ABD’nin İslâm dünyasındaki Truva atı kim? / Arslan BULUT

ABD’nin İslâm dünyasındaki Truva atı kim? / Arslan BULUT

İletigönderen Oğuz Kağan » Pzt Şub 07, 2011 23:51

ABD’nin İslâm dünyasındaki Truva atı kim?

Gün geçmiyor ki bir Amerikan gazetesi, Orta Doğu ülkelerine Türkiye’yi model ülke olarak göstermesin. Son olarak New York Times gazetesinde yer alan bir analizde, Türkiye modelinin Mısır için örnek olabileceği belirtildi. Yazıda Recep Tayyip Erdoğan için “Belki de Orta Doğu’nun en etkili figürü” yorumu yapıldı.

Peki Tayyip Erdoğan’ın Türkiye modeli diye bir model var mıdır? Varsa temel ilkeleri nedir, uygulaması nedir?

AKP’nin programı, Tayyip Erdoğan’a gönderilen gizli bir memorandumdan aynen alınmıştır. Memorandumda, “yerel yönetimlere otonomi vermek” dayatması vardır. Abdullah Öcalan buna “demokratik özerklik” demektedir!

8 yıl içinde AKP hükümeti, Türkiye’nin bütün ekonomik ağırlıklarını, 50 milyar dolar karşılığında Batı sermayesine satmıştır. Erdoğan, bu satışı “ülkemi pazarlıyorum” diye överek anlatabilmiştir.

İşçi ve öğrenci eylemleri, polis devleti anlayışı ile bastırılmakta, ülkenin önemli aydınları, hiçbir suç unsuru taşımayan faaliyetlerinden dolayı yıllardır cezaevlerinde tutulmaktadır. Erdoğan, en küçük bir muhalif hareketin dahi büyümeden bastırılmasını istemekte, bu sebeple muhalifler, -terörist olarak itham edilmektedir. Ülkenin gidişatı ’Hitler Almanyası’na benzetilmektedir.

* * *
Erdoğan’ın modeli, öncelikle Batı’ya teslimiyet modelidir! Erdoğan, Büyük Orta Doğu Projesi’nin eş başkanıdır. ABD gazeteleri elbette Erdoğan modelini, haritasını değiştirmek istedikleri ülkelere örnek gösterecektir.

Peki Türkiye’nin gerçek modeli nedir?

Suat İlhan’ın tespitlerine göre “Atatürk devriminden yani 1920’den önce, bugün Batı dediğimiz medeniyetin elindeki topraklar, 25.5 milyon mil kare idi. 1993’te bu rakam 12.7 milyon mil kareye, yani yarısına düşmüştür.

İslam dünyası ise 1920’de 1.8 milyon mil kare üzerinde egemenlik sahibiydi. 1993’te İslam dünyasının sahip olduğu topraklar 11 milyon mil kareye yükselmiştir.”


İşte, 1923’den beri süren mücadeleyi, kimin kazanmakta olduğu bu rakamlarla ortadadır. Avrupalılar, Amerikalılar, Atatürk adını duyunca, bu yüzden ifrit kesiliyor. Çünkü, İslâm dünyasını ayağa kaldıran güç, Atatürk modelidir!

Bugün ABD ve AB, hedef tahtasına İslâm’ı düşman olarak yerleştirdi ve Afganistan ve Irak işgallerine girişti. İslâm Dünyası’nı, yani enerji coğrafyasını ele geçirmeleri, Türkiye’yi ele geçirmelerine bağlıdır. Türkiye’yi ancak işbirlikçi bir ılımlı İslâm modeli ile elde edebilirlerdi. Türkiye tamamen elde edilince İslâm dünyasının içine Truva atı olarak sokulacaktı. Bunun için Atatürk’ü yıkmaya çalışıyorlar!

Oysa Atatürk, Türkiye’nin sigortası, Türkiye ise İslâm dünyasının en büyük güvencesidir!

* * *
Tayyip Erdoğan, 2004 yılında Suudi Arabistan’da “İslâm Ortak Pazarı doğru değildir” demişti. Erdoğan’ın konuşması, küresel sistem sahiplerine boyun eğdiği gibi Türkiye’nin gücünü ve etkinliğini kullanarak diğer İslâm ülkelerine de bunu tavsiye ettiğini gösteriyordu.

ABD’nin eski Türkiye Büyükelçisi Eric Edelman’a göre “İslâm dünyasında reform ABD’nin en önemli stratejik girişimi’ ve Türkiye’nin başarısı da bunda büyük rol oynayabilir.”

Amerikalı Müslüman liderler de Erdoğan’a Türkiye’nin İslâm dünyası için rol modeli olabileceğini ifade etmişti!

Erdoğan, bu konuyu izah ederken, “Türkiye’nin dışında bir ülkenin yaklaşımı, bölgede karşı tepki alacaktır. Bu, ABD için değerlendirmeye değer bir zenginliktir” diyordu.

Yani Türkiye’nin ABD tarafından İslâm Dünyası’na bir “Truva atı” olarak sokulmasını kabul ediyor, bu rolü üstleniyor, “Bizi İslam Dünyası’na karşı kullanın” demiş oluyordu.


Arslan BULUT, 8 Şubat 2011
http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/ya ... aber=16899
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12235
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Arslan BULUT

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x