25 Eylül Referandumu Türkiye’den Çoktan Geçti

25 Eylül Referandumu Türkiye’den Çoktan Geçti

İletigönderen gamze köse » Cmt Eyl 23, 2017 23:43

“Ne istediler de vermedik.” Artık bu sözler Barzani için de kullanılabilir. G20 Zirvesi’nde Erdoğan , “Barzani’ye en büyük desteği biz verdik, vermeye de devam ediyoruz” demişti. Cumhurbaşkanımızın bu sözleri çok doğru idi. Sözlerini kanıtlayan yardımlarda bulunmuştu. Mesela Türkiye, Barzani’ye 2 milyar dolar kredi vermişti. Sırf Barzani memurlarının maaşını ödeyebilsin diye.

Öncelikle bu referandum 100 yıllık bir bölünme planının parçasıdır. ‘Büyük Ortadoğu Projesi’dir. Yani ‘Büyük İsrail’e giden yolun taşlarıdır.

Emperyalist güçlerin 1920’lerde Atatürk ve Türk milleti sayesinde gerçekleştiremedikleri bu plan; günümüz uyarlaması ile Türk yöneticilerin yanlış yönetimleri yüzünden usul usul gerçekleştiriliyor.

Geçmişte Sevr Antlaşması, Türk milletini yok etmek üzere hazırlanan bir planın son aşamasıydı. Lozan Antlaşması ile bu hain planı ortadan kaldırmıştık. Taa ki, ABD’nin Barzani kartına kadar…

İkinci Körfez Savaşı ile başlayan Barzani süreci, ABD’nin, Irak’ı işgaliyle devam ediyor. Irak’a ‘demokrasi getireceğim’ bahanesiyle giren ABD, ülkeyi parçalayarak amacına ulaşıyordu. Irak Kürdistan Bölgesi adı altında devlet oluşturuldu. Barzani Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetim başkanı seçildi. ABD, Barzani’yi güvenilir dost ilan etti. Batı destekli sözde Kürdistan için kullanılacak, zamanı geldiğinde de babası Molla Mustafa Barzani gibi belki de öldürülecekti.

Türkiye ise yanlış müttefikler ile yol aldığı için, artık Barzani Türkiye’nin de en iyi adamıydı. Erdoğan’ın dediği çok doğru idi. Barzani’ye en büyük desteği Türkiye vermişti. Türk devlet adamlarının dost düşman ayrım terazisi olmadığı için sürekli ihanete uğruyordu.

‘25 Eylül Kürdistan Referandumu’ bir ihanet sürecinin başlamasıdır. Geçmişin intikamıdır. Türklerin yok edilme planının bir parçasıdır. Türkiye’nin de bölünmesidir.

Bu bölünme sürecine en büyük destek, Atatürk’ten sonra gelen Türk devlet yöneticileri tarafından da sağlanmıştır. Bu desteğin; ya gizliden ya da açık açık sağlanması hiç ama hiç fark etmez…

2011’de Erdoğan, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetim Başkanı Barzani’yi ziyaret ederek; Kürdistan’ı özerk bir bölge olarak tanımıştır.

Barzani, 2015 yılında Türkiye’ye geldiğinde ise Türk hükümeti tarafından devlet başkanı protokolüyle kırmızı halılarda ağırlandı. Kürdistan paçavrası asil bayrağımızın yanında yer aldı. 2017 yılında da Türk milletinin asla kabul edemeyeceği bir hadise yaşandı. Kürdistan bayrağı Türkiye’nin havaalanında göndere çekildi. Barzani de bağımsız ülke liderleri gibi karşılandı.

Barzani Türkiye ile iyi yönde ilişkiler geliştirdi. Ticari ve petrol anlaşmaları yapıldı. Türkiye’nin ‘çözüm süreci’ safsatasına destek verdi. Bu süreç için Erdoğan ile Barzani el ele Diyarbakır’da halka seslendi.

Türkiye’nin uydularında Barzani’nin kanalı Rudaw, hava durumu yayınında; Adana, Mersin, Sivas, Erzurum ve Hatay'ı sözde 'Kürdistan' topraklarında gösteriyor, il isimlerini de Kürtçe isimlerle yayınlıyordu. Barzani’nin odasında bölünmüş Türkiye haritası asılıyordu.

Barzani PKK terör örgütü yöneticileri ile arası gayet iyi. PKK’nın elebaşlarından Karayılan, Barzani’nin kendilerine selam söyleyerek işbirliği yapma teklifinde bulunduğunu açıkladı.

Türkiye, Kürtlere her türlü ayrıcalıklı haklar tanıdı. Kendi dillerinde eğitim hakkı gibi. Türkiye’de Türk tabelaları Kürtçe olarak değiştirildi. Oysaki Lord Curzon, “Ben onlara bir alfabe verdiğim gün, görürsünüz” demişti.

Özerklik adımı ile bağımsız Kürdistan’a doğru ilerleniyor. Türk devlet yöneticileri, zaten 2011’de Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimini tanıyarak 25 Eylül’de gerçekleşecek Referandumu kabul etmiştir. Türk milletinin aşırı tepkisinden korktukları için adımları ufak ufak atıyorlardı. Yani yeni doğan bebeye yalancı meme verip, susturmak gibi…

Bizler hiç olmadığımız kadar güçlü olup; uyanık ve çok dikkatli olmalıyız!

ABD, Suriye’de başarısız oldu. Sıra Türkiye’de…

Eğer batı canavarları, ülkemizde bir iç savaşın ateşini fitillerse; sevr gerçekleştirilmiş, çizilen haritalar ise doğrulanmış olacaktır. Ve büyük son, bölünmüş bir Türkiye ile yola daha kolay devam edilecektir.

Bölünmemek adına hepimiz kardeşiz naraları atacağız..!

Gamze KÖSE
Kullanıcı küçük betizi
gamze köse
Üye
Üye
 
İletiler: 35
Kayıt: Prş Oca 12, 2012 16:30

Şu dizine dön: Sizin Makaleleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 12 konuk

x