AYDINLIK’a Dokunmak / Teoman ALİLİ

AYDINLIK’a Dokunmak / Teoman ALİLİ

İletigönderen Türk-Kan » Prş Şub 24, 2011 21:42

AYDINLIK’a Dokunmak

TEOMAN ALİLİ

Mart’ın gelişini bekliyorum, bütün gece uyumayacağım o ilk günün doğuşunu görebilmek için. Ben şanslı değilim Misak ı Milli sınırlarında yaşayan Türkler kadar sadece hissedebileceğim Mart ayından itibaren Aydınlık’ı ama bilseniz ne çok isterdim her sabah Aydınlık’a dokunmayı. Ne şanslı Türkiye’de yaşayan insanlar, ne şanslı hatta Silivri’de ve Hasdal’da yatanlar dahi, onlar da dokunabilecekler her sabah Aydınlık’a.

ORDAYDIM

29 Ekim 2000’de ben de ordaydım. Bugün Aydınlık’ı çıkaran ekibin içinde yer alan başta Ferit abi, Serhan abi, Ruhsar abla, Cüneyt hoca, Hasan abi ve hasta Galatasaraylı Sabuncu bana arkadaş olmayı, devrimci olmayı öğreten daha pekçok önderimle birlikteydim o gün. O gün bir füzeye dokunuyorduk, “soba borusundan füzeye” Adı: Ulusal Kanal’dı... Tahir abiyle, Hüseyin Mert’le Halil Alkan’la, Yılmaz Tunçok’la, Hıdır Hokka’yla eski binadan çıkan molozları çuvallarla taşırken sanki o “bin atlı gibiydik”, “çocuklar gibi şendik” ve sanki Gorki’nin hikayesinde, Brecht sahnesindeydik. Aynı türkü vardı dilimizde, “Hakkın yok senin ölmeye bile, haydi gel katıl bize.”

AYDINLIK’LA YÜZ YIKAMAK

Bugün sanal dünyadan katılıyorum Aydınlık toplantılara, gerçekten güneşi görmeye başladım çok zaman sonra. Aydınlık’la uyanıyorum yine her sabah ve yine her sabah Ferit İlsever alay ediyor kilolarımla. Sonra haber yağıyor, yüzümü o yağmurla yıkıyorum eskisi gibi. Her haber bir kez daha uyanmamı sağlıyor sonra Silivri’ye gidiyor aklım onlar Aydınlık’a dokunabilecekler belki ama ellerinde internet olmadığı için uzaklar toplantılara. Ama yine de dokunmak istiyor gönül Aydınlık’a, her sabah bir ekmek bir Aydınlık demek istiyor köşe bakkala ve Kaplanlar Kahvesi’ne gidip “Duydun mi Hamit amca Aydınlık artık günlük çıkıyor al iki tane de koy masalara bakem” demek istiyor gönül. O’da olacak... O ne ki? Aydınlık geldi artık heyhat duyun bre DEVRİM OLACAK!!! 8 Sütun hazırladı, Melih, Hicran ve Mahmut gün geldiğinde, manşet atılacak: “DEVRİM OLDU”


TEOMAN ALİLİ, 24 Şubat 2011
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

Re: AYDINLIK’a Dokunmak / Teoman ALİLİ

İletigönderen Oğuz Kağan » Cmt Şub 26, 2011 0:41

Elinize, yüreğinize sağlık Teoman bey. Ben de iple çekiyorum 1 Mart'ı, merakla bekliyorum.

Aydınlık bir Türkiye'de buluşmak dileğiyle.
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 11955
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!


Şu dizine dön: Teoman ALİLİ

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x