Al sana akreditasyon...

Genel & Güncel Konular

Al sana akreditasyon...

İletigönderen MeRaL » Cmt Mar 31, 2007 11:42

Ve, Genelkurmay'ı soydular...

Hani, asker karşıtı gazeteciler, asker yandaşı gazeteciler listesi vardı ya... İşte onu, Genelkurmay Karargahı'ndan araklamışlar.

24 saat nöbetçi var. Girerken, çıkarken, sıkı arama... Cep telefonu sokmak yasak; kapıda alırlar. Dinlemeye karşı özel cihazlar falan... Duvar dibinden yürü, siviller gelip, bu kaldırımdan yürüme birader diye uyarır. Üstünden uçamazsın, yanına parkedemezsin.
Meğer...
Tarikatçı fareler cirit atıyormuş içerde.

"Kim" soymuşun cevabını veremem.
Kanunen yasak.
Ama "zaman" derseniz...
O kesin.

12 Ekim 2006.
Hatırlayan var mı...
Neler olmuştu 12 Ekim 2006'da?

Bir... Orhan Pamuk, Nobel aldı.
İki... Fransa, soykırım yoktur diyeni hapse tıkacak yasayı kabul etti.
Üç... Lübnan'a asker uğurladık.

Yani...
"Orhan Pamuk'la gurur duy Türkiye, dünya bize imreniyor" dedikleri gün... "Fransa'ya bi ambargo uygularız, mahvolurlar" dedikleri gün... "Ortadoğu'daki sorunları çözecek dünya gücüyüz" dedikleri gün...
O gün.
Genelkurmay'ı soymuşlar.

Askeri zor durumda bırakıp, bu ülkeyi karıştırmak isteyenleri bulmak istiyorsan illa... "Zaman" a da dikkat edeceksin demek ki.

Yılmaz Özdil
üzgün adım İLeri marŞ .
Kullanıcı küçük betizi
MeRaL
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 754

İletigönderen Ram » Cmt Mar 31, 2007 12:03

merall, çok teşekkürler, Yılmaz Özdil yine döktürmüş. :)

Özkök varken zaten kemirilmiştir Genelkurmay içten içe... Mülâim askerim benim, pek de yakışıyordu askeri OTORİTEnin başına. Otorite mi dedim, otokontrôl demek istemiştim yahu... Yani, Philedelphia köyünün, Pennsylvania muhtarlığının, spor toto fetto in pectore topitop çiftliğinden, allengirani katakulli tarafınca basılan bir düğme sayesinde sağlanan bir otokontrôl.

Hızlı okuyunca İtalyancaya dönüşüyor, Allah Allah latinvari bir şey oldu, Vatikanvari olma olasılığı da yüksek tabi. Resim
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

x