ANAP-DYP Birleşebilir Mi?

Genel & Güncel Konular

ANAP-DYP Birleşebilir Mi?

İletigönderen ACD » Çrş Şub 21, 2007 14:52

Resim

ANAP-DYP birleşebilir mi?
Seçim anketlerinde ANAVATAN ve DYP'nin oy oranlarının barajı geçmeye yetmemesi üzerine, merkez sağda birleşme fikri gelişmeye başladı.

ANAVATAN-DYP'nin Demokrat Parti'de bir araya gelmesi ve buna sosyal demokrat isimlerin de eklenmesi, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın liderliğinde seçime gidilmesi söylentisinin kulislere yansıması, sağ siyaseti hareketlendirirken, partilerin ilk tepkileri ise farklı oldu.

ADRES DYP

Sağda yeni oluşumlar konusunda DYP'nin dolayısıyla Genel Başkan Mehmet Ağar'ın kararı büyük rol oynayacak.

Ağar, genel merkezde seçim çalışması çerçevesinde 48 il başkanı ile bir araya gelirken DYP'de yapılan ilk değerlendirmelerde olası bir bütünleşme için yine "adres DYP" görüşü varlığını korudu.


BİRLEŞME ANAVATAN ALTINDA OLMALI

Yeniden hareketlenen birleşme ve ittifak arayışları Anavatan Partisi'nin bugün toplanan MKYK'sında da gündeme geldi. Kurul'da Genel Başkan Erkan Mumcu, üyelere açıklanan anketlere itibar etmemelerini istedi.

Edinilen bilgilere göre MKYK'da Mumcu, ittifaklar konusunda üyelerin eğilimini tespit etti. Bu konunun parti içinde, özel sohbetlerde bile konuşulmamasını isteyen Mumcu, ittifak yapılmayacağını, bu yönde bir talep olursa bile mutlaka ANAVATAN logosu altında seçime girileceğini söyledi.

YILMAZ YENİ OLUŞUM PEŞİNDE

Yılmaz'a yakın bir başka isim ise olası bir oluşumun şansını ise CHP'yi geçerek AKP'den sonra ancak "ikinci parti" olarak tahmin etti.
Kullanıcı küçük betizi
ACD
Üye
Üye
 
İletiler: 1137
Kayıt: Pzr Şub 18, 2007 20:58

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 4 konuk

x