5 Kanlı Anahtar

Tartışma Alanı

İletigönderen Çetin Taş » Pzr Tem 15, 2007 23:55

peki, erbil tuşalp ve c.kazdağlı kim?

geçmişte aşırı sol eylemlerin içinde yer almis iki sahis. ne kadar tarafsiz olabilir?

dertsiz kardeşim,her şeyden önce Erbil Tuşalp Harp Okulu mezunu,yaşamının ilk 50 yılına 2 kez Yılın Gazetecisi ödülü sığdırmış bir vatanseverdir.Hayatını internetten çok rahat kontrol edebilirsin.Asla sahibinin sesi olmamayı seçtiği için pek çok kez bedeller ödemiş araştırmacı gazeteci ve yazardır."Sol eylemlerin içinde yer almış"lafı ne yazık ki klasik sol görüşlü insanları ya da vatansever insanları aşağılamak için kullanılan KLASİK SAĞ SÖYLEM'dir.İçinde yer aldığı eylemler 7 tane üniversite öğrencisinin vahşice katledilmesi,ölmediği için bazılarının elle boğulması,Türkiye Cumhuriyeti'ni 7 düvele rezil eden Papa Suikasti,sol görüşlü diye gariban öğretmenlerin katli,Türkiye Cumhuriyeti'nden alınan yüzmilyarlarca Lira'yı ne idüğü belirsiz işlerde kullanıp "Ermeni terörünü bitirdik"diyenlerin yaptığı şekildeki eylemler olmasa gerek.
Celal Kazdağlı ile ilgili çok fazla bilgim yok ama internette yaptığım araştırmada yine adı geçen bir dönem Ülkücü camianın sahip çıktığı katillerden daha temz bir adam olduğu kesin.

Türkan haklı.Deniz Gezmiş ile bu katilleri mukayese etmek amaçlı bir yazı değildir bu.Ama Deniz Gezmiş ile bu katilleri mukayese ettiğimde tabi ki asılmasının yanlış olacağını söyleyecek kadar da haksız buluyorum mahkeme kararını.1960 Anayasası'nın verdiği haklarını kullanmalarına mevcut iktidar ve o dönemde iktidarın sesi olmuş Amerikancı TSK Üst kademesi Deniz ve arkadaşlarına nefes alma imkanı sağlamamıştır.Deniz Gezmiş'te gençtir ve delikanlıdır ve de hayat tecrübesi yoktur neticesinde.Atatürk'ün Bursa Nutku'nda Türk gencine verdiği ödevi yapmaya çalışmıştır.Ama hepimizin bildiği sonla karşılaşmıştır.Kaçırdıkları taksi şoförünü öldürdükleri konusu pekçoklarının inancına göre onlara bulaştırılmış bir çamurdur.Ben de buna inananlardanım.

agca bu suikasti isleyen degil. agca sadece emri ulastiran.

kimdir agca, ülkücü derneklere girmis cikmis ama fikri yapisi olmayan biri.

peki suikast sirasinda ne is yapmaktadir? abuzer ugurlu isimli sigara kacakcisinin, istanbuldaki bölgelerinden birinde sigara isini organize eden biridir agca.

Alıntı:

Tetiği çeken Mehmet Ali Ağca...

halen karanlikta olan bir noktadir bu.

Ağca manyağın tekidir dertsiz kardeşim.Ve ne yazık ki hem devlet ve hem de Ülkücü camia uzun süre bu manyağı ve bu manyaktan pek farkı olmayan başka bir sürü manyağı bir bok sanmışlardır.Yıllarca Amerikalılar,Avrupacılar,Kürtçüler dünya kadar yol alırken;Türkiye'yi ve kurumlarını birer birer ele geçirirken vatansever insanların sağcı-solcu diye kamplaşıp birbirlerini öldürmelerini,birbirlerine düşman olmalarını sağlamışlardır.Adi herif psikopatın tekidir,bunu tartışacak kimse var mı Güncel Meydan'da benimle?Abdi İpekçi'yiöldürdüğünü kendisi bile kabul etmişken,aradan geçen zamanda birilerinin verdiği akılla ya da kendi kuş beyniyle kafa karıştırmak için verdiği birkaç açıklamadan sonra Abdi İpekçi'yi katletmediğini düşünmek saflık olur.Suç ortağı var mıydı?Olabilir.Ama soğuk kanlı ve vatan haini bir katildir.Hala onun yaptığı Papa Suikasti yüzünden her sene Türkiye pek çok Katolik ğlkede lanetle anılıyor.
Mevzuyu daha fazla uzatmak istemiyorum.Sizlerin yazışmalarını takip edeceğim.
Ama bu katiller ile Deniz Gezmiş'i yan yana anmak,benzetme yapmak doğru bulmadığım bir harekettir,bunu da bir kez daha söylemek isterim.
Selamlar.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen dertsiz » Pzt Tem 16, 2007 0:17

Çetin Taş yazdı:

dertsiz kardeşim,her şeyden önce Erbil Tuşalp Harp Okulu mezunu,yaşamının ilk 50 yılına 2 kez Yılın Gazetecisi ömdülü sığdırmış bir vatanseverdir.Hayatını internetten çok rahat kontrol edebilirsin.Asla sahibinin sesi olmamayı seçtiği için pek çok kez bedeller ödemiş araştırmacı gazeteci ve yazardır."Sol eylemlerin içinde yer almış"lafı ne yazık ki klasik sol görüşlü insanları ya da vatansever insanları aşağılamak için kullanılan KLASİK SAĞ SÖYLEM'dir.İçinde yer aldığı eylemler 7 tane üniversite öğrencisinin vahşice boğulması,Türkiye Cumhuriyeti'ni 7 düvele rezil eden Papa Suikasti,sol görüşlü diye gariban öğretmenlerin katli,Türkiye Cumhuriyeti'nden alınan yüzmilyarlarca Lira'yı ne idüğü belirsiz işlerde kullanıp "Ermeni terörünü bitirdik"diyenlerin yaptığı şekildeki eylemler olmasa gerek.
Celal Kazdağlı ile ilgili çok fazla bilgim yok ama internette yaptığım araştırmada yine adı geçen bir dönem Ülkücü camianın sahip çıktığı katillerden daha temz bir adam olduğu kesin.

simdi bu noktada dur lütfen.

dogan avciogluda docentti ama 9 mart ihtilal hareketinin basindaki insanlardan biriydi.

ben kimseyi kiyaslamyiorum ayrica "katil" olmus insanlari da savunmak gibi bir niyetim yok.

ermeni meselesi ile ilgili yapilan eylemler hakkinda maalesef eksik bilgiye sahipsin. daha detayini anlatmak gereksiz. ama asala konusunda bir mücadele verildi.

simdi bazi zibidi yazar müsveddeleri o mücadeleyi kücümsemeye calisiyorlar. bunlardan iki tanesi ile ben bizzat , almanyada ki bir panelde tartistim ve cevap verecek halleri kalmadi.

neyse.
Türkan haklı.Deniz Gezmiş ile bu katilleri mukayese etmek amaçlı bir yazı değildir bu.Ama Deniz Gezmiş ile bu katilleri mukayese ettiğimde tabi ki asılmasının yanlış olacağını söyleyecek kadar da haksız buluyorum mahkeme kararını.1960 Anayasası'nın verdiği haklarını kullanmalarına mevcut iktidar ve o dönemde iktidarın sesi olmuş Amerikancı TSK Üst kademesi Deniz ve arkadaşlarına nefes alma imkanı sağlamamıştır.Deniz Gezmiş'te gençtir ve delikanlıdır ve de hayat tecrübesi yoktur neticesinde.Atatürk'ün Bursa Nutku'nda Türk gencine verdiği ödevi yapmaya çalışmıştır.Ama hepimizin bildiği sonla karşılaşmıştır.Kaçırdıkları taksi şoförünü öldürdükleri konusu pekçoklarının inancına göre onlara bulaştırılmış bir çamurdur.Ben de buna inananlardanım.

kardesim

ben, deniz gezmis, yusuf aslan ve hüseyin inanin idam edildigi sabah, kahvalti masasinda idam haberini duyunca aglamis insanim. idamlarini elbette savunmam.

ama amerikanci tsk üst kademesi tanimini biraz acmak lazim. biz abd ile stratejik ortak uydurmasi adi altinda, abd nin kölesi olmusuz zaten.

birgün stratejik ortak olursak, o zaman bu isler basimiza gelmez zaten.

bu paragraf ile ilgili saatlerce tartisabiliriz. ama simdilik kalsin.

Ağca manyağın tekidir dertsiz kardeşim.Ve ne yazık ki hem devlet ve hem de Ülkücü camia uzun süre bu manyağı ve bu manyaktan pek farkı olmayan başka bir sürü manyağı bir bok sanmışlardır.Yıllarca Amerikalılar,Avrupacılar,Kürtçüler dünya kadar yol alırken;Türkiye'yi ve kurumlarını birer birer ele geçirirken vatansever insanların sağcı-solcu diye kamplaşıp birbirlerini öldürmelerini,birbirlerine düşman olmalarını sağlamışlardır.Adi herif psikopatın tekidir,bunu tartışacak kimse var mı Paylaşım Board'ta benimle?Abdi İpekçi'yiöldürdüğünü kendisi bile kabul etmişken,aradan geçen zamanda birilerinin verdiği akılla ya da kendi kuş beyniyle kafa karıştırmak için verdiği birkaç açıklamadan sonra Abdi İpekçi'yi katletmediğini düşünmek saflık olur.Suç ortağı var mıydı?Olabilir.Ama soğuk kanlı ve vatan haini bir katildir.Hala onun yaptığı Papa Suikasti yüzünden her sene Türkiye pek çok Katolik ğlkede lanetle anılıyor.

benim yazdiklarim herhalde yanlis anlasildi. agca gibi bir piskopati degil savunmak, su anda karsimda olsa tokatlarim.

türkiye bir ates cemberinden gecmistir. o dönem, her grubun icine bircok serseri girmis ve sokulmustur.

agca denilen sahis psikopat ve son tahlilde akilsiz biridir.

cezaevinden kactiginda zaten hedefini aciklamisti. ben gene tekrar edeyim, ipekcinin katili agca degil,

papa suikastinda kullanildi ve nasil kullanildiginin farkina bile varmadi. halen anladiginida zannetmiyorum.

agca, avrupaya ciktigi anladan itibaren, ülkücü derneklere sokulmamis ama her gittigi sehirde kendisine ülkücü birilerini bulmustur. ve daha sonra onlarin da basini belaya sokmustur.

agca, ankara da iken ülkücü derneklere giden ama istanbula yerlestikten sonra mafyanin emrine giren biridir. mafyanin cesitli güclerce nasil kullanildigini anlatmama gerek yok sanirim. (örnek: kennedy suikasti, oswald)

agca, türkiyeden, mafyanin adami gümrükcü d. y. tarafindan cikartilarak bulgaristana sokuldu. bulgaristanda vitosa otelinde kimin yaninda kaldi? bekir celenk. bekir celenke kim gönderdi, abuzer ugurlu. peki abuzer ve bekir kim? mafya.

kardesim

agca ve papa suikasti hakkinda da uzun uzun yazisabiliriz. o kadar cok dezinformasyon yazisi varki bu konuda. dogru ve yalani anlamak biraz zorlasiyor.
Kullanıcı küçük betizi
dertsiz
Üye
Üye

İletiler: 248

İletigönderen Çetin Taş » Pzt Tem 16, 2007 0:28

dertsiz kardeşim,TSK'nin Amerikancı üst kademesi demek bence yeteri kadar açık.60 İhtilali'ni içine sindiremeyen içerideki Kemalizm karşıtları yani karşı devrimciler,Amerika'nın her türlü desteği ile ordu içinde de ne yazık ki kendilerine yandaş buldular ve önce bahsettiğimiz 1971 Muhtırası'nı;sonra 1980 darbesini yaptılar.Ne yazık ki ülkenin karşı devrimcilerin eline geçmesinin sebebiişte o Amerikancı üst düzey TSK personelidir.
Ağca'nın ne olduğunu madem en az benim kadar sen de biliyorsun,o zaman bu namussuzun geçen sene >tahliye edildiğinde Ülkücü camiadan olduklarını iddia eden tipler tarafından davulla,zurna ile,bozkurt işaretleri ile karşılanması;hemen son model Mercedeslerle alınıp ortadan yokolması sana da manidar gelmiştir.
Ağca'nın ne olduğunu zaten rahmetli Uğur Mumcu yazmıştır,senin verdiğin bilgilerin de önemli bir kısmı sanırım onun araştırmalarının eseri olan Papa-Mafya-Ağca kitabından.Değilse bile orada da aynıları yazıyor.
Birbirimizle uzun uzun tartışmamıza gerek yok dertsiz kardeşim,anlaşılan o ki geldiğimiz noktada Amerikan emperyalizminden,Avrupa emperyalizminden nefret eden;şeriatçı takiyyecilerden midesi bulunan bir insansın.Tıpkı benim gibi.Ve tıpkı benim gibi vatanın için canını verirsin,o zaman gecenin şu saatinde enerjimizi aynı tarafta olan insanlar olarak birbirimize karşı kullanmayalım.
Selamlar,saygılar.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletigönderen dertsiz » Pzt Tem 16, 2007 0:58

Çetin Taş yazdı:Birbirimizle uzun uzun tartışmamıza gerek yok dertsiz kardeşim,anlaşılan o ki geldiğimiz noktada Amerikan emperyalizminden,Avrupa emperyalizminden nefret eden;şeriatçı takiyyecilerden midesi bulunan bir insansın.Tıpkı benim gibi.Ve tıpkı benim gibi vatanın için canını verirsin,o zaman gecenin şu saatinde enerjimizi aynı tarafta olan insanlar olarak birbirimize karşı kullanmayalım.
Selamlar,saygılar.

benim derdim zaten bire bir tartismak degil, en azindan okuyan diger arkadaslarin da kiyisindan kösesinden bilgi edinmis olmalarina katkida bulunmaktir.

===

yalniz bir kelimene itirazim var. kemalist kelimesi, avrupalilarin Atatürkümüze yakistirdiklari sifattir ve daha o zamandan, icimizde karsitlar yetistirmeye ugrasmislardir.

Atatürk ilkeleri dersek daha dogru olur diye düsünüyorum.

selamlar
Kullanıcı küçük betizi
dertsiz
Üye
Üye

İletigönderen Çetin Taş » Pzt Tem 16, 2007 12:15

dertsiz abi,Atatürk Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkıntıların üzerine başarı ile inşa ederken kendi düşünce sistemini ekonomik,kültürel ve siyasi anlamda uyguladığına göre bu düşünce sisteminin ve bu düşünce sistemini benimseyenlerin bir ismi olmalıdır.Tıpkı dünyadaki diğer düşünce sistemleri gibi.Bu nedenle Avrupalı Kemalizm ve Kemalist tanımlarını kullanmış olabilir fakat bence bu yerinde bir kullanımdır.

12 Eylül sonrası bahsetmiş olduğun ayrım ATATÜRKÇÜLÜK maskesi adıaltında uygulanmıştır ve aslında bu da bana göre KEMALİST-ATATÜRKÇÜ ayrımı ihtiyacını doğurmaktadır.Çünkü çok iyi bilirsin Kenan Evren'den Necmettin Erbakan'a,Tansu Çiller'den Mesut Yılmaz'a,Süleyman Demirel'den Turgut Özal'a hepsi de ATATÜRKÇÜ olduklarını ve yaptıklarının ATATÜRKÇÜLÜK olduğunu iddia etmişlerdir.Oysa ki KEMALİST,Atatürk ilke ve devrimlerini hayat tarzı olarak benimseyen,Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne devlet ideolojisi olarak Kemalizm'i benimsetmeye kendini adayan kişidir.

En azından ATATÜRKÇÜ ve KEMALİST aynı şeyleri düşünüp,aynı idealleri paylaşana kadar bu ayrım bu şekilde olmalıdır düşüncesindeyim.

Saygılar.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletigönderen dertsiz » Pzt Tem 16, 2007 15:29

Kabalizm diye adlandırılan bir -yahudi kaynaklı- doktrin var. Buna göre, kelimelerin manasını değiştirerek, kendi yorumlarını eklemek metodu vardır.

Bir ülkeyi yıkmak ilk önce dilini tahrip etmekle başlar. zamanla kullandığın kelimelerin manası değişir ve böylelikle geçmişle olan bağların kopar.

tansu dan mesuta, demirelden erbakana hepsi, Atatürkçülük kelimesini kullanarak, Atatürk ilkelerinin içini boşalttılar. bunu bazıları bilerek bazıları modaya uyarak yaptı.

aynı şeyi Milliyetçilik kelimesinde de görüyoruz.

Hoca, üstad, mirim kelimelerinin hangisi artık gerçek manası ile kullanılıyor?

===

edebiyatta geri kalışımız ve sözlük kullanma alışkanlığımızın olmaması bizi kelimeler karşısında mağlup duruma düşürdü hep.

Benim şahsi olarak Kemalist kelimesi ile bir problemim yok çünkü hangi manada kullanıldığını biliyorum. ama kendim kullanmamaya gayret ediyorum.
Kullanıcı küçük betizi
dertsiz
Üye
Üye

İletigönderen Ram » Pzt Tem 16, 2007 17:10

Çetin Taş, dertsiz, tartışmada bir şey ilgimi çekti. "Kemalizm, Kemalist"...

Çetin hatırlar mısın bilmiyorum, sana bu ismin yanlış olduğunu söylemiştim kendi açımdan. Sen de kendi aından savunmuştun. Ben ise farklı bir açıdan bakıyorum. Kendisine "ATA" denilmesinden hazzetmeyecek kadar mütavazi bir önderin isminin sonuna, tıpkı bazı düşünürlerin isminin sonuna getirilen "-ist" ekini getirmek ne kadar doğru¿? O'nun düşüncelerini, ileri görüşlülüğünü, yine isminin sonuna, bazı düşünce akımlarının sonuna getirilen "-izm" ekini getirmek ne kadar doğru¿? Kaldıki, bu isimler altında, bazıları tarafından yıllarca yapılan yanlışlar, Mustafa Kemâl Atatürk'ün ismini lekelemiştir ne yazıkki. Bu isim altında doğruları savunanlar ise, kendi içlerinde sıkışmış ya da yanlış anlaşılmıştır.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Çetin Taş » Pzt Tem 16, 2007 19:44

Muhammed kardeşim.Zaten tam da senin dediğin nedenlerden dolayı Kemalizm gereklidir.Hiç bir düşünce adamı ya da liderin sağlığında zaten onların isimlerinin sonuna izm eklenip ideolojiler oluşturulmaz.Ancak o insanlar bu dünyadan göç ettikten sonra çoğu zaman onları takip eden kişiler ideolojik isimlendirmeyi bu şekilde yaparlar.Atatürk'ü ve Atatürkçülük'ü kasten yanlış anlatıp,belletenlere inat KEMALİZM,Kemalistler tarafından savunulmalı;üzerine basa basa ilkeler,devrimler,Atatürk'ün ve arkadaşlarının mücadelesi anlatılıp vurgulanmalıdır.Sizin bu düşüncelerime karşı olmadığınızı biliyorum.İsimlendirme,terminoloji konusunda çekinceleriniz var,saygı duyarım.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletigönderen Ram » Sal Tem 17, 2007 0:30

Çetin Taş, Kemâlizm gereksizdir demiyorum, o da ne demek. İsmen beğenmiyorum o kadar; çünkü -izm eki Türkçe değil.

İyi de Çetin, zaten o düşünceler bizde de var Çetin, karşısında-yanında olacak değiliz tabi. Çünkü o düşünceler, bizzat biziz. Ama dediğim gibi; "Kaldıki, bu isimler altında, bazıları tarafından yıllarca yapılan yanlışlar, Mustafa Kemâl Atatürk'ün ismini lekelemiştir ne yazıkki. Bu isim altında doğruları savunanlar ise, kendi içlerinde sıkışmış ya da yanlış anlaşılmıştır."

Dediğin gibi, içerik değil tartıştığım, isim.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen dertsiz » Sal Tem 17, 2007 10:37

Atatürk bizzat kendisi "Benim naciz vücudum elbet birgün toprak olacaktir, lakin Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktir" demistir.

Atatürkün ölümünden sonra resmini paralarin üzerinden kaldiran, resmini devlet dairelerinden kaldiran milli sef zihniyeti (1938-1950) Atatürk ilkelerinin de icini bosaltmistir.

1950-60 döneminde iktidara gelen DP yönetimi ise, muhalif kanadin savunageldigi herseyi Atatürkcülük olarak lanse etmeye calismistir.

60 ihtilali ise, ihtilalin yapilmasina gerekce gösterilen herseyi, hemen hemen herseyi sadece kagit üzerinde birakmis ve zaten bir müddet sonra da kendi icinde tezatlara düsmüstür. dagilmistir. Silahli Kuvvetler Birligi isimli grup kendisini Türk Silahli Kuvvetlerinden üstün görmeye baslamis ve ihtilal komitesinin üzerinde baski kurmustur.

Menderes, zorlu ve polatkanin idam edilmesi ve diger DP lilerin "düsükler" tanimlamasi ile diskredite edilmesi, toplumda bölünmelerin baslamasini ve karsit gruplar kelimesi ile tanistirmistir bizleri. fikir ayriliklarinin tartisilmasi degil, güclü ekibe sahip fikrin, diger fikre karsi "gücüyle" galip gelmesi metodunu benimsemeye baslayan toplum, iyi yönetilememis ve her yeni nesil, eskisinden daha radikal duruma gelmistir.

12 mart ve 12 eylül yönetimleri ise, millilik vasfini iyice kaybetmis ve bugünkü BOP projesinin, ilimli islam doktrininin uygulamaya sokulmasinin önünü acmistir.

Toplumdaki Milli Direnis gücleri olan "Genclik" kavgalara sokulmus ve ülke menfaatine projeler üretecegine, en degerli caglarini kavgalar, ölmeler - öldürmeler ve cezaevlerinde gecirmistir.

peki care nedir?

Tarihimizi ögrenmek. Kurtulus savasi ve Atatürk hakkinda bilgilerimizi gelistirmek. okumak, okumak, okumak.
Kullanıcı küçük betizi
dertsiz
Üye
Üye

İletigönderen shadow39 » Çrş Tem 25, 2007 17:40

Abdullah Catli Asalayi bitirirken neredeydiniz.Askere ve polise bir tek mermi atmadi gitti teroristle ugrasti ve canina okudu.Kesinlikle Abdullah Catli bir kahramandir :!:
Dağda üç Beş domuz Sürüsü
Tutturmuş Bir kürdistan Türküsü
Eline Almış Bayrak Diye Bir Masa örtüsü
Satsan Beş Para Etmez Ne Dirisi Ne De ölüsü
Soyu Soysuz Olan Sensin Toprak Senin Neyine
İte itlik Yapıp Kafa Tutma Beyine
Anlasa Dediğimi Sokaktaki Köpek Ağlar Haline
Duy Ulan Soysuz
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene!!!
....
Bu da can d..... efendiye olsun. belgeselci.
"Siz Mustafa demeye devam edin, biz de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk"

Resim
Kullanıcı küçük betizi
shadow39
Üye
Üye

İletiler: 2230

İletigönderen yakup_cemil » Cum Tem 27, 2007 23:31

size burada Mehmet Ali Ağca'yı savunacak değilim ancak Abdullah Çatlı için

yakıştırdığınız "faşist" ve "katil" sıfatlarını kesinlikle kabul etmiyorum !

Papa Suikastından önce Ağca , Çatlı'nın evinde kalmıştır fakat Çatlı'nın

suikastten haberi yoktur ! Bunu mahkemede de dile getirmiştir ve

Ağca da bunu yalanlamamıştır ! Çatlı sağcı ve solcu gençlerin birbirini

öldürmesini asla tasvip etmeyen bir kişilikti ! Bunu kızının yazdığı

"Babam Çatlı" isimli eserden okuyabilirsiniz ! Bahçelievler Katliamı da Çatlı'nın

üzerine yıkılmıştır ! Çatlı'nın bu olayla uzaktan ya da yakından alakası bile yoktur !

Devlet kendisine "Asala'yı yoket" dediği vakit hiçbir şekilde maddi çıkarını

düşünmemiş Bahçelievler Katliamı'nın tekrar gözden geçirilmesini istemiştir !

Çatlı gerçek bir milliyetçi idi ! Bugün her gittiği yere çekiç ve orak bırakan ve asılan

gençleri yurtsever ilan eden insanlara biz gönülleri kırılmasın diye ses çıkarmazken

kimse gerçek bir Türk milliyetçisine faşist diyemez !

Ruhu şad mekanı cennet olsun !
Resim

уαкυρ_¢ємιℓ® --»» (αℓтıη νυяυş уαρтıм нαуαℓℓєяιмє)--»» (вєкℓє νє göя)
Kullanıcı küçük betizi
yakup_cemil
Üye
Üye

İletiler: 171

İletigönderen AlpereN » Cum Tem 27, 2007 23:44

............
Kullanıcı küçük betizi
AlpereN
Üye
Üye

İletiler: 628

İletigönderen dertsiz » Cmt Tem 28, 2007 19:26

yakup_cemil yazdı:size burada Mehmet Ali Ağca'yı savunacak değilim ancak Abdullah Çatlı için

yakıştırdığınız "faşist" ve "katil" sıfatlarını kesinlikle kabul etmiyorum !

Papa Suikastından önce Ağca , Çatlı'nın evinde kalmıştır fakat Çatlı'nın

suikastten haberi yoktur !

konunun bu bölümüne katkida bulunmak istiyorum müsaadenizle.

catli ile agcayi degil ayni kefeye koymak, isimlerini bile beraber anmak yanlis olur.

bu agca denilen sahis, ideolojik yapisi olmayan ve malatyada beraber okudugu bir iki tane ülkücü liselinin, liseyi bitirip ankara ve istanbulda üniversiteye baslamasi üzerine ilkönce ankaraya sonra da istanbula gelmis olan bir piskopattir.

o dönemin (77-78 ) karanlik ve kargasa döneminde, ankarada bazi yürüyüslere katildi. yürüyüsler sirasinda provakatif hareketler yaptigi icin uzaklastirildi. istanbula gitt. istanbulda sigara kacakcisi abuzer ugurlunun yanina girdi ve bir bölgenin kacak sigara isini yapti.

bu sahis üniversitede okumadi. bu sahsin istanbulda ki siyasi yasantisi, beyazitta, ülkücülerin takildigi küllük isimli kahveye takilmakla sinirlidir. baskaca bir eylemi vs, yoktur. bir de gene malatyali hemserisi olan mehmet senerin kahve ocagina takilmak.

ipekci yi agcanin vurmadigina inaniyorum. (ihbar yoluyla alinan 5+1 milyon ödülü kimin aldigi arastirilabilse, bazi gercekler daah iyi ortaya cikar)

cezaevinden kacirildi(serbest birakildi da diyebilirsiniz:) )

bir gece, catlinin evinde kaldiktan sonra, kapikuleden yurt disina cikti.(o dönemdeki gümrük müdürü daha sonra abuzer ugurlunun adami olarak yakalandi ve ceza yedi)

belgradta vitosa otelinde kaldi. abuzer ugurlu kanali ile kendisine metin ismine düzenlenmis sahte pasaport getirtildi. viyanaya gecti, ordan isvicreye gecti.

hem viyanada iken hem de isvicrede iken, avrupa türk federasyon(ülkücü) tarafindan, hicbir dernege sokulmamasi karari alindi.

italyaya gecti. malorca adasinda tatil yapti. sonra da papayi vurdu.

3,5 sene süren ve herseyin didik didik edildigi papa hadisesi mahkemesinde, suc ortagim diye ismini verdigi serdar celebi, mahmut, eyüp ve ömer beraat etti.

italyan mahkemesinde dinlenen catli, zaten sanik olarak degil sahit olarak ifade verdi. hakkinda dava bile acilmadi.

agca defalarca ifade degistirdi. kendisini mesih ilan etti. bulgaristani ve kg´b yi sucladi. ülkücüleri sucladi.

ama ne zaman ki sorusturma gelip en sonunda CIA ya dayandi, hemen mahkeme sona erdirildi ve agca ya ceza verildi.

agca, o kadar piskopat biri ki, kimler tarafindan ve nasil kullanildigini bile anliyamadi.
Kullanıcı küçük betizi
dertsiz
Üye
Üye

çatlı faili meçhul,derin devlet

İletigönderen STORM » Sal Eki 16, 2007 19:20

adres muhsin yazıcıoğludur.onun ülkü oxakları genel başkanlığı dönemi ile cinayetleri ekibini ve 80 sonrası ilişkilerini,kimlerin desteği ile bbp yi kurduğunu,destekleyenlerin bağlantılarını çok açık görebilirsiniz.cemaat,slogan ve memleket partisi kurdu netice ortada.ayrılma planları daha cezaevindeyken yapılmıştı.senaryunun oyuncuları,yalancı bayrak piyonları
Kullanıcı küçük betizi
STORM
Üye
Üye

İletiler: 14

Önceki

Şu dizine dön: Devlet ve Siyaset

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x