20 bin liranız varsa takiptesiniz! / Arslan BULUT

20 bin liranız varsa takiptesiniz! / Arslan BULUT

İletigönderen Balasagun » Prş Kas 17, 2016 14:22

20 bin liranız varsa takiptesiniz!


Resim
Piyangodan son üç yılda 19 defa büyük ikramiyenin Ankara’nın Yenimahalle ilçesine çıkması üzerine başlayan tartışmalar var, duymuşsunuzdur...

Bu tartışmayı 2002 yılında, kendisine yurt dışında yaşayan eski bir Millî Piyango çalışanından gelen mektuba dayanarak soru önergesi vermek suretiyle CHP Konya milletvekili Atilla Kart başlatmıştı. O kişi, kurum bünyesindeki çıkar örgütlenmesinden birçok çalışan gibi kendisinin de yararlandığını, yurt dışında güzel bir hayat sürmekte olduğunu fakat pişmanlık duyduğunu, çekiliş sonuçlarını değiştirmek ve istenilen rakamlara ikramiye çıkmasını sağlamanın hiçbir zorluğu olmadığını söylüyordu.

* * *

Son olarak HDP’li Müslüm Doğan’ın konu ile ilgili soru önergesini cevaplandıran Maliye Bakanı Naci Ağbal, Yenimahalle ilçesinden daha şanslı ilçeler olduğunu açıkladı. Ağbal, aynı dönemde Çankaya’ya 32, Kadıköy’e 30, Konak’a 22, Şişli’ye 21, Fatih’e 19 büyük ikramiye isabet ettiğini bildirdi ve “Sayısal oyunlar sistemi üzerinde bulunan yazılım sayesinde önceden belirlenen gün ve saatlerde otomatik olarak oyun oynamaya kapanmaktadır. Sistemin yapısı gereği kapandıktan sonra sisteme içeriden ve dışarıdan herhangi bir müdahalede bulunulması mümkün değildir” dedi.

Ve Ağbal şu bilgiyi verdi:

“Şans oyunlarında kazanılan ikramiyeler Millî Piyango İdaresi’nce kimlik tespiti yapılmak suretiyle talihlilere ödenmekte; 20 bin lira ve üzerindeki ikramiye ödemelerinde talihlilere ait kimlik bilgileri MASAK’a düzenli olarak bildirilmektedir.”

MASAK yani Mali Suçları Araştırma Kurulu, “Türkiye’nin mali istihbarat birimi”dir. Kendi açıklamalarına göre “suç gelirlerinin aklanması ve terörün finansmanıyla etkili bir şekilde mücadele etmek” için kurulmuş bir kurumdur.

Ağbal ise 20 bin lira ve üzerinde ikramiye ödenenlerin MASAK’a bildirildiğini söylüyor!

Bu durumda, bankada 20 bin lira ve üzerinde parası olan herkesin MASAK tarafından takip edildiğini söyleyebilir miyiz?

Sadece soruyorum!

* * *

Sorulara devam edelim!

20 bin liralık ikramiye sahibini takip eden devlet, herhalde bugün FETÖ denilen organizasyonun para hareketlerini de biliyordu değil mi?

Nitekim Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede FETÖ’nün 26 bin 994 kişinin kurup yönettiği toplam 9 bin 106 şirkete sahip olduğu, bunlardan 6 bin 175’inin, aktif elemanları tarafından kurulup yönetilen faal şirketler olduğu belirtildi!

Bu ne demektir?

“FETÖ, MASAK tarafından takip ediliyordu” demektir. Zaten iddianamede de bu durum “MASAK raporlarına göre FETÖ yapılanması üzerinden ABD, İngiltere, Kanada, Letonya ve Nijerya’daki kuruluşlara milyonlarca dolar ve euro para transferi yapılmıştır” deniliyor ve MASAK Başkanlığı’nın, 12 Şubat 2016 tarihli raporundan alıntılar yapılıyor. Raporda paraları kimin, hangi hesaptan hangi hesaba ve kime gönderdiğinin tespit edildiği belirtiliyor.

* * *

MASAK raporları, devlet yetkililerine de bildirildiğine göre, başta Maliye ve İçişleri Bakanları olmak üzere AKP iktidarı, FETÖ’nün bütün para hareketlerini biliyordu değil mi?
Ne zamandan beri?

İktidar oldukları günden beri! MASAK, 17 Şubat 1997’den beri kaydediyor!

Şimdi, Yasin Aktay gibi “Biz saftık kandırıldık. Mağdurlara sahip çıkan Kemal Kılıçdaroğlu yargılanmalıdır” diyorlar. Oysa cemaatle iktidarı ve “iktidar nimetleri”ni paylaşan kendileriydi!

Kavga da paylaşımdan çıktı zaten! Fetullah Gülen, “iktidarın irin havuzları”ndan bahsedince ip koptu!

Fakat 20 bin liradan fazla parası olanlar, kayıt altına alınmıştır. Kayıtların yok edilmesi ise mümkün değildir!

Başkanlık sistemine geçilse ve af çıkarılsa bile gayrimeşru her kazancın bir gün mutlaka hesabı sorulur!

Arslan BULUT, 16 Kasım 2016
arslanbulut@yenicaggazetesi.com.tr
“Efendiler, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki aslî cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin”
Kullanıcı küçük betizi
Balasagun
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 3524
Kayıt: Cum Eki 17, 2008 13:18

Şu dizine dön: Arslan BULUT

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x