ABD'ye karşı medya atağı neden yetersiz? / Arslan BULUT

ABD'ye karşı medya atağı neden yetersiz? / Arslan BULUT

İletigönderen Oğuz Kağan » Sal Ara 05, 2017 13:37

ABD'ye karşı medya atağı neden yetersiz?

"Suriye'de bir süre terör örgütü PYD/PKK'nın paravan kuruluşu SDG'nin sözcülüğünü yaptıktan sonra bölgeden kaçan Talal Silo", ABD'nin PYD/PKK'ya verdiği askeri desteğin ayrıntıları ve IŞİD'e karşı mücadele görüntüsü altında yapılan anlaşmalar konusunda Anadolu Ajansı'nın sorularını cevaplandırırken Hatay ile ilgili önemli bir bilgi verdi. Konu ile ilgili soru cevaplar şöyle:

SORU: Amerikalı üst düzey yetkililerle doğrudan görüştünüz mü?

CEVAP: Görüşmeler doğrudan gerçekleşirdi. Ben de bu görüşmelere katıldım. (ABD'nin DEAŞ'la Mücadele Özel Temsilcisi) Brett McGurk, (ABD öncülüğündeki Doğal Kararlılık Operasyonu Birleşik Ortak Görev Gücü Komutanı) General Stephen Townsend ve (ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı) CENTCOM komutanı Votel ile görüşmelere katıldım. Bizden katılanları (sözde SDG genel komutanı YPG'li) Şahin Cilo belirliyordu. Çelebiye üssündeki tüm görüşmelere katılıyordum. ABD Dışişleri heyeti ile toplantı yaptık. Cilo ile ABD yönetimi arasında tam bir koordinasyon vardı.

SORU: PYD/PKK'nın paravan kuruluşu SDG'nin ambleminde Suriye haritasına Hatay'ı neden dahil ettiniz?

CEVAP: Cilo bize dedi ki "Suriye devleti Türkiye'ye bir (il) kurban vererek kuruldu. Ama biz ondan vazgeçemeyiz". Bu toplantıyı Haseke'de YPG'nin halkla ilişkiler binasında yaptık.

* * *

Amerikalı Brett McGurk'un, Türkiye'yi kandırmak veya oyalamak için kurdurduğu, aslında PYD/PKK'nın ismi değiştirilmiş hali olan Suriye Demokratik Güçleri, Hatay'ı hedef aldığına göre Türkiye'nin bütünlüğüne yönelik bir tehdittir.

SDG'yi kurduran ABD olduğuna göre, Türkiye'nin bütünlüğünü tehdit eden de bu ülkedir!

ABD, Çekiç Güç'ü Türkiye topraklarına yerleştirdiği 1991'den beri Irak'ta ve 2004'teki Kamışlı isyanından beri Suriye'de uyguladığı politikalarla, hem bu ülkeleri, hem Türkiye'yi hem de bütün dünyayı kandırmaya çalışmaktadır.

Aslında ABD, "İslâm içi çatışma stratejisi" uyguluyor ve böylece İsrail'in güvenliğini sağlamış oluyor.

Türkiye ise 15 Temmuz'daki darbe girişiminden sonra uyandı ama El Bab operasyonuna kadar ABD ne isterse onu yapıyordu!

* * *

Talal Silo, ABD'nin Suriye ve Irak'ta uyguladığı IŞİD ve SDG tiyatrosunun bir bölümünü anlatıyor. İran dışında hiçbir devlet, IŞİD gibi, PKK/PYD gibi FETÖ gibi terör örgütlerinin asıl kurucusunun ABD olduğunu söyleyemiyor. Türkiye'nin yöneticileri bile hâlâ açık konuşamıyor! Gerçi, röportajda olduğu gibi devletin resmi ajansı, ABD'nin SGD tiyatrosunu deşifre ediyor, Cumhurbaşkanı ve İçişleri Bakanı, terör örgütlerinin arkasındaki gücü ima ediyor, artık ABD'nin yaptıklarını görmezden gelmenin, açıklamalarına inanıyormuş gibi görünmenin hiçbir fayda sağlamadığını görüyorlar ama karşı hamleleri hâlâ yetersiz!

ABD'nin terör örgütlerini nasıl organize ettiğine dair ayrıntılı bilgiyi devletin haber ajansı üzerinden açıklamak yetmez! Bu gibi verilere dayalı olarak, uluslararası platformlarda diplomatik taarruz da başlatmanız gerekir ki bir sonuç elde edebilesiniz!

* * *

ABD'nin ucuz oyunlarını, Türkiye'nin ajansları veya gazeteleri üzerinden sergileyince, konu dünya kamuoyuna mal olmuyor ki! Günlerdir yayın yapılıyor! Dünya medyasında tek bir haber var mı? Yok! Çünkü, haber kaynakları ABD, İngiltere ve Fransa'nın kontrolü altındadır.

Türkiye'de de etkin bir medya gücü bırakmadınız... Medyayı teslim ettiğiniz yandaşların ise bu konulardaki hassasiyeti ve uzmanlığı zayıf.

Bu durumda, ABD yetkilileri, altını oymaya çalıştıkları Türkiye için "önemli bir müttefikimiz" açıklamalarına devam eder! Siz de kendi kamuoyunuzu "Bize PYD'nin elindeki silâhları toplayacaklarına dair söz verdiler, sözlerini tutmalarını bekliyoruz" gibi sözlerle avutursunuz...

Arslan BULUT, 5 Aralık 2017
arslanbulut@yenicaggazetesi.com.tr
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12207
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Arslan BULUT

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 5 konuk

x