ANAYASA’yı kimler hazırlıyor

ANAYASA’yı kimler hazırlıyor

İletigönderen Erkan Güçiz » Cmt Kas 29, 2014 15:50

Almanlar bizi çok sever.

Allahtan bu Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) var da onların sayesinde biz kendimize yeni bir anayasa yapacağız…

FES, SODEV, KÜYEREL ve TÜSES’in gerçekleştirdiği Yeni Anayasa Yolunda konferans dizisinin ikincisi; feministlerin, gençlerin, çocukların, Ermenilerin, Çingenelerin, LGBT bireylerin, mültecilerin, hayvan hakları savunucularının ve daha pek çok kesimin sesini duyurmak, yeni anayasada bu seslerin de yankılanmasını sağlamak için düzenlendi. Konferansın son bölümünde de TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Rıza Türmen konuştu ve sivil topluma önemli mesajlar verdi.
1 Nisan 2012, Pazar
Türkiye'nin yeni anayasa yolculuğu ivme kazanarak sürerken, anayasa tartışmaları sürecinde sesi az duyulan toplumsal kesimler ve hak savunucuları İstanbul'da bir araya gelerek, taleplerini bir konferansta kamuoyuyla paylaştı. İstanbul'da Taksim Point Otel'de gerçekleşenkonferansın ev sahipliğini Friedrich-Ebert-Stiftung Türkiye Temsilciliği (FES), Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV), Küresel ve Yerel Düşünce Derneği (KÜYEREL) ile Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı (TÜSES) yaptı.


FES, SODEV, KÜYEREL ve TÜSES’in gerçekleştirdiği Yeni Anayasa Yolu'nda konferans dizisinin ikincisi; feministlerin, gençlerin, çocukların, Ermenilerin, Çingenelerin, LGBT bireylerin, engellilerin, hayvan hakları savunucularının ve daha pek çok kesimin sesini duyurmak, yeni anayasada bu seslerin de yankılanmasını sağlamak için düzenlendi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Friedrich Ebert Stiftung Derneği Türkiye Temsilcisi Michael Meier şunları söyledi:
“Konferansımız Türkiye’deki yeni anayasa yapım sürecine katkıda bulunmak isteyen kurumlar tarafından düzenlendi. Önümüzdeki yeni anayasa, Türkiye’de özgür, şeffaf ve demokratik bir şekilde hazırlanmış ilk anayasa olacak. Yeni anayasanın, toplumun tüm ile hazırlanması gerektiğine inanıyoruz.”


________________________________________
Kaynak:
http://www.fes-tuerkei.org/media/pdf/Bas%C4%B1n%20Duyurusu.pdf
Etraflı bilgi:
http://www.fes-tuerkei.org/media/pdf/einzelpublikationen/Anayasa%20Yolunda%20WEB%20version.pdf
Kullanıcı küçük betizi
Erkan Güçiz
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 421
Kayıt: Çrş Eyl 29, 2010 5:18

Şu dizine dön: Erkan GÜÇİZ

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

x