20 altına satıldı, Jandarma'ya sığındı

Güncel Meydan | Güncel Haberler Köşesi

20 altına satıldı, Jandarma'ya sığındı

İletigönderen DrunK » Çrş Şub 21, 2007 14:28

Muş'ta, henüz ilköğretim okulunda öğrenciyken, 6 ay önce okuldan alınarak 20 altın karşılığında zorla evlendirildiği iddia edilen 16 yaşındaki kız çocuğu, evden kaçarak ailesi hakkında Bulanık Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Bulanık ilçesine bağlı Karaağıl beldesi İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Yazgül Ş, ailesi tarafından okuldan alınarak 20 altın karşılığında Erzurum'un Tekman ilçesine bağlı Çukuryayla köyünde yaşayan 25 yaşındaki Tekin Ş ile imam nikahı kıyıldı.

Yazgül Ş, evlenmek istemediği ve imam nikahıyla yaşadığı Ş.'nin yanında 6 ay kaldıktan sonra evden kaçarak Tekman Jandarma Karakol Komutanlığına sığındı.

Daha sonra, kendi isteği doğrultusunda jandarma tarafından ailesinden ayrı yaşayan abisi Erhan Ş'ye teslim edilen genç kız, Bulanık Cumhuriyet Savcılığına, kendisini zorla evlendirdikleri iddiasıyla ailesi hakkında suç duyurusunda bulundu. Bulanık Cumhuriyet Savcılığının, olayla ilgili soruşturma başlattığı bildirildi.

Yazgül Ş, en büyük hayalinin eğitimini tamamlamak olduğunu, ancak istemediği evlilik yüzünden okulundan ayrı kaldığını söyledi. Artık ailesine güvenmediğini, devletin koruması altında yaşayarak eğitimini tamamlamak istediğini dile getiren Yazgül Ş, şöyle konuştu:

“Beni okuldan aldılar. Zorla 20 altın karşılığında kocaya verdiler. Şu anda ağabeyimin evindeyim, ama o da askere gidecek. Bu yüzden sahipsiz kalacağım. Bir yatılı okula yerleşip devletin güvencesi altında eğitimimi tamamlamak istiyorum.”

Baba Mehmet Nuri Ş ise, kızını istemediği kişiyle evlendirdiği için pişman olduğunu söyledi.

Başlık parası olarak aldığı 20 altınla da kızının evlilik masraflarını karşıladığını öne süren baba, “Pişmanım, çünkü bir çocuğun hayatını kararttım” dedi.
Kullanıcı küçük betizi
DrunK
acımasız hayat
acımasız hayat
 
İletiler: 1312
Kayıt: Pzr Şub 18, 2007 2:15

İletigönderen Hasta » Çrş Şub 21, 2007 14:37

Oy oy oyyy,ne acı...Acaba,yoksul bir aile de kız yük mü onlara?E,o zaman niye yaparsın bakamayacağın çocuğu?Pişmanmış,laf...Hiç inandırıcı değil.16 yaşında,daha çocuk yaaa... :evil:
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır
 
İletiler: 1
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 14:52


Şu dizine dön: Haberler

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x