ASELSAN'dakı 3 Cinayetin Sırrı Çözüldü...

Tartışma Alanı

ASELSAN'dakı 3 Cinayetin Sırrı Çözüldü...

İletigönderen Panzehir » Cum Nis 13, 2007 14:43

ASELSAN'DAKİ SIR ÇÖZÜLDÜ ( 3 intiharın sırrı )

Bundan bir kaç yıl öncesine kadar F-16 üretim merkezi TAI de uçakların dost-düşman tanımlamasını yapan elektronik sistemi, bir tane dahi Türk mühendisin bile giremediği bir bölümde üretiliyordu. Bu sistem Türk F-16 sının bir uçak ile karşılaştığında karşıdakinin dost mu düşman mı olduğunu pilota iletiyordu. Yalnız burada bir sorun vardı.Bir Türk F-16 sı stratejik kadim dostlarımızdan (!) ABD, İngiliz veya Yunan uçaklarından biri ile karşılaştığında onları DOST görüyordu. Bu da bir savaş halinde Bu kadim dostlarımızın (!) bizi sinek avlar gibi avlayabilmesi anlamını taşıyordu. ASELSAN mühendisleri 6 ay gibi kısa bir sürede ABD tarafından bize güdülen bu uçak tanıma sisteminin hakimiyetini lehimize çevirmeyi başardı. ABD'nin yıllarca çalışarak
kurduğu tezgah, dahi Türk mühendisleri tarafından kısa bir zamanda bertaraf edilmişti.

Peki dahi mühendislerimiz şimdi ne ile uğraşıyorlardı? Kadim dostumuz (!) ABD, sadece uçak tanıma sistemini elinde tutma kozunu elinde bulundurmuyordu. Bundan daha vahim ve önemli bir kozu var: ABD, herhangi bir savaş veya askeri operasyon sırasında ABD tarafından satılmış veya modernize edilmiş elektronik sisteme sahip uçak,helikopter,tank, zırhlı birlikler, izleme sistemleri gibi hayati araçları
UYDUSUNDAN VERDİĞİ BİR EMİR İLE SAF DIŞI BIRAKABİLİYOR. Yani, kendi yaptığı bu elektronik sistemler istendiği anda uzaktan kumanda misali uydulardan kontrol edilebiliyor. Bu Türk Ordusunun savaş başlamadan yenilgisi anlamına geliyor.İşte 3 dahi mühendisin katlinin nedeni : ASELSAN mühendisleri, uçak tanıma sistemlerinin MİLLİLEŞTİRİLMESİ konusundaki başarısından sonra, benzer bir başarıyı bu ABD güdümlü elektronik sistemlerinin kontrol dışı bırakılması, uydu müdahalesini bertaraf edecek yeni elektronik sistemlerin geliştirilerek silahlı gücümüzün MİLLİLEŞTİRİLMESİ için çalışıyorlardı. Bunlardan 3 gencimiz kadim dostumuz (!) tarafından ŞEHİT edildi.

Dostumuz bu sistemi EŞREF BİTLİS PAŞA'NIN ŞEHİT EDİLMESİNDE DE içinde bulunduğu helikopterde kullanmıştı. Uyumaya devam etmek isteyenler,

UYUMAYA DEVAM EDİN!

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3483

İletigönderen Hasta » Cum Nis 13, 2007 14:52

Panzehir, sağol...Ne acı... :evil: Ama,bilim adamlarımızın da,onurlu askerlerimizin de yılacaklarını sanmam...Mühendislerimizin ruhları şad olsun...
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır

İletiler: 1

İletigönderen Çetin Taş » Cmt Nis 14, 2007 7:41

Yüce Tanrımdan 3 mühendisimize rahmetlerini esirgememesini diliyorum.
Merak etmeyin arkadaşlar,her ne şerefsizliğe başvururlarsa vursunlar,bu 3 arkadaşımız gibi daha çok dahi mühendisimiz,teknisenimiz,bilim adamımız var ASELSAN'da,TAI'de,HAVELSAN'da.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen SAVCI_33 » Pzr Nis 15, 2007 15:31

Panzehir, Bunlar Ne İlk Olacak Ne Son Uyu Türkiye Uyu :evil:
Kullanıcı küçük betizi
SAVCI_33
Üye
Üye

İletiler: 88

İletigönderen SOKRATES » Pzr Nis 15, 2007 23:05

Bunların hesabını sormayıp üstünü kapantalara lanet olsun!
Millileşemeyip de arap hayranı olarak ab hayreanı olarak ortada demokrasi narası atanlara da lanet olsun!
Bu ordu sizi de koruyor!
"Ey millet! Allah birdir, Şanı, büyüktür. Allah�ın selameti, atifeti ve hayrı üzerinize olsun. Peygamberimiz Efendimiz Hazretleri, Cenab-ı Hak tarafından insanlara dini hakikatleri tebliğe memur ve resul olmuştur. Koyduğu esas kanunlar cümlemizce malumdur ki Kur�ani azimüşşandaki husustur. İnsanlara feyz ruhu vermiş olan dinimiz son dindir, temel dindir. Çünkü dinimiz akla mantığa hakikate tamamen uyuyor.ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
SOKRATES
Üye
Üye

İletiler: 346

İletigönderen logical » Pzr Nis 15, 2007 23:31

Bunların hesabını sormayıp üstünü kapantalara lanet olsun!
Resim
Kullanıcı küçük betizi
logical
Üye
Üye

İletiler: 204
Konum: Dünyadan Mekan:67 Vatan:55 Görev:Tehlike Takım:Besiktash ;) Age:18 Sex: Y Location:PBoard.net/org

TSK, tasarımı ve yazılımı Aselsan

İletigönderen Ram » Çrş May 09, 2007 13:53

Tabiki bu, internette dolaşan bir cinayet çözümü. Kesin konuşmak yanlış olur, ancak mantıklı.
Şöyle bir haber geldi:

Türk Silahlı Kuvvetleri, tasarımı ve yazılımı ASELSAN tarafından geliştirilmiş "Manga Telsizi" ile konuşacak. ASELSAN tarafından yapılan açıklamaya göre, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ihtiyacı olan "Manga içi Haberleşme Teçhizatı" tedariği için Milli Savunma Bakanlığı ile ASELSAN arasında dün sözleşme imzalandı. Açıklamada, 18 milyon dolar tutarındaki sözleşme kapsamında temin edilecek malzemenin, manga seviyesindeki personelin kendi aralarında ve taktik araçlar ile görüşmelerinin sağlayacağı belirtildi. Sözleşmenin Manga İçi Haberleşme Telsizi, Kablosuz Arabirim Cihazı ve Çevrim Yönetim Birimi ile bağlı hizmetlerin tedariğini içerdiği ifade edilen açıklamada, sözleşme kapsamındaki teslimatların, sözleşme tarihini takip eden 36 ay içerisinde yapılacağı kaydedildi.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

Şu dizine dön: Devlet ve Siyaset

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x