Ankara'da ücretsiz okul servisi

Genel & Güncel Konular

Ankara'da ücretsiz okul servisi

İletigönderen İlteriş Kağan » Cmt Şub 22, 2020 17:01

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla Başkent’te sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının servis ücretleri karşılanmaya başladı.
Resim
Ankara Büyükşehir Belediyesi; ihtiyaç sahibi ailelerin ilkokul, ortaokul ve lisede öğrenim gören çocuklarının servis ücretlerini karşılamaya başladı.

Başlatılan uygulama kapsamında Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, pilot bölge olarak Altındağ ve Yenimahalle ilçesinde bin 83 öğrencinin servis ücretlerini ödüyor.

Ankara’da okuyan öğrencilerin su faturalarında yüzde 50 indirim uygulamasını hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi; ücretsiz çorba dağıtımı, solo otobüs ve indirimli öğrenci abonman kartının dışında sosyal yardımları çeşitlendirerek hem öğrencilere hem de ailelerine destek olmayı sürdürüyor.

ÜCRETSİZ OKUL SERVİSİ PROJESİ HAYATA GEÇTİ
“Ücretsiz Okul Servisi Projesi” ile maddi yetersizlik yaşayan ve okulu evlerine uzak olan öğrenciler ve ailelerine ekonomik yönden rahat bir nefes aldıran Büyükşehir Belediyesi, uygulamaya pilot bölge olarak belirlenen Altındağ ve Yenimahalle ilçesinden başladı.

Sosyal yardımlardan faydalanan ailelerin ilkokul, ortaokul ve lisede öğrenim gören çocukları için ücretsiz servis ulaşım desteği veren Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, başvuru kapsamında bin 83 öğrencinin servis ücretini karşılıyor.

Okul servisleriyle evlerinden alınarak okullarına bırakılan öğrencilerin servis ücretleri bu aydan itibaren başvuru yapan ailelerin aldıkları sosyal yardımlara dahil edilmeye başlandı.
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 117
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Re: Ankara'da ücretsiz okul servisi

İletigönderen İlteriş Kağan » Cmt Şub 22, 2020 17:01

Gerekli gereksiz tahsis edilen makam araçları elden çıkarılınca, Belediye iştiraklerinin müdür eşlerine, baldızlarına kadar verilmiş olan araçlar, şoförler, yakıt masrafı ortadan kalkınca, Mansur Başkan ücretsiz öğrenci servisi uygulamasını başlattı. Pilot bölge olarak başlanan Yenimahalle ve Altındağ'da 83 bin öğrenci uygulamadan yararlanıyor. Belediye artık yandaş eşlerini değil, ihtiyaç sahibi öğrencileri BEDAVA taşıyor.. Olması gerektiği gibi!..
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 117
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53


Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x