Avrasya Birliği

Avrasya Coğrafyası ve Türk dünyası hakkında yazılan stratejik makaleler ve önemli gelişmeler

Re: Avrasya Birliği

İletigönderen Ram » Pzr Şub 14, 2010 17:31

Utanmasnız abdye kaşı keşke sovyet rusyada bizi işgal edecekti diyeceksiniz.

Tek dediğim yağmurdan kaçarken doluya tutuluyorsunuz. Moskofçuluk yapılarak abd karşıtlğıda Atatürkçülükte yapılmaz. Söylediğim bu sadece.

Türk olan, bir başka devlete veya bir başka millete yanaşıp şucu-bucu olmaz. Bu alçaklıktır, ihanettir. Bu alçaklığı ve ihaneti, herhangi birimize yapıştıracak enik, daha anasının karnından doğmadı. Anasının karnından -bu alçaklığı ve ihaneti üzerimize yapıştırmak için- doğduğunu sananlar, çok çok büyük yanılgı içindedir.

Kör köpeğin sonu, kurt ininde havlamaktır.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen balabanpasa » Pzr Şub 14, 2010 18:08

Farklı devletlerde, aynı milletin fertleri olmanın ve mazlum milletlere dostça bir yaklaşımın dışında, dost millet veya düşman millet diye bir görüş olamaz. Jeopolitik ilişkiler çerçevesinde, dost veya düşman görüşler yükselir. Bu ilişkileri sağlayanlar da, devletlerdir. Rusya Federasyonu veya herhangi bir devletle jeopolitik(iktisâdî, kültürel, stratejik) ilişkiler geliştirilmek isteniyorsa, önce çıkarlara bakılır

Tabiki ezeli ve ebedi dost veya düşman devlet(millet) olmaz. Bundan farklı düşünmek abesle iştigaldir. Ama o günün şartları gereği dost veya düşman olunur. Bunun yanında devletlerin kültürel ve tarihi birikimleri de birbirleri ile ilişkilerinde çok önemli. Bunları gözardı etmemnin real politik bazda hiçbir anlamı yok.

Bolşevikler, Millî Mücâdelemize destek vermiştir. Örneğin bu gibi bir görüşle hareket eden bir Rusya ile ortak hareket edilebilir. Ancak "Rusya nasıl düşünüyor, Türkiye'yi kimler yönetiyor¿?" gibi sorular da, bütün bunları geçersiz kılıyor. Çünkü belirsizlik hâkim. Türkiye Cumhuriyeti'ni Asya kapısını ardına kadar aralayacak bir anahtar olarak görenlere karşı gelecek bir yönetim, millî olursa anahtar olmaz, millî olmazsa anahtarın yöne tersine çevrilir.

Bolşevikler zamanında gelen paranın kaynaığını yukarıda yazdım. Temel manada savaşada başka bir katkıları yok. Peki savaş kazanıldıktan sonra sovyet rusya içerisinde daha Atatürk hayatteyken Türkiyeye nasıl gözle bakıldığını, rusya içinde nasıl bir karalama ve iftira kampanyası başlatıldığını, Oradaki soydaşlarımızın (Atatürk ve devrimlerine öven bunları kutlayanları) nasıl susturulduğunu biliyormusunuz.
Bu nasıl bir destektirki 1945 li yıllarda Rusya boğazlar üzerinde hak ve bizden toprak istiyor?

Rusya'nin karsisina daha eli guclu cikarsak, emperyalizme karsi neden, "yeniden" ayni cephede olmayalim?

Rusyanın eskidende günümüzde de emperyalizmin en büyük aktörlerinden biri olduğu görmek bu kadarmı zor. Sömürgeciliğinde, soykırımında, insan hakları ihlallerininde en büyüğünü yapmış olan baş emperyalist bir ülke ile "emperyalizme karşı savaşmak " ancak gülünçtür.

Dis politikada ezeli dost, ezeli dusman yoktur, cikarlar vardir. Avrasya birligi, Amerikan boyundurugundan kurtulmak isteyen biz Anadolu Turklerinin, kendileriyle ayni tarafta buyuk bir Turk devleti olan Turkiye Cumhuriyetini de gormek isteyen Orta Asya Turklerinin ve ABD'yi tehdit olarak goren Rusya'nin cikarinadir. Bu orta vadede gecerli olan bir statukodur. Uzun vadede Amerikan imparatorlugunun cokmekte oldugu da dusunulurse, Rusya'nin tehdit algilamasinin basina Turk Cumhuriyetleri ve Turkiye oturmamalidir. Olasi Avrasya birliginin icinde guclu ve sirtini birbirine dayamis bir Turk devletleri blogu var olmali ve Rusya ile esitlik temelinde bir muttefiklik yapilmalidir.

Amerikan kontrolüne girrmemizin baş sebebi zaten rusya. 1940 lı olaylar olmasa idi belki bu kadar çabuk kucağına oturmayacaktık Amerikanın.

Bizim abd buyunduruğundan kurtulmamız için ne çine nede rusyaya ihtiyacımız yok.

1990larda azeriler ile savaşan ermeni ordunun büyük çoğunluğu rus. Orada katliam yapanların içinde de Ruslar var.
Şu anda ermenşstan sınırlarını koruyanda rus ordusu.
Eemenistanı soykırım yalanları dahil ermenistanı sonuna kadar destekleyen yine rusya
Pkkya silah ve para yardımı yapan yine rusya.
Bir iki sene önce montrö sözleşmesini gözden geçirelim haklarınızı kısıtlayalım diyen yine rusya. Örnekler çoğaltılabilir. Bu açık ve net durumda rusya ile ittifak yapalım bizim koruyucumuz olsun demek çok açık yanlıştır.

Türk olan, bir başka devlete veya bir başka millete yanaşıp şucu-bucu olmaz. Bu alçaklıktır, ihanettir. Bu alçaklığı ve ihaneti, herhangi birimize yapıştıracak enik, daha anasının karnından doğmadı. Anasının karnından -bu alçaklığı ve ihaneti üzerimize yapıştırmak için- doğduğunu sananlar, çok çok büyük yanılgı içindedir.

Bu sözlere güzel bir cevap verirdim de buna gerek yok. Üslubu koruyup tartışmak varken bunu yapmak gereksiz.
Kullanıcı küçük betizi
balabanpasa
Üye
Üye

İletiler: 17

İletigönderen İlteriş » Pzr Şub 14, 2010 19:00

balabanpasa yazdı:Amerikan kontrolüne girrmemizin baş sebebi zaten rusya. 1940 lı olaylar olmasa idi belki bu kadar çabuk kucağına oturmayacaktık Amerikanın.

Bunun o donem ortaya atilan bir CIA carpitmasi ve dezenformasyonu oldugu ortaya cikmis bulunmaktadir. Yani sovyetlerin 1940'li yillarda Turkiye'den toprak istedigi iddiasi, Turkiye'yi Nato gudumune sokmak icin yapilmis bir dezenformasyon calismasidir.

Evet balabanpasa! Neden ABD boyundurugundan kurtulmamiz icin, illa ki Cin veya Rus boyunduruguna girmemiz gerektigini savunuyorsun! Tam bagimsiz Turkiye'yi savunmalisin!

Sen benim yazdiklarimdan o yazdiklarini cikariyorsan, musaade et te biz de biraz cikarim yapalim!

Soyle okkalisindan, "Rus ve Cin karsitligi adi altinda NATO'culuk, emperyalist usakligi, amerikan yalamaciligi yapiyorsun" iddiasini ortaya atayim da temizlemeye calis, degil mi ama! Bunu mu istiyorsun?

Beni taniyanlar bilir, en nefret ettigim iftira, "savunmadigim dusuncelerin bana ATFEDILMESIDIR" Bunu tekrarlaman durumunda, saglikli bir tartisma degil, ayni oranda iftira ve hakaretlerle karsilasacaksin!

Bana gore, bu ATFETME carpiticiligi, en buyuk kufurden daha alcakcadir!
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye

İletiler: 1197

İletigönderen türkpaşaoğlu » Pzr Şub 14, 2010 19:14

az önce bir cevap yazdım herhalde aksilik çıktı

balaban paşa neden avrasya deyince hemen aklınıza rusya geliyor ve neden rusya ile olan tarihsel olaylara giriyosunuz anlayamadım
öyle ya asyada rusyadan başka devlet yok :islik:
amerika ve köpekleri gelmişler afganistanı işgal ediyorlar,siyonist yahudiler moğolistanda çalışma halindeler orta asya dünyanın yeni çağı olma durumunda bizde böyle çubuğumuzu yakıp oturalım öylemi..?
yakın kardeşimiz azerbaycan la ilşkilerimiz ortada bir yanda avrupa birliği senaryosuyla memleketin her yeri işgal edilmiş,asya inanılmaz gelişim içinde bizim ne işimiz olur asya ile
asyada ne olursa olsun biz de böyle balabanpaşa nın baktığı gibi bakalım hadi canım sende...?
tam bağımsız türkiye
türk esir olmaz
evet ,milli çıkarlarımız için asya ile ilgilenmeliyiz
Kullanıcı küçük betizi
türkpaşaoğlu
Üye
Üye

İletiler: 96

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Şub 14, 2010 19:26

balabanpasa yazdı:Şu anda ermenşstan sınırlarını koruyanda rus ordusu.
Eemenistanı soykırım yalanları dahil ermenistanı sonuna kadar destekleyen yine rusya
Pkkya silah ve para yardımı yapan yine rusya.
Bir iki sene önce montrö sözleşmesini gözden geçirelim haklarınızı kısıtlayalım diyen yine rusya. Örnekler çoğaltılabilir. Bu açık ve net durumda rusya ile ittifak yapalım bizim koruyucumuz olsun demek çok açık yanlıştır.

Doğru ya! Ermeni soykırım yalanını kabul eden Lübnan'a asker göndeririz, pek içli dışlıyızdır. PeKaKa'yı düne kadar Bekaa vadisinde besleyen Suriye ile vizeleri bile kaldırırız, pek bir dost oluruz. Zaten PeKaKa'ya da silah ve maddi desteği Rusya'dan başka kimse sağlamadı, bugün ABD ciplerinden inip Habur şovu yapmadılar! Bir iki sene önce Montrö'yü delip, Karadeniz'de konuşlanmak isteyen de ABD değildi esasen. I. Paylaşım Savaşı'nda Türkü sırtından vuran Araplarla dostluğumuz ise takdire şayandır, yöneticilerimiz Arap Kralı'nın huzuruna çıkmaktan onur duyarlar! Allah iki göz vermiş, tek gözle bakmak pek faydalı değildir.

balabanpasa yazdı:
Ram yazdı:Türk olan, bir başka devlete veya bir başka millete yanaşıp şucu-bucu olmaz. Bu alçaklıktır, ihanettir. Bu alçaklığı ve ihaneti, herhangi birimize yapıştıracak enik, daha anasının karnından doğmadı. Anasının karnından -bu alçaklığı ve ihaneti üzerimize yapıştırmak için- doğduğunu sananlar, çok çok büyük yanılgı içindedir.

Bu sözlere güzel bir cevap verirdim de buna gerek yok. Üslubu koruyup tartışmak varken bunu yapmak gereksiz.

Bu sözler uslûbunuzu korumanız için değil, düzeltmeniz için yazıldı!
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen balabanpasa » Pzr Şub 14, 2010 20:42

Bunun o donem ortaya atilan bir CIA carpitmasi ve dezenformasyonu oldugu ortaya cikmis bulunmaktadir. Yani sovyetlerin 1940'li yillarda Turkiye'den toprak istedigi iddiasi, Turkiye'yi Nato gudumune sokmak icin yapilmis bir dezenformasyon calismasidir.

Zaten Türkiyey verilen nota ve sonrada bunun geçerisz olduğunun rusya tarafından söylenmesi sükut-u hayalden ibarettir değil mi? Geçiniz. Bunun doğru olduğunu kundaktaki çocuk bile biliyor.

Evet balabanpasa! Neden ABD boyundurugundan kurtulmamiz icin, illa ki Cin veya Rus boyunduruguna girmemiz gerektigini savunuyorsun! Tam bagimsiz Turkiye'yi savunmalisin

Ben böyle bi şeyi savunmadım. Ben böyle olması gerektiğini söyleyenlere karşı çıkıyorum. Ne Abd ne çin ne rus emperyalizmi.Tam bağımsız Türkiye! Tam bağımsız Türk dünyası!

Soyle okkalisindan, "Rus ve Cin karsitligi adi altinda NATO'culuk, emperyalist usakligi, amerikan yalamaciligi yapiyorsun" iddiasini ortaya atayim da temizlemeye calis, degil mi ama! Bunu mu istiyorsun?

Ben "kimseye" bir ithamda bulunmadım. Avrasyacılığı rusçuluk olarak gösteren bir düşünceye karşı bunun yanlışlığını gösterdim. Tarihten ders almayan millet yenilmeye mahkumdur. İdeoloji ve planlarıda buna bağlı olarak kurmalıyız. Yoksa burdaki kimsenin vatanseverliğinden kuşkum yok.

balaban paşa neden avrasya deyince hemen aklınıza rusya geliyor ve neden rusya ile olan tarihsel olaylara giriyosunuz anlayamadım.

Bunu ben değil yazıyı yazan kişi söylemiş.

amerika ve köpekleri gelmişler afganistanı işgal ediyorlar,siyonist yahudiler moğolistanda çalışma halindeler orta asya dünyanın yeni çağı olma durumunda bizde böyle çubuğumuzu yakıp oturalım öylemi..?
yakın kardeşimiz azerbaycan la ilşkilerimiz ortada bir yanda avrupa birliği senaryosuyla memleketin her yeri işgal edilmiş,asya inanılmaz gelişim içinde bizim ne işimiz olur asya ile
asyada ne olursa olsun biz de böyle balabanpaşa nın baktığı gibi bakalım hadi canım sende...?
tam bağımsız türkiye
türk esir olmaz
evet ,milli çıkarlarımız için asya ile ilgilenmeliyiz

Dediklerinizde son derece haklısınız. Şu anda Türk dünyasının ve ülkemizin başındaki en büyük sorun Amerikadır. Ülkemizde ne tip oyunların oynandığı da ortada. İçinde bulunduğumuz durumdan hiçte memnun değilim. Ortaasyada oynanan oyunlarında farkındayım. Bizim asya ile ne işimiz olurda demedim. (ki bi Türk birliği yanlısı olarak bunu demem abesle iştigal olur zaten). Şu an bile Rusya hala daha bazı Türk topraklarını elinde tutmakta ve her Türkü Türk düşmanı hareketi desteklemekteyken abd ye karşı rusya ile ittifaka girmek yanlıştır. Abd ne kadar emperyalsitse Rusyada o kadar emperyalisttir dedim. Bunu dememmi zorunuza gitti?

Doğru ya! Ermeni soykırım yalanını kabul eden Lübnan'a asker göndeririz, pek içli dışlıyızdır. PeKaKa'yı düne kadar Bekaa vadisinde besleyen Suriye ile vizeleri bile kaldırırız, pek bir dost oluruz. Zaten PeKaKa'ya da silah ve maddi desteği Rusya'dan başka kimse sağlamadı, bugün ABD ciplerinden inip Habur şovu yapmadılar! Bir iki sene önce Montrö'yü delip, Karadeniz'de konuşlanmak isteyen de ABD değildi esasen. I. Paylaşım Savaşı'nda Türkü sırtından vuran Araplarla dostluğumuz ise takdire şayandır, yöneticilerimiz Arap Kralı'nın huzuruna çıkmaktan onur duyarlar! Allah iki göz vermiş, tek gözle bakmak pek faydalı değildir.

Sui misal emsal olmaz;
Ayrıca
Allah aşkına ben yukarıda yazdıklarınıza "ters" bir şey yazdımmı? Hayır. Dediklerinizede harfiyen katılıyorum. Aslında temel problemin ne olduğunuda anlamış değilim. Batılı devletlerin(ki aslında rusyada içindedir) yaptıklarını Rusyanına yaptığını "söylememin" ne zararı olduğunu açıklarsanız sevinirim.

Rusyayı bu kadar çok koruma ve kollama gayreti içerisinde oluşunuzdu da hayretle karşılıyorum.

Bu sözler uslûbunuzu korumanız için değil, düzeltmeniz için yazıldı!

Kusura bakmayın ama kimseden üslup dersi alacak değilim.
Kullanıcı küçük betizi
balabanpasa
Üye
Üye

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Şub 14, 2010 20:57

balabanpasa yazdı:Sui misal emsal olmaz;

Senin verdiğin "misaller" emsal teşkil ediyor da, diğerleri mi etmiyor?
Sıkışmadıkça Rusya dışında hiç bir devletten örnek vermeyeceksin, sonra da mazlumu oynayacaksın, öyle mi?

balabanpasa yazdı:Moskofçuluk yapılarak abd karşıtlğıda Atatürkçülükte yapılmaz

Rusyayı bu kadar çok koruma ve kollama gayreti içerisinde oluşunuzdu da hayretle karşılıyorum.

Enikliğe son vermen icin son şansın!

balabanpasa yazdı:Kusura bakmayın ama kimseden üslup dersi alacak değilim.

Daha çok ders alacağa benziyorsun!
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen balabanpasa » Pzr Şub 14, 2010 21:09

Senin verdiğin "misaller" emsal teşkil ediyor da, diğerleri mi etmiyor?
Sıkışmadıkça Rusya dışında hiç bir devletten örnek vermeyeceksin, sonra da mazlumu oynayacaksın, öyle mi?

Ne demişim;

Dediklerinizde son derece haklısınız. Şu anda Türk dünyasının ve ülkemizin başındaki en büyük sorun Amerikadır. Ülkemizde ne tip oyunların oynandığı da ortada. İçinde bulunduğumuz durumdan hiçte memnun değilim. Ortaasyada oynanan oyunlarında farkındayım. Bizim asya ile ne işimiz olurda demedim. (ki bi Türk birliği yanlısı olarak bunu demem abesle iştigal olur zaten)

Allah aşkına ben yukarıda yazdıklarınıza "ters" bir şey yazdımmı? Hayır. Dediklerinizede harfiyen katılıyorum.

El insaf. Bunları yazmama rağmen ki ardından;

Yoksa burdaki kimsenin vatanseverliğinden kuşkum yok

bunuda yazmışım hala daha yukarıdaki cümleyi kurmanızı anlamak imkansız.

Enikliğe son vermen icin son şansın!

Hakaret bilgiziliğin işaretidir.

Daha çok ders alacağa benziyorsun!

Ders almak ve öğrenmek fazilettir. Ne mutlu onaki doğumundan ölüme kadar "hayattan" ders alsın.

Söylemimi tekrarlıyorum. Rusyayı bu kadar kollama içinde olmanızı(ki o kadar örnek verdim, çoğuda manüple edilemeyecek tarihi vakalar) kesinlikle anlayamıyorum.
Kullanıcı küçük betizi
balabanpasa
Üye
Üye

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Şub 14, 2010 21:20

Yahu konunist ve imparatorluk döneminde dünya üzerinden Türkleri silmeye çalışan ruslarla ittifak yapacakmışız

Tartışmaya başlayışınız bu cümle ile. Rusya koruması yapan biz değil, diğer devletleri unutarak Rusya düşmanlığı yapan sizsiniz! Daha dünün (ve hâlen) düşmanları ile bugün işbirliği yapılabiliyor ise, güçlü bir Türkiye'nin neden Rusya'dan uzak durması gerektiğini açıklayamadınız.

Hakaret değildir, "nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir"!

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen türkpaşaoğlu » Pzr Şub 14, 2010 21:28

balabanpaşa,siz en iyisi güncelmeydan ı inceleyiniz,
komik duruma düşmemek için,
çünkü her satırında tam bağımsız ve güçlü türkiye seslerini duyacaksınız
Kullanıcı küçük betizi
türkpaşaoğlu
Üye
Üye

İletiler: 96

İletigönderen balabanpasa » Pzr Şub 14, 2010 21:53

Tartışmaya başlayışınız bu cümle ile. Rusya koruması yapan biz değil, diğer devletleri unutarak Rusya düşmanlığı yapan sizsiniz! Daha dünün (ve hâlen) düşmanları ile bugün işbirliği yapılabiliyor ise, güçlü bir Türkiye'nin neden Rusya'dan uzak durması gerektiğini açıklayamadınız.

Yanıt çok basit;

Avrasya coğrafyasının iki önemli ülkesi olan Rusya Federasyonu ve Türkiye'nin öncülüğünde;

Yazının özü bu. Yazının özü( konu bu olduğu için) Rusya hakkında yazdım. Rusya konusunda başa bir konudan mı bahsetseydim.

Diğer sorunuza geldince;
Tek amacım mensubu bulunduğum Türk milletinin geçmişte ruslardan gördüğü zulmü bir daha görmemesi.Örneklerle de gösterdiğim gibi şu anda Rusya Tüm Türk dünyasına karşı "Abd" den farklı değildir. Size karşı emperyalist politikalar güden bir devlet ile stratejik ortaklık yapamazsınız. Yapsanız bile şimdi abd ile yaptığımız gibi olur. Şartlar değişir. Rusya içerisndeki Türk devletlerinin bağımsızlığını kabul eder, Türk düşmanı örgüt ve olayları desteklemez,tarih ve diğer alanlardaki Türk karşıtı tezlerinden vazgeçip geçmişte yaptıklarından dolayı özür diler, yaptığı Türk soykırımını kabul eder bizde samimiyetine inanır stratejik manada ortak işler yaparız. Ama bunun haricinde atacağımız adımlar bizi yutmaya çalışan bir ayının ağzına başımızı uzatmaktır.

Ama bu demek değildirki şu anki rusya ilede bağları koparalım ambargo uygulayalım. Yada savaş ilan edelim. Ben öle bir şey dememdim. Tabiki ticaret yapılır, diğer anlaşmalar imzalanır gerekirse vizeler kaldırılır. Bilimsel ve teknik alanda ortak çalışmalar yapılır. Ki bi örnek vereyim, şu andaki tek gözlemevimizin teleskopu(Antalya bakırlıtepede) rusyadan gözlem süresi karşılığı alınmıştır. Bunlarda bir problem yokki. Kişisel olarak hiç problem yok. Ki rus hanımlarla evlenen bir sürü Türk vatandaşımız var ki buda son derece normal. Düşmanlıklar karşıtlıklar siyasi alandadır insani alan da değil. Ben rus veya slav düşmanı flenda değilim. Irkçılıktanda nefret ederim. Her insanı insan olduğu için seven bir topulumuz biz.

Hakaret değildir, "nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Ölümden korksaydık bu yola baş koymazdık.

balabanpaşa,siz en iyisi güncelmeydan ı inceleyiniz,
komik duruma düşmemek için,
çünkü her satırında tam bağımsız ve güçlü türkiye seslerini duyacaksını

Buna ne şüphe! Bundan şüphem olsa idi emin olun bir satır bile yazmazdım bu foruma.

Ayrıca söylemek istediğim bir şey var(sözüm güncelmeydan ve burada yazılanlardan dışarı), bazı kesimler (eski mao ve stalinciler) ,(vatansever sosyalistlere bir lafım yok), bir propoganda yapıyorlar ülkemzide Rusya Türkiyenin ve Türklerin dostudur. Abdye karşı mutlak rusya lazımdır bize gibi. Biraz bunun doğru olmadığını bunun bir karapropoganda olduğunu anlatma gayreti içerisindeyim.
Kullanıcı küçük betizi
balabanpasa
Üye
Üye

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Şub 14, 2010 22:45

balabanpasa yazdı:Tek amacım mensubu bulunduğum Türk milletinin geçmişte ruslardan gördüğü zulmü bir daha görmemesi.
Keşke o devirde yaşasaydınız da Gazi'ye de bu aklı verseydiniz. Garibim bunları nereden bilsin. Bilseydi bolşevik Rusya ile işbirliğine gider miydi (sanayileşmede vs.). Türkiye'yi bölmeye yönelik planları eksiksiz süren ABD'nin NATO'suna teslim olmuş bir ülkeyi olası bir Rus tehdine karşı uyarmak iyidir, fakat hedef şaşırtmak doğru değildir.

balabanpasa yazdı:Ölümden korksaydık bu yola baş koymazdık.
Haşa, Azrail değiliz. Sadece densizlik edenlere hadlerini bildiririz.

Siz yazıyı okuduğunuzdan emin misiniz? Takıldığınız cümlenin devamını en azından:

Avrasya coğrafyasının iki önemli ülkesi olan Rusya Federasyonu ve Türkiye'nin öncülüğünde bütün Avrasya ülkelerinin katılımıyla, eşitlikçi ve imtiyazsız bir anlayışla oluşturulacak Avrasya Ekonomik ve Siyasi İşbirliği kısa adıyla Avrasya Birliği, hem ülkelerimizin hem de halklarımızın geleceğini aydınlatacak hem de Avrasya coğrafyasının o muhteşem pastasını Avrasya halklarının yemesini sağlayacaktır

balabanpasa yazdı:Ayrıca söylemek istediğim bir şey var(sözüm güncelmeydan ve burada yazılanlardan dışarı), bazı kesimler (eski mao ve stalinciler) ,(vatansever sosyalistlere bir lafım yok), bir propoganda yapıyorlar ülkemzide Rusya Türkiyenin ve Türklerin dostudur. Abdye karşı mutlak rusya lazımdır bize gibi. Biraz bunun doğru olmadığını bunun bir karapropoganda olduğunu anlatma gayreti içerisindeyim.
Yahu Allah aşkına, memlekette kaç tane Maocu/Stalinci var? ABD'nin 60 yıldır yürüttüğü anti-Rusya propagandası karşısında cürümleri kadar yer yakarlar.

Ayrıca biraz daha zorlasanız, siyasi görüşü herkesçe bilinen Mustafa ÖZBEK'i, MGK Eski Genel Sekreteri Tuncer KILINÇ'ı, Hurşit TOLON'u vs. Maocu ilan edeceksiniz! Avrasya Birliği diyen tüm bu isimlerin Ergenekon kapsamında tutuklandığı, bir kısmının hâlâ hapiste olması ilginç, degil mi..?

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen balabanpasa » Pzr Şub 14, 2010 23:18

Keşke o devirde yaşasaydınız da Gazi'ye de bu aklı verseydiniz. Garibim bunları nereden bilsin. Bilseydi bolşevik Rusya ile işbirliğine gider miydi (sanayileşmede vs.). Türkiye'yi bölmeye yönelik planları eksiksiz süren ABD'nin NATO'suna teslim olmuş bir ülkeyi olası bir Rus tehdine karşı uyarmak iyidir, fakat hedef şaşırtmak doğru değildir.

Demişsiniz ben ne demişim;

Şu anda Türk dünyasının ve ülkemizin başındaki en büyük sorun Amerikadır.

Tabiki ticaret yapılır, diğer anlaşmalar imzalanır gerekirse vizeler kaldırılır. Bilimsel ve teknik alanda ortak çalışmalar yapılır. Ki bi örnek vereyim, şu andaki tek gözlemevimizin teleskopu(Antalya bakırlıtepede) rusyadan gözlem süresi karşılığı alınmıştır. Bunlarda bir problem yokki.

Benmi anlatamıyorum, sizmi anlamak istemiyorsunuz anlayamıyorum.

Haşa bizim gazi paşaya söz söyleyecek haddimiz var nede yazılarım da Atatürk karşıtlığı var. Gazi paşa döneminde diğer Türk ülkelerinden gelen öğrenciler yokmuydu. Dış Türkler hakkında söylediği sözler ortada. Türk dili ve Türk tarihi için yaptıkları ortada.

GöktürkMehmet yazdı:Turk devletlerinin dilde, fikirde ve işte birlik olmaları bu planlardan biridir ve Büyük Ortadoğu Projesi'nden çok daha uygulanabilir bir projedir. Bu projenin varlığı da bir olgudur ve Mustafa Kemal Atatürk'ün bir projesidir.

SSCB'nin dağılması ile bu projeyi uygulamak çok daha kolaylaşmıştır.

Yoksa söylemeye çalıştığınız şey gazi paşa diğer Türk devletlerinin Rus işgali altında olmasından memnun olduğunu mu belirtmeye çalışıyorsunuz? Bu gazi paşaya çok büyük iftira olur.

Ben "hedef" şaşırtmıyorum sadece gerçekleri anlatıyorum.

Yahu Allah aşkına, memlekette kaç tane Maocu/Stalinci var? ABD'nin 60 yıldır yürüttüğü anti-Rusya propagandası karşısında cürümleri kadar yer yakarlar.

Haklısınız.

Ayrıca biraz daha zorlasanız, siyasi görüşü herkesçe bilinen Mustafa ÖZBEK'i, MGK Eski Genel Sekreteri Tuncer KILINÇ'ı, Hurşit TOLON'u vs. Maocu ilan edeceksiniz! Avrasya Birliği diyen tüm bu isimlerin Ergenekon kapsamında tutuklandığı, bir kısmının hâlâ hapiste olması ilginç, degil mi..?

Bu kişiler hakkında hiçbir ithamda bulunmadım.

Haşa, Azrail değiliz. Sadece densizlik edenlere hadlerini bildiririz.

Kimin "densizlik" ettiğini yazılarımızı okuyanlar karar versin.
Kullanıcı küçük betizi
balabanpasa
Üye
Üye

Re:

İletigönderen efrasyap1923 » Pzr Şub 14, 2010 23:47

SemBaba yazdı: Ayrıca diyelim ki bir gün emperyalizm yok oldu o zaman bu birlik kendiliğinden dağılacak ve birliğin üyeleri yine birbirlerine düşmeyecekler mi?

İyi güzelde buda olursa zaten pek fazla sorun kalmaz herhalde.
Ama ne iyi olurdu... Dünyada örneği yoktur aynı milletten kaç tane devlet var...

ayrıca biraz sakin olalım yazıyı okudum ama Türk-kan ıda biliriz... Sizleride tanımak için can atarız. En iyisi doğru cümlelere devam etmek ve paylaşmak.... sakin ya hu.....
Ülkeleri düşmana karşı koruma gücü on kısma ayrıldı : Bunun dokuzu TÜRKLERE ve biri diğer milletlere verildi. Yine böyle, cimrilikte on kısma ayrıldı ; bunun dokuzu İranlılara ve biride diğer milletlere , cömertlikte on kısma ayrıldı ; dokuzu ehli Sudana biride diğer insanlara , haya da on kısma ayrıldı ; dokuzu kadınlara , biride diğer insanlara , hased ( nifak ) de on kısma ayrıldı ; dokuzu Araplara biri diğer milletlere , kibirde n kısma ayrıldı ; dokuzu rumlara biri diğer milletlere verildi.
Kullanıcı küçük betizi
efrasyap1923
Üye
Üye

İletiler: 23

İletigönderen Türk-Kan » Pzt Şub 15, 2010 1:47

Balaban'dan seçmeler:
Yahu konunist ve imparatorluk döneminde dünya üzerinden Türkleri silmeye çalışan ruslarla ittifak yapacakmışız. Yahu siz bu milleti ahmakmı sanıyorsunuz. Yapılanların "unutulacağınımı" sanıyorsunuz?
Ayıdan post rusttan dost olmaz. Hele şu anki durumda hiç olmaz.

Tabiki ezeli ve ebedi dost veya düşman devlet(millet) olmaz. Bundan farklı düşünmek abesle iştigaldir.
İnsan bir önceki yazdığını unutursa veya Rusya ilişkilerini "moskofçuluk" olarak nitelendirirse böyle abesle iştigal durumlara daha çok düşer!
Sİz abd metresliğinden rus metresliğine geçmek yukarıda yaşananları tekrar yaşamak istiyorsanız buyrun.

Amerikan kontrolüne girrmemizin baş sebebi zaten rusya.

Ama Türkiyede bunlar olurken rus zülmü altında neler yapıldığını senelerce neler çektiğimizi unutmayın. Utanmasnız abdye kaşı keşke sovyet rusyada bizi işgal edecekti diyeceksiniz.

Moskofçuluk yapılarak abd karşıtlğıda Atatürkçülükte yapılmaz.

Şu anda Türk dünyasının ve ülkemizin başındaki en büyük sorun Amerikadır.
"Şu an" ne demekse? Rusya konusunda 450 sene geriye gitmeyi bilen balaban, 100 yıldır Türkiye üzerine çöken ABD'yi "şu an"a sığdırıyor.

Avrasya birliği demek Türkü Rus ve çine köle etmek demek.

60 yıldır ABD'ye, NATO'ya kölelik ettiğimizi eleştirdiginizi hâlâ okuyamadım! Nerede ise 50 yıldır AB'ye girmek icin kapılarında köpek gibi beklediğimiz eleştirisini de okuyamadım. Konu "bütün Avrasya ülkelerinin katılımıyla, eşitlikçi ve imtiyazsız bir anlayışla oluşturulacak Avrasya Ekonomik ve Siyasi İşbirliği" olunca Rusya üzerinden karalamanız üzerine sayfalarca okuyoruz!

Avrasyacılığı rusçuluk olarak gösteren bir düşünceye karşı bunun yanlışlığını gösterdim.
Kim göstermiş, meraktan ölüyorum!

Yoksa söylemeye çalıştığınız şey gazi paşa diğer Türk devletlerinin Rus işgali altında olmasından memnun olduğunu mu belirtmeye çalışıyorsunuz?

Densizliğe bir örnek daha! Bir sonraki inanın olmayacak!

En gülüncü ise burası:
balaban paşa neden avrasya deyince hemen aklınıza rusya geliyor ve neden rusya ile olan tarihsel olaylara giriyosunuz anlayamadım.

Bunu ben değil yazıyı yazan kişi söylemiş.

Yazıyı kim yazmış? Mustafa ÖZBEK
Balaban daha sonra ne diyor:
Bu kişiler hakkında hiçbir ithamda bulunmadım.

Yukarıdaki cümleleri sarf edeceksin, Avrasya Birliği'ni öneren insanlar hakkında ithamda bulunmadım diyeceksin! Densizlik demek kifayetsiz kalıyor.

Çarpıtmada da üstüne yok: Ben Cumhuriyet dönemi, sanayileşme, Rusya işbirliği diyorum, balaban diğer Türk ülkeleri, Türk öğrenciler vs. diyor.

Balaban'ın anlaması için tekrar: Türk-Sovyet Sanayi İşbirliği. Hani, İnönü'nün sanayinin kurulması konusunda Türkiye’yi teşvik etmesini Sovyetler’in en önemli dostluk hamlesi olarak gördügü işbirliği, genç Türkiye Cumhuriyeti'nin kalkınma girişiminin temel taşı olan sanayileşmedeki işbirliği. Gazi, bir Sovyet dergisine verdiği demeçte şöyle der: “Birçok sınavlardan geçmiş olan ve her seferinde daha da güçlenen, herhangi bir üçüncü devlete karşı yönelmiş olmayan, iki ülkeye tam güvenlik sağlayan yeni Türkiye ve Sovyet Rusya arasındaki dostluk, halklar arasındaki ilişkilerde nezaketin, güvenin ve mantığa uygunluğun mükemmel bir örneği olmaktadır.”

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Avrasya Coğrafyası ve Türkler

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x