AKP kapatılır mı, kapatılmaz mı¿?

AKP kapatılır mı, kapatılamaz mı¿?

Kapatılır
82
62%
Kapatılmaz
50
38%

Toplam Oy : 132

AKP kapatılır mı, kapatılmaz mı¿?

İletigönderen Ram » Cmt Mar 15, 2008 7:01

İktidarı elinde bulunduran, Adalet ve Kalkınma Partisi'ne kapatma davası açılmış bulunmaktadır. Bu davanın sonucunda, AKP kapanır mı, kapanmaz mı¿?
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen İlteriş » Cmt Mar 15, 2008 8:17

bence uyarilir, veya parti yardimi kesilmesi gibi akp icin kucuk sayilabilecek bir ceza ile olayi atlatirlar, yani maalesef kapatilmayabilir. Icgudulerim boyle soyluyor.
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye

İletiler: 1197

İletigönderen kaye » Pzr Mar 16, 2008 13:15

Kapatılması için 11 üyenin en az 7sinin oyunu alması lazım. Daha önce de yazmıştım, bu üyelerin seçtiği akape yanlısı başkanı olan mahkeme, laikliği tehlikeye düşürdüğü iddiasıyla akapeyi kapatılabilir mi, göreceğiz..
Bir de çok ilginç, şu anda sitemizdeki anket sonuçları:
7 kapatılır
4 kapatılmaz
toplam: 11 oy verilmiş.
ve de bu güncelmeydan'daki sonuçlar, gerisini biz düşünelim artık..
Kullanıcı küçük betizi
kaye
Üye
Üye

İletiler: 1036

İletigönderen Ram » Pzr Mar 16, 2008 13:38

Umarım oy verenler, sorulan soruyu "kapatılsın mı, kapatılmasın mı¿?" şeklinde algılamazlar. Yani, gönüllerden geçenlere göre oy verilmemesini tercih ederim.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen kaye » Pzr Mar 16, 2008 13:41

Bir de böyle bir anket mi düzenlesek acaba?
Yani:
Kapatılsın mı
Kapatılmasın mı?

Gücelmeydandaki sonuçlar ilginç olurdu sanırım :)
Kullanıcı küçük betizi
kaye
Üye
Üye

İletiler: 1036

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Mar 16, 2008 14:33

Anayasa Mahkemesi, Bassavcinin gerekcelerini yeterli görürse, bal gibi kapatilir, isterse %97 oyla gelmis olsunlar.

Imam efendininin Danistay'a sarfettigi "Ulemaya sorsunlar" sözü bile laiklik ilkesine aykiri ve hukugu hice saymaktir.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Panzehir » Pzr Mar 16, 2008 17:10

Ben oyumu kapatılmaz yönünde kullandım. Çünkü; ortada bir oyun döndüğünü ve bu oyunda da AKPnin mazlumu oynayacağını ve bu oyunu sonucunda da daha da güçleneceğini düşünüyorum.

Bu arada Anayasa Mahkemesindekilerin 8ini Sezer atamıştı.

AKP hakkında açılan kapatma davasında kararı verecek olan Anayasa Mahkemesi’nde 10’uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer atadığı üyeler çoğunluğu oluşturuyor. 11 asil üyeden 8’i ve 4 yedek üyenin tamamı Sezer tarafından atanmıştı.

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3483

İletigönderen İlteriş » Pzr Mar 16, 2008 18:32

Aslinda bu atamalar meselesi yuzunden, sadece ve sadece Abdullah Gul sonraki donemlerde bu mahkemenin profilini tamamen degistirebilir diye, ilk yumrugu atmak adina bu 8 uye kapatilmasi yonunde oy kullanabilir.
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye

İletiler: 1197

İletigönderen ihsanerden » Pzr Mar 16, 2008 20:07

sabih kanadoglu da dava acmis o neden raftada ,bu yeni dava bu kadar yanki yapti. bence isin icinde bir is var...bilen olsada soylese..bana kurgu ve tiyatro gibi geliyor...akp nin doguyu ele gecirme politikasi olabilir mi ? ama bilemiyorum...
Kullanıcı küçük betizi
ihsanerden
Üye
Üye

İletiler: 113

İletigönderen zfrtxt » Pzt Mar 17, 2008 4:04

kapatilsada kapatilmasa da bir sey degismez cunku bu ulkede hukuka saygi kalmadi , hukuk nedir kimin icin vardir artik herkesin kendi yorumu kendine gore hukuku var zaten bu gunlere her siyasi donemin kendine gore uygulamalari ile hukuku ayaklar altina almasi ile gelinmedimi , her bir hukuksuzlugun ardini bir digeri izlemedimi , vatandas kendini yuzkizartici suclardan davasi olanlarin yonetmesinden utanmiyor gelecegini teslim ediyorsa benim hirsizim senin hirsizindan iyidir sozunu edebiliyorsa bu is bitmistir , adalet mulkun temelidir bu mulkde turkiye cumhuriyetidir .millet kendine hukuku degilde brukselin abdnin ulemanin bilmem ne bela yerlerin sefaatini dayanak aliyorsa konusmaya gerek yok bu is zaten bitmistir , kapatilsada kapatilmasada vicdanlarda adalet geri gelecekmidir yoksa mankurtlasmis vatandas parti fanatizminde son noktayami ulasacaktir ,adalet herkese lazimdir her vicdana lazimdir en cokda muslumanim diyenlere lazimdir dahasi sarttir . demokrasi demokrasi diye yiritnanlara sormak lazim hangi demokrasi bu bahsettikleri acep , demokrasi anlayislarida hukuk anlayislari gibi kendine calisiyorsa bu demokrasi degildir ,odalara kapanip tum illere vekil gorunumlu kursun askerler atayacaksin , az muhalif olani kapi disari edeceksin vatandasa sadece gidip oy atmak ama ilelebet susmak hakkini arayana da agzinin payini almak dusecek %100 oy alsan kac yazar kime sordunki programi yazarken vekil atarken kanun cikarirken , seciminde bile saibe olan bir ulkede hangi demokrasi hangi adalet yolsuzluga ugursuzluga girmiyorum bile zaten su an yonetimdeki VATANDASLAR yolsuzlugun onune gececegiz diye oy istemedilermi 2002 de ne oldu dokunulmazlik sonsuza kadar rafa kalkti parti kapatilmasina karsi olan adam dokunalmazligi kaldirir sanigi , sucu isleyeni adalete teslim ederdi.demokrasiye inanan adam partiler yasasini degistirir biraz olsun vatandasa da soz hakki verirdi. deveye sormuslar neren egri nerem dogru ki demis . sonuc budur.
Kullanıcı küçük betizi
zfrtxt
Üye
Üye

İletiler: 106

İletigönderen Nihan » Pzt Mar 17, 2008 10:23

Mehmet.. yazdı:Ben oyumu kapatılmaz yönünde kullandım. Çünkü; ortada bir oyun döndüğünü ve bu oyunda da AKPnin mazlumu oynayacağını ve bu oyunu sonucunda da daha da güçleneceğini düşünüyorum.

Bu arada Anayasa Mahkemesindekilerin 8ini Sezer atamıştı.

AKP hakkında açılan kapatma davasında kararı verecek olan Anayasa Mahkemesi’nde 10’uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer atadığı üyeler çoğunluğu oluşturuyor. 11 asil üyeden 8’i ve 4 yedek üyenin tamamı Sezer tarafından atanmıştı.

Mehmet, bana da öyle göründü. Bir de etme bulma dünyası durumlarını düşünüyorum. AKP'nin kurucuları Refah Partisi'nin kapatılmasına neden olmuşlardı.
[img]http://img340.imageshack.us/img340/5780/nihanimza1kx5.jpg[/img]
Artık beklemiyorum.
Açık bir kapı gördüm.
Şimdi sevgi şehrindeyim.
Boşuna beklemişim.
Kullanıcı küçük betizi
Nihan
Üye
Üye

İletiler: 832

İletigönderen Türk-Kan » Pzt Mar 17, 2008 11:04

Mehmet.., Nihan, ben farkli düsünüyorum. Ortada dönen bir oyun olsaydi akape'liler kudurmus köpekler gibi salyalarini her yere sacmazlardi. Cuma aksami ilk tepkilerde Dansöz Günay'in ve Dangur Mur'un yorumlarindan bu gayet acikti. Akepe şokta. Su an ise anayasayi degistirme düsüncesindeler.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen cenk_pinar » Pzt Mar 17, 2008 12:25

Bence AKP kapatılmalı ancak iddianame çok zayıf ve eksik gibi geldi bana. Sadece gazete demeçleriyle mi delil toplanabiliyor? Bunun sonucunda kapatılamassa AKP çok daha güçlenir ve cumhuriyetin ruhuna fatiha okuruz. Devletin yargı kurumlarını da türban adı altında din düşmanlığıyla suçlanacak bir noktaya getirip son darbeyi vurma hazırlığı da olabilir. AKP nin kapatılması davasında laikliğe aykırılık ön planda tutulmamalıydı. Aman haaa dikkat edelim artık en tehlikeli sulara yanaştık bundan sonraki her yanlış adımın faturasını bu millet ağır öder.
Kullanıcı küçük betizi
cenk_pinar
Üye
Üye

İletiler: 24

İletigönderen particler » Pzt Mar 17, 2008 16:44

Anayasa mahkemesinin 11 üyesinden 8 üyesi Ahmet Necdet Sezerin atadığı üyelerdir. Bu 8 üyeninde anayasa mahkemesine gelen bütün davalara olumsuz (AKPnin yasalarına yada cumhurbaşkanlığı seçimine) oy kullandıklarınızı dikkatinizi çekmek isterim. Parti kapatılması belki demokrasi açısından yanlış bir tutum ama şunuda göz ardı edemeyiz AKP 7 yıllık iktidarı boyunca verdiği izlenim laiklik ve cumhuriyet karşıtlığıdır. 2007 seçimleri akşamı Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gülün söylemleri herkese umut verdi fakat devir aynı devir insanlar aynı insanlar değişen bişey yok. Herkes %47yi savunuyor peki geriye kalan kısım? Onların bu konuda bir düşüncesi yok mu? Tarihten bir anı Refah Partisinin kapatılma davası, o davadan öncede kimse Refah Partisinin kapatılacağını beklemiyordu şimdi AKPnin kapatılmasını beklemeyenler gibi. Tüm etkenlerden önce şuraya dikkatinizi çekmez istiyorum anayasa mahkemesindeki "8 üye". Ezici bir üstünlük. Benim düşüncem demokrasiye karşı fakat sanırım AKP kapatılacak Tayyip Erdoğan 14 Şubat süreci yaşayacak yanında bir kaç kurmayınada siyasi yasak gelebilir. Cumhurbaşkanıyla ilgili herhangi bişey olacağını zannetmiyorum. Çünkü sancak onun önünde bir kere eğildi! Ne yazık ki ülkemiz AKP hükümetinin yarattığı manipüle ekonominin açığa çıkması ve bu siyasi krizin patlamasıyla zor bir döneme girecektir. Umudum bu dönemde terör belasının daha çok patlak vermemesi ve boşluktan faydalanmaması!
Bundan sonra söz artık bağımsız Türk mahkemelerinin karara saygı duymamız gerek. Gerek görsel gereksede yazılı basında mahkeme üyelerini etkileyecek bir tutumdan kaçınılmalı. Ertugrul Günayın, bir hukukçuya yakışmayan "devletin gelişmesini istemeyenler nerelere kadar sızmış" lafının yerine Türk Mahkemeleri bağımsızdır karara sayğı duymak gerek dememeside sanırım AKPnin Türk Yargısına ve Cumhuriyetine ne ölçüde sayğılı ve bağlı olduğu ortaya koyuyor.
Bilginin efendisi olmak için çalışmanın kölesi olmak lazımdır.
Kullanıcı küçük betizi
particler
Üye
Üye

İletiler: 43

İletigönderen soydan » Pzt Mar 17, 2008 17:34

slm,
benim gibi halkimizin cogunlugu AKP'nin kapatilmaini istiyor, amma bir soru isareti geliyor, oda hangi parti türkiyemizi egemensiz bir devlet yapabilir. gercegi bakarsak hic bir parti edemez, cünkü CHP-MHP de aynisi, sirf farklari AKP den dinci olmamalari, öbür tafardan hepsinin ayni karekterde, rüsfetci olmalari ve ac gözlü olmalari.
ben almanyada yasiyorum, bu devletde bir milletvekili yan geliri olmasi mümkün deyil, amma türkiyede tam tersi, yada dokulumazliklari yok, nedense türkiyede var. iste bu bizim devletimizin en büyük problemi. eger gecmisde dikkat ederseniz, tamam acikca ortada olan sey, hangi parti secilmisse bastakiler herzaman icinde kendi cikarlarina politika yapmislardir vede daha da zenginlesmisdir, bu 100% yüz gercek dir, bu yüzden türkiye kalkinmiyor. simdi akp kapatilsa chp garanti secilir, baykalda erdogan gibi devlet kasasindan kendine göre yatirim eder ve sonunda bütcesini cogaltir, buda ecevitden haric nerdeyse hepsi yapmistir vede devam yapicakdir.AKP simdiye kadar hic bir parti gibi 6 sene icinde 300miliyar dolar borc etmesidir, bu para nereye gitdi, tam aciklama yok daha dogrusu soru bir isaret.
akp nin en büyük yanlisligi ayrimcilik etmesi, bunu yapmiyacakdi. nedense secim sonuclarini göze alip güclülügünü görüp büyük konusuyor. eger milletimize politikacilarimiz öne koysalar, dokunulmazligini kaldirirlar, cünkü ozaman devletin kassasinda oynamak zorlasir, tabiyiki rüsvet allan devlet-iscilerine cok büyük ceza cikarmalari gerek, bunlar uygulanmadikca devletimizin güclenmesi imkansiz.
yinede cok sevinirim su DTP-AKP zihniyetleri kapatip caminin önüne cadir kurup orda hocalik yapsinlar, garanti sevaba girerler.
Kullanıcı küçük betizi
soydan
Üye
Üye

İletiler: 75

Sonraki

Şu dizine dön: Anket

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x