ABD KONVANSİYONEL SAVAŞA MI HAZIRLANIYOR? / Mithat AKAR

Üniversiteli Gençler Burada Yazıyor

ABD KONVANSİYONEL SAVAŞA MI HAZIRLANIYOR? / Mithat AKAR

İletigönderen mithat akar 1923 » Sal Eki 24, 2017 13:27

Ortadoğu'dan Asya'ya Uzanan Savaş Olasılığı

CIA Başkanı Mike Pompeo'nun, ABD’de Demokrasiyi Savunma Derneği (FDD)’nin düzenlediği Ulusal Güvenlik Zirvesi’nde "Teşkilatın risk alacağını ve daha sert olacağını" belirtmesinin ardından, ABD'nin birçok emekli askeri pilotu yeniden göreve çağırdığı ve B - 52 ağır bombardıman uçaklarını teyakkuz haline geçirmeyi planladığı ifade ediliyor.

Çok bilinenli bir denklem daha...
Resim

Ortadoğu'da (Irak ve Suriye'de) işler ABD'nin istediği düzlemde yürümüyor. Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Trump "Suriye'de yeni bir evreye geçilecek" demiş ve Irak'ta ise Irak Ordusunun "istikrarı bozacak adımlar atmaması" yönünde ifadelerde bulunmuştu. CIA Başkanı FDD'de yapmış olduğu konuşmada İran'ı hedef göstererek, “El Kaide ile İran arasındaki bağ herkesin bildiği bir sır. İlişkileri var... " dedikten sonra "İranlıların El Kaide ile birlikte çalıştığı zamanlar oldu ve bu konuyla ilgili önümüzdeki günlerde Abbottabad’da ele geçirilen bazı belgeleri açıklayacağız. " ifadelerine yer vermişti.
Uzak bir ihtimal olsa da ABD, Asya cephesinde Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti ile olan ilişkilerinde "diplomasi dışı yöntemleri" devreye sokacağını sürekli yineliyor.

ABD'nin "üst düzeyden" yaptığı bu açıklamalardan, İran,Irak,Suriye merkez olmak üzere, Kore DHC'yi de hedef alarak, Ortadoğu'dan Asya'ya geniş bir cephe alanı oluşturmaya çalıştığını görüyoruz.
Yukarıdaki verileri değerlendirdiğimizde küresel emperyalizmin konvansiyonel savaş dönemine kendisini hazırladığını tahmin etmek için müneccim olmaya gerek yok sanırım.

Mithat Akar / 24 Ekim 2017
https://www.facebook.com/profile.php?id=100006232153226
Kullanıcı küçük betizi
mithat akar 1923
Üye
Üye
 
İletiler: 298
Kayıt: Çrş Ağu 28, 2013 16:18

Şu dizine dön: Gençlik Diyor ki

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x