Adı Mehmet soyadı Mehmetçik benim kardeşimin.

Diğer kategorilere uymayan başlıkları burada paylaşabilirsiniz

İletigönderen zeynep1 » Prş Şub 05, 2009 10:59

Bilmiyorum bu anda hangi dağların eteğinde, bizleri koruyorsun.
Mevzilenmiş düşman ateşine göğüs geriyorsun Mehmetçiğim.
Unutma ki hangi karakolda, hangi komutanlıkta olursan ol ben oraydım. Yanındayım. Adı Mehmet soyadı Mehmetçik benim kardeşimin. Görev verilirse, koşarım mevziye omuz omuza koşarım askerimle, toz duman demem, dağ tepe demem, koşarım kandil dağlarına… Unutma sen giderken sınır çizgisine, ehli keyifler puro yakmakla meşgullerdi, sen cebinde üç kuruş parayla karargâhına yolcu olurken, onlar ziyafet sofralarında keyif çatıyorlardı, yataklarında korkusuzca uyudular, dinlendiler klimalı odalarda ehlikeyif adamlar.
Benim kardeşimin adı Mehmet soyadı Mehmetçik komutanım.
Biliyormuşsun askerim, sen barut kokarken dağ yamacında, bizim dağları satılar! Parça parça pazarladılar.
Unutmadan sunu da yazayım merak ediyordum Mehmetçiğim.
Artık ab ye girmiyoruz çünkü onlar girdiler Türkiye ye, bu vatan da söz sahibi oldular.
Üzülme Mehmetçik
Sen cesursun, bilirsin ne zorlukları aştık bizler bunu da aşarız. Yorgun düşen göz kapakların düşmanın beklediği andır, uyuma sakın uyuma Mehmetçiğim.
İçeridekilerin kardeşleri OLAN ‘dışarıdakiler’ e
Pay ettiler bu vatanın üretim alanlarını, geçinme yollarını artık üretim yok, çalışmak yok, çaresiz bekliyoruz, ama neyi?
Tüm Mehmetçikler benim kardeşim komutanım.
Adı Mehmet soyadı Mehmetçik olan askerlerime dir bu mektup. TÜRKİYE cumhuriyeti kadını olmanın onurunu yaşayarak, SELAMLIYORUM MEHMETÇİKLERİ
29.06.2007
Zeynep aydınlıoglu
aydınlıoglu
Kullanıcı küçük betizi
zeynep1
Üye
Üye

İletiler: 6

Şu dizine dön: Diğer

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x