Attila İlhan'la Zaman İçinde Yolculuk-19.06.2004

Attilâ İLHAN ile Zaman İçinde Yolculuk

Attila İlhan'la Zaman İçinde Yolculuk-19.06.2004

İletigönderen kaye » Pzr Eyl 14, 2008 2:11

Attila İlhan'la Zaman İçinde Yolculuk

-Mustafa Kemal'in yabancı yardıma bakış açısının;
-İçimizdeki bazılarının müspet değişen dünyada bizim de değişmemiz gerektiğini söylediği halde işin gerçekte nasıl olduğunun;
-Türkiye'ye dayatılan raporlarda neden kamu kesiminin önemsizleştirilmesi gerektiğinin, neden ecnebi sermayenin serbest bırakılması ve neden tarıma ağırlık verilmemesi yazdığının, buna mukabil TÜSİAD ve Kemal Derviş'in ne dediklerinin;
-IMF ve Dünya Bankası'nın neler yaptığının;
-Memlekete yerleşen yabancıların halkı nasıl tahrik ettiklerinin;
-Bağımsız-birleşik ermenistan'ın ve bağımsız kürdistan'ın! tek ve büyük bir devletin mandası olarak ortaklaşa yaşamak istediklerinin, bu devletin önceden İngiltere şimdi ise ABD olduğunun;
-Emperyalist devletlerin "Hristiyanlığın en büyük rakibinin ve düşmanının müslümanlık, müslümanların en kuvvetlisinin Türkler ve Türkiye olduğundan hükümeti devirmek için ermeni ve rumlar beslenmeli, desteklenmeli, yapılması gereken Kemalist Cumhuriyetin hem din düşmanı hem de kürt düşmanı olduğu temasını gündeme getirmek ve işlemektir" dediklerinin;
-Ilısu barajının inşa edilmemesi ve Türkiye'nin AB'ye alınmaması yönünden yapılan kampanyaların;
-Misyonerler ve yaptıklarının;
-Türkiye, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Uzak Doğu üzerine oynanan oyunların

Belgeleriyle yeraldığı bir programdır...

KAÇIRMAYIN...

Attila İlhan'ın bu programdaki son sözü :

"Burada görülen nedir! Mustafa Kemal Paşa'nın 1921 senesinde Amerikalıların Şarki Karip yardım derneğinin bize sunduğu imkanları reddetmesi son derece yerindeymiş, çünkü onlar başından itibaren aynı maksatlarla aynı şeyleri yapıyorlar, zaman içinde değişiyormuş gibi görünüyorlar, zaman içinde değişmiyorlar. Değişme aslında çok önemlidir, değişim aslında hayatın temeli ve diyalektiğin köküdür, diyalektik değişmeyle izah edilir yalnız bir nokta çok önemli, değişme iki yönde olur: Birisi ileriyedir, ileriye olan değişme gelişmedir, yükselmedir, bu Mustafa Kemal Paşa'nın bize gösterdiği yoldur, öteki geriye doğru gelişmedir, geriye doğru gelişme yozlaşmadır, yozlaşırsanız o zaman "Ben Değiştim" der, onların sizin için sivrilttiği kazığı yersiniz!!!!."

[BBvideo 600,480]http://en.sevenload.com/pl/suF1RuX/500x366/swf[/BBvideo]
BURADAN İNDİR
rar şifresi: guncelmeydan

..
Kullanıcı küçük betizi
kaye
Üye
Üye

İletiler: 1036

İletigönderen yolcu87 » Pzr Eyl 14, 2008 8:59

çok sağol ya:)
Kullanıcı küçük betizi
yolcu87
Üye
Üye

İletiler: 64

İletigönderen BARHANN » Sal Eyl 16, 2008 20:10

teşekkür ederim...
Kullanıcı küçük betizi
BARHANN
Üye
Üye

İletiler: 497

İletigönderen MansurSah » Sal Eki 21, 2008 11:36

Ben bu başlıktaki videoların hepsini birlikte indirip sevenload'a yükledim, ama böyle yeni linkleri de arka arkaya verince anasayfayı biraz meşgul etmiş oldum, kusura bakmayın arkadaşlar.

Fatih "Mansur Şah" Özaydın

Hem Cemaat hem Cumhuriyet olunmaz,
Ters mıknatıslanma yapar!!!
Kullanıcı küçük betizi
MansurSah
Bilim Adamı
Bilim Adamı

İletiler: 611

Şu dizine dön: Attilâ İLHAN ile Zaman İçinde Yolculuk

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x