Askere mayın tuzağı: 9 şehit

Güncel Meydan | Güncel Haberler Köşesi

Askere mayın tuzağı: 9 şehit

İletigönderen Oğuz Kağan » Çrş Nis 29, 2009 21:22

Lice'de yola döşenen mayının patlaması sonucu 9 asker şehit oldu. Acı haberi alan şehit yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Diyarbakır-Bingöl karayolunun Lice mevkiine döşenen mayının tel çekilerek uzaktan patlatılması sonucu 9 asker şehit oldu.

Lice ilçesinin kırsal kesiminde Lice Piyade Tugayı'na bağlı bir birliğin geçişi sırasında, yol güvenliği alındı. Yol güvenliğini almak amacıyla yolun iç kısmına hareket eden askeri araç PKK'lı teröristlerin daha önceden döşediği mayının üzerinden geçerken patlama meydana geldi.

100 METRELİK KABLO KULLANDILAR

Patlama sonucu 2'si uzman çavuş, 9 asker şehit oldu. Olay yerine giden bomba uzmanları teröristlerin yola daha önce gömdükleri bombayı patlatmak için uzaktan kumanda değil, yaklaşık 100 metre uzunluğunda bir kablo kullandıkları belirtildi.

KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Şehit olan 2'si uzman çavuş, 9 askerin kimlikleri şöyle: 'Uzman Çavuş Salih Akyürek (Yozgat), Onur Görmez (Aydın-Çine), Emrah Polat (Kars-Sarıkamış), Erdal Oral (Kars-Kağızman), Zeynel Direkçi (Gaziantep), İlhami Hardal (Kilis), Murat Çavdar (Trabzon-Maçka), Mehmet Ali Karaduman ve Miktat Beder.''

BAŞBUĞ: MUHTEMELEN EL YAPIMI

Genelkurmay Karargahında düzenlediği bilgilendirme toplantısında konuşan Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ, şunları söyledi:

"Bu sabah Diyarbakır'da Lice-Genç yolu üzerinde konvoy öncesi yol emniyeti için bir tank ve zırhlı personel taşıyıcı görevlendirilmişti. Bölgeye geldikten sonra olayın olduğu yerde ilk önce tam aynı yerden geçiyor. Ardından M-113 zırhlı personel taşıyıcı aynı yerden geçerken bir patlama oluyor. Patlama olayı sırasında yüreğimizi yakan 9 vatan evladımız şehit oldu. Zırhlı personel taşıyıcının altında da 4-4.5 cm zırh var.

Aracın altındaki zırha rağmen böyle bir olay olduğuna göre bu olaya neden olan patlayıcı çok güçlüdür. Tahminimiz, çok güçlü el yapımı bir patlayıcı olduğu şeklinde. İçinde diğer patlayıcılar da olabilir, ama çok güçlü bir patlayıcının meydana getirdiği bir olaydır.


Resim
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 11955
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Haberler

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x