

Şu dizine dön: Gençlik Diyor ki

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x