29 Ekim’i Ben Öğrendim!

29 Ekim’i Ben Öğrendim!

İletigönderen gamze köse » Pzr Eki 28, 2018 14:22

İlkokul yıllarımızda milli bayramları kutlamamız için bizlere görevler verilirdi. Her defasında da katılmak istemezdim... Çok anlamsız bulurdum çocuk aklımla! Sıkıcı, gereksiz, zaman kaybı diye içimden hep geçirirdim. Ne işe yarayacak ki, diye sorgulardım.

Şimdi anlıyorum ne işe yaradığını; Atatürk’ün bize emanet ettiği bu cennet vatanı için canını feda edenlere vakit ayırmak, hiç de zaman kaybı değilmiş. Canını ortaya koyan atalarımızın bize bıraktığı toprakların kıymetini bilmek, hiç de anlamsız değilmiş. Stadlarda kah üşüyerek kah sıcaktan terleyerek kutladığımız milli bayramlarımızın hiç de sıkıcı olmadığını, donarak ölen askerlerimizin bedenini görünce anladım.

Tarihinde bu vatanı vatan yapabilmek için savaşan kahramanlarımızın ruhunu milli bayramlarımızda gururla taşımayı öğrendim.

Onlar tüm zorluklara göğüs germiş, bizlere vatan topraklarını emanet etmiş. Biz ise; emanete sahip çıkıp da bayramlarımızı kutlamayı bile çok görüyoruz!

İşin kaymağını yemeyi bile beceremiyoruz!

Ben büyüdükçe öğrendim görevimi, vatanımın topraklarına sahip çıkmayı, milli değerlerimizin kıymetini...

Peki, ya sizler?

Sizlerse; koltuk sevdasını, kandırmayı, çalıp çırpmayı, satmayı, vatanı bölmeyi, milli değerlerimizi yasaklamayı kendinize görev bilmişsiniz!

Birilerinin göz yumduğu, çıkarı için elleriyle besledikleri hain teröristleri okşayanlar, nereden bilecek ki milli bayramlarımızın kıymetini dimi?

Çocuk aklımla sorguladığım, “milli bayramlarımızı kutlamak ne işe yarayacak?” sorusunun cevabı; vatanın bölünmez bütünlüğüne göz dikenlerin ihanetlerini görmeye yarayacakmış!

Öğrendim.

Efendiler yarın cumhuriyeti yeniden ilan edeceğiz!

Siz de bunu öğrenin!

GK
Kullanıcı küçük betizi
gamze köse
Üye
Üye

İletiler: 25

Şu dizine dön: Sizin Makaleleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 6 konuk

x