Adı Şeref!.. Ben Şeref'i Arıyorum! / Figen ÖZEN

Adı Şeref!.. Ben Şeref'i Arıyorum! / Figen ÖZEN

İletigönderen Oğuz Kağan » Pzt Nis 16, 2012 14:06

Adı Şeref!.. Ben Şeref'i Arıyorum!

Adı Şeref... Ayakkabı mağazası...Vitrininde albenisi çok fazla renk, renk ayakkabılar... Tümü çakma, Çin malı...

Yürüyorsunuz, beş yüz, altı yüz metre ötede bir başka mağaza.. Vitrininde renk, renk giysiler... İçeri girersiniz....Pantolonları, gömlekleri incelediğiniz de tümünün markalarının sahte olduğunu, üstelik hepsinin son derece kalitesiz olduğunu görürsünüz... Bu mağazanın adı da Şeref...

Sonra gazetede bir haber çarpar gözünüze " Şeref A. nitelikli dolandırıcılıktan on beş sene hapse mahkum oldu" "Vay şerefsiz Şeref" diye hayıflanırsınız kendi kendinize...

Tıpkı vefanın, sadece "Vefa Bozacısı"nın tabelasındaki yazılışı gibi, "Şeref" de mağaza veya insan ismidir. İçi boşaltılmış, beş harften oluşan bir sözcük olmuştur artık.

Şeref kim veya ne? Kapısını çalıp ta bir türlü evde bulamadığımız komşumuz Şeref Bey mi* ? Yoksa bozuk para misali cebimizde taşıdığımız, her aklımıza geldikçe üzerine yalan yere yemin ettiğimiz bir yüce kavram mı?

"Bu devlet için kurşun atan da, kurşun yiyen de şereflidir" Bir zamanların sarışın iri kahverengi gözlü Başbakanı'nın danışmanı ne mümtaz ne de er olan kişinin söyleminde öne çıkan "şeref" sözcüğü mü yitirdiğimiz, yok ettiğimiz kavram?

Satılan vatan toprakları mı, madenler mi yoksa yabancıya devredilmek üzere hazırlığı yapılan "demir ağlar" mı?

Habur'dan elini kolunu sallaya, sallaya Türkiye'ye giren ve merasimle karşılanan PKK'lı teröristler mi?

Nedir şeref?

12 Eylül referandumunda "Yetmez ama evet" diyenler mi yoksa yasayı yanlış yorumlama ve "Tarafsız" kalma becerisini gösteren en büyük demokratik kitle örgütü müdür şeref?

Yoksa TBMM'deki yemin töreninde milletvekillerinin ağızlarında sakız gibi çiğnenen bir sözcük müdür?

"Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü"

BDP Eş başkanı Demirtaş son günlerde "özerklik" çığırtkanlığından vaz geçmiş, "bağımsız Kürdistan" naraları atmaktadır.

"milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma.."

?????.. Sadece duvardaki bir cümlede varlığını sürdürmeye çalışan "milletin kayıtsız, şartsız egemenliği" için yorum yapmak mümkün değildir.

"...hukukun üstünlüğüne" Son asrın en büyük örgütlü ve nitelikli dolandırıcılık davasını aklayan hukukun üstünlüğüne mi, yoksa Silivri ve Hasdal'da çakma delillerle hala tutsak olan, savunmaları bile suç addedilen ve bu nedenle cezalandırılan sanıkları (!) yargılayan özel yetkili mahkemelerin uyguladığı hukukun üstünlüğüne mi?

"...demokratik ve laik Cumhuriyet'e ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma..."

Atatürk ilke ve inkılapları?.. KHK ile, mİlli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu'nun görevleri arasından "Atatürk ilke ve inkılapları" çıkarılmıştır.

" ... toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağıma büyük Türk milletinin önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim."

Toplumun huzuru ve refahı... Şehitler, patlamalar, terör olayları, Suriye ile savaş çığırtkanlığı.. Refah bir zamanlar bir partinin adı..Cari açık, birbiri ardına gelen zamlar, sadaka kültürü, borçlarını ödeyemediği için intihar eden insanlar, haciz korkusu ile nefes bile almaktan çekinenler, semt pazarlarından çocuklarının karnını doyurmak için sebze artıkları toplayan anneler....

Anayasa'ya sadakat?.. Değiştirilecek ve ilk dört maddesi üzerinde oynanacak bölücü anayasa..

Şeref?... Gazinin göğsündeki madalya mı, yoksa meydana fırlatıp attığı protez bacağı mı?

Barzani ile kol kola dolaşanlar mı şerefli? Yoksa PKK ile vatanın bölünmez bütünlüğü için savaşırken gözünü kaybeden yiğit mi?

Oğlunun al bayrağa sarılı tabutunun arkasından, yüreği yansa da tek damla gözyaşı dökmeyen ana mı şerefli? Yoksa şehit cenazelerinde boy gösteren...?

Nedir "şeref" ? Siyasi parti genel başkanlarının TBMM kürsüsünden " İspat etmezsen şerefsizsin" hakaret cümlesi mi?

18 Aralık 1991 "Türkiye'nin PKK ile mücadelesi, Kemalist rejimin zora ve silaha yönteminden başka bir şey değildir. Bu mücadelede biz, devletin safında yer almamalıyız." Kürt Raporu- Hazırlayan- Mehmet Metiner. Hazırlatan ve altını imzalayan Refah Partisi İstanbul İl Başkanı R. Tayyip Erdoğan

"Hükümet olarak biz görüşmedik. Benim özel temsilcim olarak giden Hakan Fidan'ı gene devlet temsilcisi olarak göndermişimdir.Devlet başka, hükümet başka. Hükümet olarak bizim görüştüğümüzü söyleyenler, bunu ispat edemezlerse şerefsizdirler, alçaktırlar." Türkiye Cumhuriyeti Devleti Hükümeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan

Ve 12 Nisan 2012... "Hakan Fidan'ı Oslo'ya da, Kandil'e de ben gönderdim." Başbakan Recep Tayyip Erdoğan

Yorumsuz...

Ben gene komşumuz Şeref Bey'in hiç açılmayan kapısını çalayım veya sadece adı "şeref" olan mağazalardan fason, Çin malı ürünler satın alayım.

Veya satın alacağım her üründe "Made in USA" işaretini arayayım. Ne olsa uzağa gitmeye gerek yok, Malatya-Kürecik uçakla bir saat çeker.

Sonra kendi, kendime "şeref bu kadar ucuz mu" diye asla cevaplandıramayacağım bir soru sorayım.

En iyisi "Adı Şeref... Ben Şeref'i arıyorum" diye yollara düşeyim.

Sizde gelin... Birlikte arayalım. Nedir şeref?

Figen ÖZEN, 16 Nisan 2012
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."

http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 12355

Şu dizine dön: Figen ÖZEN

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x