2013 İstanbul İşgali / Üçüncü Şahıs

2013 İstanbul İşgali / Üçüncü Şahıs

İletigönderen selamordaki » Pzr May 19, 2013 9:16

Hata.
En son selamordaki tarafından Pzt May 14, 2018 1:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kez düzenlendi.


Üçüncü Şahıs
''Bugün 'moda' diye ABD bayrağını üzerinde taşıyan, yarın 'demode' deyip Türk bayrağını sandığa kaldırır!'''
Kullanıcı küçük betizi
selamordaki
Üye
Üye
 
İletiler: 6
Kayıt: Cum Eki 19, 2012 23:16

Re: 2013 İstanbul İşgali / Üçüncü Şahıs

İletigönderen hakan tuncay » Çrş May 22, 2013 19:46

kültürel işgal artık bize yabancı değil .bizim sultanları gönderdik ama sağırlarımız bile biliyor banu hanım.ama biliyormusunuz osmanlıda bile bilinmeyen fakat cumhuriyet döneminde vatan kurtaran aslan edasıyla ortaya çıkıp varlıklarını ısbatlayan sebatayist ler diye birilerinin olduğunu..kültürel işgal.bunu biliyorsunuz ama asıl kültürel işgali biz böyle yaşadık ve yaşıyoruz..dünya tarihinde veya dünya coğrafyasının herhangibir yerinde dün ve bugün sebatayist ler gibi bir oluşum gerçekleşmişmidir vehala devam etmektemidir. ve siz hayatınız boyunca böyle cinayet şebekesi gibi bir oluşum hakkında tek satır karalayabilme cesaretini gösterebildinizmi.dinen münafık ahlaken ihanet olarak tanımlanaması gereken böyle bir oluşum bu ülkede varken bu milletin kıçı daima açıktır..bazen diyorumki hitler e nasıl bir haksızlık yaptık..sahi ya ispanyada neden tek yahudi kalmadı. halbuki endülüs emevinin yıkılışındada yahudiler ispanyollar ile birlikteydi.neden ?bizi bunlar ırkçılık diye doldurmuşlar ama benim anadoludan başka vatanım olmadı ve olmayacak.çocuklarım söz konusu olduğunda yapamayacağım yoktur.bir ciğeri söküp çiğ çiğ yiyebilirim valla..saygılarımla..
Kullanıcı küçük betizi
hakan tuncay
Üye
Üye
 
İletiler: 1
Kayıt: Çrş May 22, 2013 19:29

Re: 2013 İstanbul İşgali / Üçüncü Şahıs

İletigönderen SerdarErtan » Çrş May 22, 2013 23:10

Evet, kültürel işgal.

İnsan ne için yaşar? Biz dünyaya ne için geliriz? Ne yaparsak en güzeli olur? Nasıl geçirmeliyiz vaktimizi, halkımız insanımız gece gündüz ne için çalışmalı?

Eğer insan para için yaşıyorsa, kusura bakmayın parayı basanlar işgalcilerin ta kendisi, bütün hesaplar, kredi kartları, bankalar tamamen onların üzerinden geçiyor.. Visa kartla master kartla yaptığın her alışveriş onların cebine kuruş kuruş giriyor.

Şu kurduğumuz site, her geçen gün işgalcilerin kasasına kuruş kuruş indiriyor..

Yani savunalım deyip silahlansa millet, silah onların, halkı uyandıralım desen kullanacağın her araç onların kontrolünde, uyanırken de uyurken de hep onlar kazanıyor.

Eğer insan dünyaya güzel bir televizyon almak, güzel bir lap top almak için geldiyse, özür dilerim ama bunu bulanlarla aramızdaki teknolojik yıl farkı 50 yıl.

Eğer bizler bu dünyaya daha güzel arabalara binmek için, daha güzel evlerde oturmak, daha iyi yerlerde tatil yapmak için geliyorsak, bunların hepsi işgalcilerde mevcut, hemde üretebileceğimizden çok daha iyi bir teknoloji ve ucuza..

Tamam çok çalışmamız lazım, ama ne için?

Daha rahat yaşamak için mi? Daha güzel keyif yapmak için mi? O zaman sistemin köpeği olmaya mahkumuz. Zaten adamların kurduğu sistem bu, arzularına hizmet ederken emeğini gücünü sömürmek. Ulaşamayacağın hedeflerle boğmak seni, aslında Şeytan denilen güç hep bu tuzağı kurmuş insanlığa.

Yalnızca peygamberler insanları Yaratıcı ile motive etmişler. Liderler de bu motivasyonu kendi çıkarlarına kullanmışlar, dünya malına harcatmışlar halka çaktırmadan.

İlim ilim dediğin yıllarca araştırma yapıp ince hesaplamalarla uzaya göndermekse uyduları, biz bu dünyaya ilim öğrenmek için geliyor, o ilimle uzaya gönderdiğimiz uydularla o TV programlarını izliyorsak, o ilimle cep telefonumuzdan dünyadaki komik hadiseleri seyrediyorsak, o ilimin ağa babası işgalcilerde..

İnsanoğlu eğer sen 20 milyar yılda yaratılan kurulan bu düzenin 60 70 yılını dünya için yaşıyorsan, yani daha iyi bir cep telefonu için, daha iyi bir ev için, daha iyi arabalar üreten mühendislik için, daha iyi okullara gidip daha çok para içinse bütün bu olup bitenler, al çalış o zaman o beğenmediğin düşmanların hesabına gece gündüz.

Eğer bunlar için değilse bu dünya, o zaman ne yapacağız?

Gece gündüz çalışacağız,
İlimi öğreneceğiz,
Parayı kazanacağız
İnsanları seveceğiz, ama ne için?

Bana sorarsan peygamberlerin motivasyonuyla hareket edersek, yani yaratıcının rızasını kazanmak olursa hedefler, herşey Allah için olursa, belki Rahmet ederse Yaradan, nasibimizde varsa ve hayırlıysa o nasip, evet başarıya ulaşabiliriz, düşmanı dize getirebiliriz. Ancak Allah isterse başarıya ulaşabiliriz.

Empreyalizmin ürettiği silah ile, onun elindeki internet ile, cebindeki kredi kartı, yediğin hamburger, içtiğin su onun teknolojisi, onun eseri. Savaşamazsın, savaşsan yine o kazanır. Savaşmasan da o kazanır.

Birlik olacağız, modern olacağız, aydın olacağız, yalnız bu sefer hedeflerimizi yükselteceğiz. İslamın temiz yüzü olacağız, Dünyaya örnek olacağız ahlakımızla, iş ahlakımızla, adaletimizle, ticaretimizle, çalışkanlığımızla, aile hayatımızla. Tama etmeyeceğiz küçük oyuncaklara harcamayacağız alın terimizi. Ve bütün bunları yalnızca Allah'ın rızasını kazanmak için yapacağız. Kuran baştan sona bunu anlatıyor.

Dünyanın sonu gelmezse belki o zaman bahsettiğin işgalden kurtuluruz.

İşgalden kurtulup, yani dünya malını millileştirip 60 70 sene Türk malı ile keyif etmek için halkı uyandırsan ne yazar? Cep telefonun Apple değil Elma olsa ne yazar? Araban Mercedes değilde Anadolu Parsı olsa ne yazar? Yine dünyaya çalıştın be kardeşim, yine boşa, sömürülmedinde sömürdün bu sefer de, bence daha kötü..
Kullanıcı küçük betizi
SerdarErtan
Üye
Üye
 
İletiler: 1
Kayıt: Cmt May 11, 2013 14:01


Şu dizine dön: Sizin Makaleleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x