Asıl hedef ordu komutanları! - Arslan BULUT

Asıl hedef ordu komutanları! - Arslan BULUT

İletigönderen Oğuz Kağan » Cum Şub 19, 2010 23:37

Asıl hedef ordu komutanları!

Mozart’ın “Saraydan Kız Kaçırma” operasını bilirdik de adliyeden dosya kaçırma oyununu da gördük! Mozart, bu opera ile kariyerinin doruk noktasına ulaşmıştı; bakalım Erzurum Savcısı Osman Şanal’ın ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in kariyeri ne olacak?

Tutuklanan Başsavcı İlhan Cihaner’in avukatı Turgut Kazan, “Erzurum’da bir ‘militan’ın dosyayı kaçırması olayı var. Bu kaçırmanın Başbakan’ın hukukçu kurmaylarıyla yapılan toplantıda planlandığı ve hazırlanan metnin Adalet Bakanı tarafından okunması sürecinde, anlaşılan o ki HSYK’nın kararı tebligat aşamasında tutuluyor. Paslaşılarak, yetkisi alınmış bir savcının yetki kararı tebliğ edilmemiş ve kaçırma imkânı yaratılmıştır” dedi.

Gerçi Şanal, daha önce Radikal gazetesine yaptığı açıklamada, dosyayı kısmen, Ergenekon’u soruşturan İstanbul Başsavcılığı’na gönderdiğini söylemişti. Şanal, dosyanın “İrticayla Mücadele Eylem Planı”nı hazırladığı iddia edilen Albay Dursun Çiçek’le ilgili soruşturmayla birleşip birleşmeyeceğine İstanbul’da karar verileceğini belirtmişti.

* * *
- Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, “dosya aktarma” olayını hayret ederek izlediklerini ifade ederek, “Bu nasıl bir cesarettir, bu nasıl pervasızlıktır?” diye sordu. Kanadoğlu “Yani ne olduğunu bildiğiniz halde, bizzat Başkanvekilinin ağzından duymanıza rağmen bunun İstanbul’a gönderilmesi, görevi ihmali çok aşan, bir görevi kötüye kullanma suçudur” dedi.

- Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Yekta Güngör Özden ise ANKA’ye yaptığı açıklamada, Erzurum Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal’ın kendisine tebligat ulaşmadan, Ergenekon’la ilgili soruşturma dosyalarını İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na göndermesi olayının, HSYK’nın Şanal’ın yetkileri alma kararını bir kez daha doğruladığını söyledi.

- Özden bu değerlendirme vesilesiyle daha vahim bir durumu da gündeme getirdi:
“Hakim ve Savcıları Bakanlık seçiyor, iki yıl stajdan sonra yerlerine gönderiyor. Adı Mustafa Kemal olan, avukatlık yapan çocukları bile yargıçlığa almıyorlar. Sınavları kazanıyorlar, mülakattan çeviriyorlar. Tehlike burada.”

- Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanvekili Kadir Özbek de konuyla ilgili olarak “Yargı camiasında herkes bilir. Bir yetkinin kaldırıldığı, değiştirildiğine ilişkin bilgi ulaştığı zaman, arkadaşlarımız elindeki işi bırakırlar” dedi.

- İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner’in de tutuklandığı soruşturmaya ilişkin dosyanın incelenmesinin henüz tamamlanmadığını, konuyla ilgili hafta başında bir açıklama yapılabileceğini bildirdi.

- Bu arada, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk’in ifadesinin alınması işleminin de bu gelişmeler sebebiyle ertelendiği öğrenildi.

* * *
Bütün bu gelişmelerden anlaşılan odur ki; AKP, Erzincan’da cemaatler üzerinde sürdürülen soruşturmada zor durumda kalacağını gördüğü için panik içinde elindeki bütün kozları kullanmaktadır. Bu arada, 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk’i de Ergenekon soruşturmasına dahil ettirmek için olağanüstü çaba sarf etmelerine bakılırsa, asıl operasyonun ordu komutanlarına karşı yürütüldüğü anlaşılıyor.

Ordu komutanları ayrı ayrı hedef alınmıştır. Bu durum, Türk Silâhlı Kuvvetleri’ni ve dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti zaaf içine düşürmektedir. Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ’un ses kaydının internete verilmesi bu tespitimizi doğrulamaktadır.

Sonuçları herkes için çok ağır olacaktır.


Arslan BULUT, 20 Şubat 2010
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12235
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Arslan BULUT

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x