Atatürk Düşmanları; Sanmayın ki bu vatan sahipsiz! - Gülcan Havva Eraslan

Atatürk Düşmanları; Sanmayın ki bu vatan sahipsiz! - Gülcan Havva Eraslan

İletigönderen İlteriş Kağan » Pzr May 03, 2020 11:46

Türk Milleti Ebed Müddettir.

Son yıllarda Atatürk’e saldırmakla başlayan ve ivme kazanarak artan bir Cumhuriyet düşmanlığı var. Bu düşmanlık öyle kârlı bir hâle geldi ki; kim Atatürk’e saldırsa, küfre varan hakaretamiz cümleler kursa, en itibarlı kurumlarda, üst düzey görevlendirme ile ödüllendiriliyor.

Millî duyguların en yoğun olduğu anlarda, sanki bir yerlerden düğmeye basılmışçasına organize bir kışkırtma faaliyeti baş gösteriyor. Türk toplumunun birlik ve beraberlik duygusunu örselemek için, hiçbir eylemden kaçınılmıyor.

Atatürk ‘Düşmanla Savaşmadı’ Diyenler
Atatürk ve onun en büyük eseri Türkiye Cumhuriyetinin nimetleri içerisinde yetişen ve kendini ‘aydın’ olarak tanımlayanlara bakılırsa; Atatürk ve silah arkadaşları, yüz binlerce şehit ve gazimiz, işgâller döneminde sadece Osmanlı'yı yıkmak(!) için mücâdele etmiş, yedi düvel düşman ile neredeyse hiç savaşmamışlar.

Çanakkale’de, Adana’da, Maraş’ta, Antep’te, Urfa’da, İzmir’de, Sakarya’da, Eskişehir’de, Türk’ün varlığını korumak için yediden yetmişe ölüme koşulmamış. Birçok şehir, gaziliğini, kahramanlığını, şanlı olmasını, İngiliz ve Fransızlar ile savaşından değil de bu mantıkla, Osmanlı ile savaşından almış olmalı.

Prof. Justin McCarthy de; “Atatürk sadece ülkeyi kurtarmamıştır. Aynı zamanda ulusun, açık anlatımıyla Anadolu’daki Türk varlığının yok olmasını da engellemiştir. (…) Atatürk olmasaydı, Türk belki Özbekistan’da olurdu ama Trakya ve Anadolu’da kalmazdı. 100 yılda tüm büyük civar coğrafyadan sürülmüş ve katledilmiş Türklerin, Konya Ovası’ndan sürülmeleri ne kadar sürerdi sanıyorsunuz? (…) Ne Türk ne Türkiye kalırdı. Atatürk sadece Türkiye’yi kurtarmadı aynı zamanda Türk neslini de kurtardı.” şeklindeki cümlelerini de İngiliz, Fransız, Yunan ve diğerleriyle mücâdele ettiği için değil, Osmanlı ile savaştığı için etmiş olsa gerek!

Türk’ü Balkanlardan süren, Anadolu’dan kovmak isteyenlerin adının anılmamasında da elbet bir hikmet olmalı.
Oysa Atatürk
ve kahraman silah arkadaşları Osmanlı’nın yetiştirdiği subaylardı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucuları, Osmanlı’nın yetişmiş devlet adamı, asker ve aydınlarıdır.

Cumhuriyet, çağın şartları gereği yapmak zorunda olduğu inkılâplarını, Osmanlı’nın yetiştirdiği devlet adamları ve devlet tecrübesiyle yapmış, hayata geçirmiştir. Ve Osmanlı devletin adıdır. Bu devletin sahibi olan millet, Türk milletidir. Osmanlı Devleti, sistem ve işleyiş olarak kudretini sürdürememiş, yenilikleri ve teknolojiyi geriden takip etmiş, toprak kaybı, ölüm, savaş ve işgallerin önüne geçememiştir.

Tarihî olayları ve kişileri dönem şartlarından, siyasi ve sosyal bağlamından kopartarak değerlendirmek ancak hedefine yürüyen düşmanların işine yarar. Kaleminden ve klavyesinden kan damlatırcasına tarihi, nefretle çarpıtanlar aklını başına devşirmelidir.

Cumhuriyet, Osmanlı’yı yıkmak için ilân edilmedi. Türk’ün yıkılan ülkesinin pay edilmiş topraklarını, pay edenlerden savaşa savaşa geri alıp, düşmanların bağrına hançer saplayarak Türk’ün yurdu, Türkiye adıyla devleti yeniden var etmek için ilan edildi. Atatürk’e olan bütün öfkeniz, kustuğunuz kininiz tam da bu yüzden.

Her fırsatta Türk’ün merhametini vicdanını istismar edenler, Ensar siyasetinden dem vurup düşmana gönüllü askerlik edenler, rahmetli Turan Yazgan’ın şu sözlerini çok iyi idrak etmeliler:

“Dünyada zulüm gören bütün Türklerin iki devleti vardır. Bir tâbi oldukları devlet birde darda kaldıklarında gelebilecekleri Türkiye. Onlar için anavatanları kadar, bir ağabey, bir baba yerine koydukları atavatan, Türkiye de yurttur. Bizim, Türkiye olarak ise zorda kaldığımızda gidebileceğimiz ikinci bir vatan yoktur. Sadece yanımızda bulacağımız kardeşlerimiz vardır.”

O küfrettiğiniz, yerden yere vurduğunuz Atatürk; tam da bunlar olmasın, Türkler oradan oraya sürülmesin, savrulmasın, öldürülmesin diye, yıkılan Osmanlı’nın küllerinde Türkiye’yi kurdu.

Türk milleti yerine tek millet diyenler, Türkiye’den ve Türk’ten rahatsız olanlar, düşmanlık edenler, rahatsız olmaya devam edebilirler.

Çelik gibi irademizle, acılarla dolu şanlı tarihimizi de, ülkemizin kurucusu Atatürk’ü de, Türk’ün son ve sarsılmaz kalesi Türkiye’yi de koruyup kollayacağız.

Türk milletinin aziz evladı, Türkiye’mizi, her durum ve şartta yılmadan “Ne mutlu Türk’üm” diyene sözünü haykırarak, siz ve sizin gibilere rağmen ebediyen yaşatmaya devam edecektir.

https://www.aykiri.com.tr/yazarlar/gulc ... hipsiz/16/
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 370
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Pzr May 03, 2020 19:46

Türk, Türkiye ve Atatürk düşmanlarını teşhir ve tel'in eden bu MUHTEŞEM analiz ve sentez için adı da yazısı gibi güzel sevgili Gülcan Havva ERASLAN'a en candan tebrikle ve teşekkürler, sonsuz sağlık ve bağışıklık dilekleri, içten selamlar, derin saygılar ve yeni başarılar.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye
 
İletiler: 865
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 9:02

Re: Atatürk Düşmanları; Sanmayın ki bu vatan sahipsiz! - Gülcan Havva Eraslan

İletigönderen Kurtlu Adalet » Pzt May 04, 2020 13:32

Ataturk'un oldurulmesinde role oynayan, Bati'ya vatani satan Osmanli Sulalesi iki yil Ataturk'un kellesini istedi. Vatani bir Saudi Kralligina donusturmek isteyen Osmanli Sulalesi Amerikanin istegi uzerine Ataturk'u oldurdu zehirleyerek. Ataturk oldurulecegini bildigi icin vatani genclere emanet etti ve Turk Kurtulus Savasi planlayan Rusyaya karsi askeri bir olusumda yer almayin dedicated genclige. Pesinizden jandarma ve polis gelecek, elitlere guvenmeyin dedi. Ataturk hatip ve Hafiz. Kuran iki cumle ile ya istiklal ya olum demek. Evrim teorisinin ozeti budur. 4 kelimeyi de anlayiverin Elma kurtlari sizing.
Kullanıcı küçük betizi
Kurtlu Adalet
Üye
Üye
 
İletiler: 73
Kayıt: Sal Nis 28, 2020 14:33


Re: Atatürk Düşmanları; Sanmayın ki bu vatan sahipsiz! - Gülcan Havva Eraslan

İletigönderen Kurtlu Adalet » Pzt May 04, 2020 23:49

akil ve istihbarat. Akil olmadan Kuran'a Yaklasmayacaksin. Hayatta en hakiki mursid ilimdir fendir. Akil ve istihbarat Moskova'da. Bilim Cin'de. Listeyi ve istihbarati Putin vericek. Turkiye'yi Asya'nin vazgecilmez bir parcasi ve muttefiki yapacaksin. Belki sadece Asya kurtulur. But seytanlikla sonuna kadar mucadele Allah'in askerlerinin gorevidir. Ataturkler, Allah'in askerleri olmezler. Mustafa Kemal'in Askerleri olmezler. America Ataturk'u oldurdugunu Sandi, Ataturk olmedi, kainata yayildi. Ataturkler olmezmis. Ataturkler olmez. Hadi bakalim.
Kullanıcı küçük betizi
Kurtlu Adalet
Üye
Üye

İletiler: 14
Kayıt: Sal Nis 28, 2020 14:33
Kullanıcı küçük betizi
Kurtlu Adalet
Üye
Üye
 
İletiler: 73
Kayıt: Sal Nis 28, 2020 14:33

Re: Atatürk Düşmanları; Sanmayın ki bu vatan sahipsiz! - Gülcan Havva Eraslan

İletigönderen Kurtlu Adalet » Çrş May 06, 2020 0:20

Emperyalist somuru karsiti felsefe ve istihbarat Moskova'da. Atalarimiz, oguz kaanlar Cin'in ortasinda gomulu. Cin'li prensesler Turkce biliyordu. Cin yonetici sinifi genetik olarak bizlerden daha yakin Turklere. Butun original North and South American Native Peoples are Turkish in origin. They were massacred.
Kullanıcı küçük betizi
Kurtlu Adalet
Üye
Üye
 
İletiler: 73
Kayıt: Sal Nis 28, 2020 14:33

Re: Atatürk Düşmanları; Sanmayın ki bu vatan sahipsiz! - Gülcan Havva Eraslan

İletigönderen Kurtlu Adalet » Cmt May 16, 2020 20:31

Yukselen dogunun ve Asya'nin gelecegin lideri oldugu bir dunyada, batinin kulturel ve ekonomik cokusunu de unutmadan, Turk Milleti'nin nasil bir jeostrateji ile basarili olabilecegine bir bakalim. Eger Turk Milleti Orta Asyadaki kardesleri ile birlik ve beraberlik icinde yasadigi bir gelecek arzu ediyor ise, NATO'nun ve Bati'nin taseronu olarak Orta Asya'da varlik gosteremeyecegini unutmamalidir. Batinin ve NATO'nun askeri bir uzantisi olan Turkiye'yi gelecegin lideri Asya'li gucler Orta Asya'ya sokmazlar. Bati'nin Turkiye araciligi ile Orta Asya'ya uzanmasi ve bolgeyi karistirmasi Dogu tarafindan siddetle engellenecektir. Peki Turkiye Orta Asya'daki kardesleriyle birlik ve beraberlik icinde yasadigi bir gelecek arzuluyorsa ne yapmalidir?

Turk Milleti ve Turkiye'nin tek yapmasi gereken ozune donmesidir. Ozunde Turk milleti Orta Asya'dan Avrupa'ya Asya'nin etkisini goturen bir millettir, su andaki Bati hizmetkari olarak Bati'nin ve NATO'nun etkisini Orta Asya'ya aktaran Turkiye ozunu ve benligini kaybetmis bir goruntu vermektedir. Turk Milleti ozune dondugunde butun arzularini gerceklestirebilecek bir millettir. Peki o zaman Turk Milleti dogunun lider oldugu Asya'nin hakim oldugu bir dunyada kardesleriyle birlik olabilecek mi?

Bunun cevabi sudur; dunya Asya'nin hakim oldugu bu gelecege dogru yol alirken Turkiye Bati'nin taseronu olarak kalirsa, elbette ki Orta Asya'daki kardesleriyle birlik olmasina izin verilmeyecektir. Fakat Turkiye'nin onunde buyuk firsatlat belirmistir, Turk Milleti bu firsatlari gorebilir ise tarihte hakettigi yeri tekrar alacaktir. Peki nedir bu firsatlar ve Turkiye istedigi gibi bir gelecegi nasil yaratabilir?
Yukselen dogu ruhu, yukselen Asya, Rusya ve emperyalism karsiti ulkeler dunyanin neresinde olursa olsun Bati'nin baskisi altindadir. Asil buyuk oyun Asya'da oynanmaktadir. Bati Cin ve Rusya'yi sikistirmaktadir, cevrelemektedir ve baski altina almaktadir. Rusya ve Cin cikis yollari aramaktadir ve bir dunya savasini bile goze almistir bati tarafindan icine hapsedildigi cikmazdan cikmak icin. Bati imparatorlugu Rusya'yi fuze kalkanlari ile cevrelemekte, Cin'in ekonomik gelisimini engellemek icin Orta Dogu'da ve Afrika'da askeri operasyonlar duzenlemektedir. Gelecegin lideri olacagindan hic suphe olmayan Asya kistirilmistir ve her turlu destege ve yardima ihtiyaci vardir bu cikmazdan kurtulmak icin. Iste bu noktada Turk Milleti'nin Asya'ya, Cin ve Rusya'ya goturebilecegi harika bir isbirligi teklifi vardir. Peki bu oneri ve isbirligi neler icermektedir, Asya'nin eline neler gececektir?

Turkiye , Turk Milleti'nin Orta Asya'daki kardesleriyle birlik olmasina izin verilmesi karsiliginda, Orta Dogu'daki bati cikarlarina ve askeri isgaline karsi hareket edecegini, Islam dunyasindaki bati isgaline karsi koyacagini, Asya'nin etkisini ve isbirligini Orta Dogu'ya ve Afrika'ya yansitmasina yardimci olacagini tahahut edebilir.
Cin Orta Dogu'daki ve Afrika'daki atkisini arttirirken buyuk bir Bati operasyonu ile karsilasmistir.
Afganistan Orta Dogu ile Asya'nin arasini, karsilikli enerji ve yatirim ticaretini kesmek icin isgal edilmitir.

Afganistan Cin'e orta dogudan petrol pompalayan bir kopru olacakken, bu Bati tarafindan engellenmis ve Cin ekonomisi yavaslatilmistir. Cin ayrica Afrika'yi da insa etme planlari yapmaktadir, kaynaklar karsiliginda, fakat Afrika'da da Bati medya operasyonlari ile destekledigi askeri operasyonlarina baslamistir, Afrika'nin kaynaklarini somurmek ve Cin'in etksini azaltmak icin. Rusya'nin da hem fuze kalkanlari tehditiyle hem de Iran ve Suriye operasyonlari ile etkisiz hale getirilmek istendigini gormekteyiz. Ozetle Turkiye'nin koseye sikistirilmis Rusya ve Cin'e goturebilecegi buyuk bir teklifi vardir ve de bu oneri tarih boyunca Hacli Seferlerine karsi koymus ve Asya'yan Avrupa'ya yonelmis bu milletin karakteri, kimligi ve kulturu ile tamamen uyumlu bir tekliftir. Sangay orgutune girelim, birlik olalim, muttefik olalim, nukleer savunma sistemlerimizi gelistirelim, atom bombalarimizi uretelim, ve de Asya birligi icinde Turklerin birlik olmasina izin verelim, karsiliginda da Turk Milleti tekrar Asya'nin gucunu, etkisini ve kulturunu Orta Dogu'ya ve Afrika'ya aktaran bir millet olsun, Rusya ve Cin ile muttefik olarak. Boyle bir olusum ozellikle Cin tarafindan da desteklenecektir cunku boyle bir guc Afrika'yi da kapsadigi icin, Hindistan'i da muttefik olmaya zorlayacak , Hindistan'in Bati tarafindan Asya ve Cin karsiti bir guce donusturulmesi engellenecektir.

Rusya zaten hep Akdeniz'e ve sicak denizlere inmeyi arzulamistir. Asya'nin birlik olmasi ve birbirine karsi gruplasmamasi zaten hem bolge icin hem de Turk Milletleri icin cok buyuk onem tasimaktadir, refah ve huzur adina. Yarisindan fazlasi musluman olan Afrika ve cogunlugu musluman olan orta dogunun Bati'nin planlari ile bolunup ates cemberine donusturulmesi engellenmelidir, bunun icin de Cin'in karsilikli ticaret, yatirim ve kalkinma politikasi Afrika icin buyuk bir firsat getirecektir. Rusya'nin askeri ve bilimsel yetenekleri de dogunun bati karsisinda zafer kazanmasinin ve ezilmemesinin garantoru olacaktir. Boyle bir anlasma da en cok kazancli cikacak millet Turk Milleti olacaktir cunku bu Turk Milletlerinin birlik olabilmesinin tek yoludur.

Asya asla durdurulamaz, Asya ile ortak olarak ancak Turk Milleti'nin birlik arzulari gerceklesebilir. Orta Dogu'nun bati isgalinden kurtarilmasi zaten Turk Milleti icin tarihsel ve dinsel anlamda esastir. Asya tarafindan askeri ve bilimsel alanda kalkindirilacak bir Turkiye, Turk Milleti, hem Turklerin arzularinin hem de muslumanlarin arzularinin bekcisi olacaktir. Bu teklif su anda bu cikmazdan kurtulmanin yollarini arayan Rusya ve Cin icin buyuk bir sevinc kaynagi olacaktir. Bu teklif karsiliginda Turkiye buyuk bir destek gorucek , nukleer silahlar ve savunma sistemleri gelistirebilecektir. Etkisini, kulturunu Orta Asya'dan, Afrika'ya kadar hissettirebilecektir. Asya icin de tek cikar yol Turkiye'yi ve Turk Milleti'ni bu sekilde insa etmektir. Bati'nin karsisinda Asya'nin zafer kazanmasini garantoru Turk Milleti olacaktir. Aksi halde Cin icin musluman nufusa da sahip dogmakta olan bir Hindistan tehditi olusturulmaktadir. Rusya da Cin gibi taseron devletlerle ve fuze kalkanlari ile sarilmak istenmektedir. Turk Milleti hem Cin icin Hindistan tehditini ortadan kaldirabilir Asya'nin etkisini Afrika'ya kadar ulastirarak ve Hindistan'i cevreleyerek hem de Rusya icin NATO tehditini ortadan kaldirabilir NATO uslerini kapatarak. Boyle bir teklif ile Turk Milleti'nin ve Turkiye'nin kazanacagi cok sey vardir, en azindan Cin ve Rusya'nin da kazanacagi kadar.

Turkiye'nin Bati'nin hegamesinde yokolusa dogru suruklendigini ve de Asya'nin gunu geldiginde kendisine tehdit olan Turkiye'yi ortadan kaldirabilecegini de unutmayalim. Ozumuze donmenin ve yokedilmek yerine , tekrar tarih sahnesine cikmanin zamani gelmistir.
Kullanıcı küçük betizi
Kurtlu Adalet
Üye
Üye
 
İletiler: 73
Kayıt: Sal Nis 28, 2020 14:33

Sonraki

Şu dizine dön: Gazete Köşe Yazarları

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 17 konuk

x