Alternatif Kutlama Provokasyondur.../Burçak YAZICI

Alternatif Kutlama Provokasyondur.../Burçak YAZICI

İletigönderen burcakyazici » Sal Eki 30, 2012 18:03

Resim

Uploaded with ImageShack.us

Bozuk saat bile günde iki kere doğru zamanı gösterirmiş derler ya, işte bu açıklamada bence o hesap…
Kesinlikle haklı bir açıklama bence; alternatif kutlama provokasyondur açıklaması…
Durun hemen saymaya bu kızda AKP’li oldu demeye başlamayın…
Hele bir dinleyin…
Öncelikle buradaki alternatif tören hangisi ona bakmak gerekmez mi?
AKP milli törenlerin kutlanma şeklini değiştirerek, bugüne kadar kutlanan bayram törenlerine bir alternatif şekil üretmedi mi?
Yani özünü bozup kendine uygun geleni organize eden ve halka bunu direten AKP iktidarı değil mi?
Bu durumda da alternatif töreni ortaya çıkaran sizce kim oluyor?
Her dönem kutladığı gibi kutlamaya çalışan halk mı yoksa benim dediğim dedik çaldığım düdük diyen bürokrasi azgınları mı?
Bu durumda provokatör olan halk mı yoksa AKP mi?
Diğer tarafta gün öncesi ve 29 Ekim günü yapılan açıklamalara bir bakalım isterseniz;
29 Ekim öncesi bir kanalda izliyorum ATATÜRK büstüne çelenk koyma töreni var. Vatandaş sokulmuyor törene ve oradaki yetkilinin ağzından televizyon kanalına şu açıklama yankılanıyor;
“ Efendim bu tören protokol töreni halk giremez…”
Hani orada medyacılar vardı saf saf bakıyorlar…
Ben evde oturduğum yerde tahammül edemedim, duymayacaklarını bildiğim halde avazım çıktığı kadar bağırdım da oradaki sözde medyacılarımızda tık yoktu…
“ …………………; Mustafa Kemal ATATÜRK Cumhuriyeti Türk Milletine hediye etti, protokole değilllllllll “
Burada noktalı yerleri doldurmadan geçmem onlardan korktuğumdan değil sadece o kelimeleri benim ağzıma yakıştıramayacağınızdan.
Şimdi bu halkı provoke etmek değil mi?
Neyse …
Cahil cühale, kazara o koltukların birine oturmuş bir bürokrattır boş ver dedim kendi kendime…
Ama…
Koskoca başbakan çıkıp açıklama yapıyor;
“ polis görevini yapmadı “
İşte polisi prokove etmenin ağababası…
Yarın 10 Kasım’da böyle bir durum olduğunda o polise emir şimdiden veriliyor…
Polis hangi görevi yapacaktı; insanlar Türk Bayrağını açıyor diye biber gazı verdi, tazyikli su verdi…
Demek başbakanımıza göre bu yeterli gelmemiş ki, daha fazlasını istiyor…
Eh 10 Kasım’da polis bu gazla artık Anıtkabir’e yürümek isteyenleri komalık eder…
Koskoca başbakanın isteğine karşı mı gelecek?
Peki…
Sayın başbakan şimdi kim provokatör; Cumhuriyet bayramını her zaman olduğu gibi Önderinin kabrinde kutlamak isteyen vatandaş mı, yoksa vatandaşın milli duygularını yok edip unutturmak için yıllardır kutlanan tören şeklini değiştirip kendinize göre uyarlayan sizler mi?
Evet; alternatif tören Provokasyondur da…
Şimdi buradaki alternatif tören hangisi?

Burçak YAZICI
30/ 10 / 2012
Kullanıcı küçük betizi
burcakyazici
Üye
Üye

İletiler: 29

Şu dizine dön: Sizin Makaleleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x