ABD SAVUNMA BAKANI İNCİRLİK'TEN KONUŞTU IŞİD TÜRK ASKERİNE IRAK'TA SALDIRDI

Üniversiteli Gençler Burada Yazıyor

ABD SAVUNMA BAKANI İNCİRLİK'TEN KONUŞTU IŞİD TÜRK ASKERİNE IRAK'TA SALDIRDI

İletigönderen mithat akar 1923 » Prş Ara 17, 2015 12:12

ABD SAVUNMA BAKANI İNCİRLİK'TEN KONUŞTU

IŞİD TÜRK ASKERİNE IRAK'TA SALDIRDI

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Adana'daki İncirlik Hava Üssü'nden yaptığı açıklamada "“Türk güçlerinin IŞİD’e yönelik hava ve kara operasyonlarına katıldığını görmekten memnun oluruz. Ayrıca bulundukları noktanın gerektirdiği şekilde kendi sınırlarını kontrol etmeleri de çok önemli” demişti.

Bu açıklamanın hemen ardından dün akşam saatlerinde Irak'ta Türk askerlerinin bulunduğu Başika'daki üs bölgesine terör örgütü IŞİD'in attığı KATYUŞA ÇNRA mermilerinin bir kısmının "düşmesi" ve dört askerimizin yaralanması tesadüf olamaz.

Defalarca söylediğimiz net bir gerçek var.ABD IŞİD'i maymuncuk olarak kullanıp Ortadoğu'ya tamamen hakim olmak istiyor.İŞİD'i sahaya sürüp,PYD/PKK'yı IŞİD'e karşı kullanırken "Büyük Kürdistan" hayalinin parçalarını oluşturuyor.

Şimdi ise yine IŞİD'i daha aktif hale getirerek Türk Silahlı Kuvvetleri'ni karada kullanma amacına dönük hamleler yapıyor.

3 Milyar Euro karşılığında AB'nin Türk topraklarını göç merkezi haline getirmek istemesi,Batı'nın Türkiye'yi cephe gerisi olarak kullanma taktiğinin bir parçasıdır..Bu yoğun göç dalgasınını Türkiye'de toplanmasıTürkiye'de yeni bir etnik-mezhepsel karşıtlık yaratırken ,IŞİD ve PKK arasındaki çatışma terör eylemleri şeklinde metropollerde kendini ortaya koyacaktır/koymaktadır

Bizim defaatle söylediğimiz "emperyalizmin terör ihraç etme" yöntemi ,Ortadoğu'da en somut haliyle karşımızda şekilleniyor.Suriye'deki çatışma sahası yoğun göç,politik iktidarın "ılımlı muhafeleti destekleme" gibi "dahiyane" politikası,Suriye'deki rejimin farklı devletlerin farklı aktörleri kullanarak yıkılmak istenmesi 2011'den beri Suriye'deki çatışmayı her haliyle Türkiye'ye taşımıştır.

Prof.Dr.Ümit Özdağ'ın tespit ettiği gibi."Suriye Afganistanlaşırken ,Türkiye de Pakistanlaşmaktadır."

Bölücü terör örgütünün Türkiye'nin Doğu illerinde eylemlerini artırmasıyla beraber,Türk Silahlı Kuvvetleri'nin aynı anda Ortadoğu'ya sürülmek istenmesi arasında doğru bir orantı kurmak için dahi olmaya gerek yok.ABD Diyarbakır'a konuşlanırken bize açıkla verilen mesaj şudur:"Eğer Ortadoğu'da benim çıkarlarım doğrultusunda hareket etmezsen,Güneydoğu ve Doğu Anadolu'da seni zor durumda bırakırım."

Bu yüzden AKP - HDP/PKK arasındaki sürtüşmeyi basit bir politik çıkar kavgası olarak yorumlamak,yukarıda saydığım olaylar ve durum karşısında çok sıradan bir bakış açısı olacaktır.Emperyalizm Ortadoğu'yu şekillendirirken ,Türkiye ise politik iktidarın stratejik sığlığı sayesinde,kendi celladına aşık olan konuma getirilmiştir.

NATO ve ABD Ortadoğu'dan artık bir Milli Kurtuluş Savaşı aracılığı ile çıkarılmadan kendi celladlarımıza "müttefik" demeye devam edeceğiz.

Mithat Akar - Gaziantep
Kullanıcı küçük betizi
mithat akar 1923
Üye
Üye
 
İletiler: 298
Kayıt: Çrş Ağu 28, 2013 16:18

Re: ABD SAVUNMA BAKANI İNCİRLİK'TEN KONUŞTU IŞİD TÜRK ASKERİNE IRAK'TA SALDIRDI

İletigönderen Eshabil Üstündağ » Prş Ara 17, 2015 21:04

Harika bilgi sayın yazar ve
Bu bilginden sonra Şunları Yazdım.
Saygılarmla.
17.12.2015 21:04
e.ü.

http://www.turkishnews.com/content/2015 ... oynamayin/

Veya,
ulkemle-bu-kadar-oynamayin-t40937.html
Kullanıcı küçük betizi
Eshabil Üstündağ
Üye
Üye
 
İletiler: 169
Kayıt: Pzt Ağu 04, 2014 17:54

Re: ABD SAVUNMA BAKANI İNCİRLİK'TEN KONUŞTU IŞİD TÜRK ASKERİNE IRAK'TA SALDIRDI

İletigönderen mithat akar 1923 » Prş Ara 17, 2015 22:27

Teşekkür ederim sayın Üstündağ.Çok güzel bir bütünlük sağlamış derlemeniz.Emeğinize sağlık.
Kullanıcı küçük betizi
mithat akar 1923
Üye
Üye
 
İletiler: 298
Kayıt: Çrş Ağu 28, 2013 16:18


Şu dizine dön: Gençlik Diyor ki

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x