AKP, Adım Adım Sona Yaklaşıyor… / Ali ERALP

AKP, Adım Adım Sona Yaklaşıyor… / Ali ERALP

İletigönderen Gamze Okur » Pzr May 05, 2019 11:10

“AKP, Adım Adım Sona Yaklaşıyor…”

17 yıllık AKP iktidarının sonunda ülkemiz, gelip, bataklığa saplandı…

Her yerde çamur, çirkef diz boyu.

İktidar da vatandaş da kurtulmak için çabalıyor. Ama çırpındıkça daha çok batıyor…

Bütün bunlar 17 yıllık bir vurdumduymazlığın, ihmalin, talanın, yağmanın sonuçları…

Sattılar, savdılar, yıktılar… Tarımı, sanayi bitirdiler… Yerine yenisini de koymadılar… Bir çivi çakmadılar…

Üretimi durdurdular.

Üretim durunca mal, ürün kıtlığı başladı. Fiyatlar arttı. Fiyatlar başını alıp gitti…

Halk, “Açız, perişanız, çocuğumuzu okutamıyoruz, doyuramıyoruz…” diye feryat ettikçe “Sadaka ekonomisi” ile onları uyutmaya çalıştılar.

Ramazanlarda, bayramlarda 3 kilo pirinç, 5 kilo bulgur, 10 kilo makarna dağıttılar…

Seçimlerden önce insanlarımızın başına çay paketleri fırlattılar.

İktidarın yolsuzluklarını açıklamak isteyenlerin; konuşanların, yazanların sesini kısmak, nefessiz bırakmak için yargıyı, medyayı kendilerine bağladılar.

Devlet ve resmi kurumlar milletin, halkın kurumları olmaktan çıkıp parti devletine, parti kurumlarına dönüştü.

Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Haşim Kılıç bile “Ne yazık ki önce AHLAK ve MANEVİYAT diye iktidara gelen bu arkadaşlarımız, ne pozitif hukuk kuralları bıraktılar ne de ahlak bıraktılar” demek zorunda kaldı.

Toplum AKP’li vatandaşlar, AKP’li olmayan vatandaşlar diye ayrıştırıldı. Kendilerine “Cumhur ittifakı” dediler, karşılarında olan partilere ve onları tutan vatandaşlara “İllet, Zillet İttifakı” adını verdiler.

Topluma “Nefret dili” ile seslendiler.

Vatandaşı vatandaşa düşman ettiler.

Cumhurbaşkanı her gittiği yerde, her mitingde “CEHAPE, Bay Kemal, İllet, zillet İttifakı” deyişini dilinden düşürmedi.

Yandaşı Devlet bahçeli ile gece gündüz, yatıp kalkıp, halka “Beka sorunu”nu anlattılar.

Bıkmadan, usanmadan, durmadan tekrarladılar.

Ama halk onları sabah akşam TV’lerde, meydanlarda, caddelerde, mitinglerde görmekten hem bıktı, hem usandı.

Bunları dinlemekten insanlarımıza gına geldi. Psikolojisi bozuldu.

Bütün bunların üstüne bir de yokluk, yoksulluk, açlık, tencere sorunları eklenince halk, her türlü baskıya, propagandaya, zorlamaya karşın oyunu muhalefete verdi.

Büyük kentlerin belediyelerini muhalefet kazandı.

Sonradan anlaşıldı ki bu Beka Sorunu onların sorunuymuş…

Cübbeli Ahmet’in damadının İstanbul belediyesinden tam 1,8 milyon TL’lik ihale aldığı ortaya çıktı.

Ayrıca vakıf ve derneklere trilyonlar aktarıldığı gerçeğine ulaşıldı…

Binlerce AKP’li kadın – erkek militana da parti hizmetleri karşılığında, çalışmadan, işe gitmeden, belediyelerden maaş bağlandığı bilgisine varıldı.

Adamlar ATM’lere koşup aydan aya maaşlarını alıyorlarmış meğer…

Ne güzel bir dünya!

Bir tarafta açlık sınırının altında yaşayan, ıstırap çeken yığınlar; öte tarafta, sadece AKP’ye hizmet ettiği için, mitinglere adam topladığı için havadan, sudan, beleş maaş alan parazitler…

Ama büyük kent belediyelerinde o tatlı günler, maaşlar gerilerde kaldı. Şimdi AKP bu ballı kaymaklı günlerin özlemi ile yanıp, tutuşmakta.

Sonuçları değiştirmek için durmadan YSK’ya itiraz dilekçeleri vermekte.

Ama bütün bunlar boşuna çaba.

Seçimler İstanbul’da yenilense de AKP halkın gözünde geçerliliğini, değerini yitirdi artık. Bu kez yüzde 50’lere, 51’lere de ulaşamayacaklar.

Seçimde hile hurda yaparız, kazanırız diyorlarsa, o günler de mazi oldu. Tarih oldu. Islak imzalı tutanakların dönemi başladı.

Ayrıca halkımız din sömürüsünden, sadaka ekonomisinden, nefret, düşmanlık dilinden, particilikten bıktı usandı.

Boş laf istemiyor artık, iş istiyor, icraat istiyor. Karnı tok, üstü pek bir yaşam istiyor.

Tencere ön plana çıktı şimdi. Geçim derdi, geçinebilme, çocuğunu okutabilme derdi ön plana çıktı.

Halk, AKP’ye güven duymuyor artık.

AKP güven kaybetti.

AKP, adım adım sona yaklaşıyor.

(alieralp37@gmail.com)
Kullanıcı küçük betizi
Gamze Okur
Üye
Üye

İletiler: 466

Re: AKP, Adım Adım Sona Yaklaşıyor… / Ali ERALP

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Pzt May 06, 2019 13:00

Bu olağanüstü GÜNCEL, tamamen SOMUT ve NESNEL, gerçek YURTSEVER, derin BİLİMSEL baştan sona MUHTEŞEM ve MÜKEMMEL analiz ve sentez için sevgili ALİ’ye en yürekten tebrikler ve teşekkürler, en kalbten selamlar ve sevgiler, en derin saygılar ve en iyi dilekler ile ben Gönül'den bir ithaf :

BU BOP’CU ÇETE

Yasal ve kaçınılmaz sonu gerçekten gelmiş bu BOP’cu çete
Ve tüm açık ve gizli ajanları ve hizmetcileri
Ve örtülü ve örtüsüz sağlı sollu destekcileri
Pek yakın bir gelecekte dökülecekler en pis ve iğrenç çöpe.

İşte tam o zaman bütün vatana yeni bir yüce güneş doğacak
Ve tüm ulus, kutsal ve ulusal bir bayrama daha sahip olacak.

Gönül Pınar Atacı, 5 - 6.Mayıs.2019
En son Gönül Pınar Atacı tarafından Pzt May 06, 2019 13:06 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kez düzenlendi.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye

İletiler: 1285

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Pzt May 06, 2019 13:03

Bu olağanüstü GÜNCEL, tamamen SOMUT ve NESNEL, gerçek YURTSEVER, derin BİLİMSEL baştan sona MUHTEŞEM ve MÜKEMMEL analiz ve sentez için sevgili ALİ’ye en yürekten tebrikler ve teşekkürler, en kalbten selamlar ve sevgiler, en derin saygılar ve en iyi dilekler ile ben Gönül'den bir ithaf :

BU BOP’CU ÇETE

Yasal ve kaçınılmaz sonu gerçekten gelmiş bu BOP’cu çete
Ve tüm açık ve gizli ajanları ve hizmetcileri
Ve örtülü ve örtüsüz sağlı sollu destekcileri
Pek yakın bir gelecekte dökülecekler en pis ve iğrenç çöpe.

Gönül Pınar Atacı, 5 - 6.Mayıs.2019
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye

İletiler: 1285

İletigönderen Ali Eralp » Sal May 07, 2019 0:01

Kalemine, yüreğine sağlık Gönül. Teşekkürler. Çok güzel anlatmışsın. Bu BOP'çu çete, tasını tarağını toplayıp gittiği gün, çöp kutusuna atıldığı gün:

Harika dizeler. Sağolasın. Varolasın...
Kullanıcı küçük betizi
Ali Eralp
Üye
Üye

İletiler: 313

Şu dizine dön: Ali ERALP

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x