AKP - HDP - CEMAAT DENKLEMİ / MİTHAT AKAR

Üniversiteli Gençler Burada Yazıyor

AKP - HDP - CEMAAT DENKLEMİ / MİTHAT AKAR

İletigönderen mithat akar 1923 » Pzr Mar 27, 2016 23:02

EMPERYALİZM VE "ZITLARIN BİRLİĞİ" İLKESİ

AKP - HDP - CEMAAT DENKLEMİ

Türkiye'de milli siyaset üretmedeki en büyük hata, emperyalizme bağımlı olan sistemin, kendi iç çelişkilerinin dışına çıkamadan, mevcut saflaşmada kendine bir yer edinme hatasıdır. Bir kaç somut örnek :

- AKP karşıtlığı üzerinden HDP saflarında yer bulan sosyal - demokratlar.

- Cemaat örgütlenmesine karşı AKP yanında saf tutan sözde "milliyetçi" veya "ulusalcılar." Veya AKP karşıtlığı adına Cemaat örgütlenmesinin kucağına oturan tatlı su solcuları.

- Rusya karşıtlığı üzerinden, ABD emperyalizmine ve AKP'ye uyumlu politika üreten ve Türkiye'deki NATO egemenliğini ve yabancı askeri üsleri "milli faydamıza" olarak gören sözde "Turancılar"

- ABD karşıtlığı adına Rusya ve Çin ekseninin dışına çıkamayıp bağımsız strateji belirleyemeyen sözde "Ulusalcılar ."

- İrticaya karşı olayım derken, milliyetçiliği de karşısına alan sözde "Kemalistler."

Unutmayalım. Emperyalizm kendine bağımlı uydu örgütlenmeler inşa ederken, iktidara getirdiği odağa karşı harekete geçecek güçleri de hesaba katar ve kendi iktidarına karşı, muhalefeti de kendi denetiminde örgütler. Bu durum, parlamenter sistemin çizdiği çerçevedir. Bizim de bu çerçeve içerisine sıkışıp kalarak, gerçek alternatifi üretmemize engel olmaya çalışır. Kendi dayattığı tercihleri bize sunarak bunları "kendi tercihimiz"miş gibi algılamamızı ister. Sistem, kendi yarattığı iç çelişkilerden, yine kendi faydasına göre sonuç çıkarmak üzere, kitleleri yönlendirmeye çalışır. Medya ve toplumda öne çıkan kimi isimler bu hedef doğrultusunda görevlendirilir. Emperyalizm, bu çelişkilerden sonuç çıkarırken, emperyalizmin görevlendirdiği medya ve öne çıkan kimi STÖ'ler ve sözde aydınlar da yabancı devletlerle çıkar birliğine gider.

Bizim yapmamız gereken, kendi milli dinamiklerimizle, tabandan gelen, partilerin denetiminden uzak, her çevreden bir araya gelen kuvvetlerle :

- Her türden emperyalizme karşı,

- Gerici ve bölücü güçlerin, hangi renkte ve adda olursa olsun, emperyalizmin - yabancı devletlerin denetiminde olduğu bilinciyle hareket ederek.

- Milleti ve milletin egemenliğini temel çıkış yolu olarak alan,

- Atatürk'ün de belirttiği gibi "İstiklali Tam Türkiye" amacıyla,

- Bağımsız, Üniter ve Milil Devleti yeniden tesis etme mücadelesini başlatmaktır.

Bu mücadele ancak her cenahtan bir araya gelen, VATAN ve BAĞIMSIZLIK ve TÜRKLÜK ortak paydasına buluşan, Müdafaa-i Hukuk ekseninde teşkilatlanan bir güçle başlatılabilir.

Mithat Akar - Gaziantep

https://www.facebook.com/mithat.akar.180

https://www.facebook.com/T%C3%BCrk%C3%A ... 5/?fref=ts

.
Kullanıcı küçük betizi
mithat akar 1923
Üye
Üye
 
İletiler: 298
Kayıt: Çrş Ağu 28, 2013 16:18

Şu dizine dön: Gençlik Diyor ki

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x