Aytunç Altındal: "AKP kendine verilen programı uyguluyor"

Genel & Güncel Konular

Aytunç Altındal: "AKP kendine verilen programı uyguluyor"

İletigönderen Oğuz Kağan » Pzt Eyl 06, 2010 12:16

AKP kendine verilen programı uyguluyor

Araştırmacı yazar Aytunç Altındal: AB ne istiyorsa onu yapmak zorundalar, sırayla yapıyorlar. Hristiyanlar Sümela’da, Akdamar’da ayin yapabilir ama Ayasofya’da bayram namazı kılamazsınız. Olayın özeti budur.

Haber: Önsel ÜNAL

Başbakan Tayyip Erdoğan ile Fener Rum Kilisesi Papazı Bartholomeos arasında yapıldığı iddia edilen gizli anlaşmaya Araştırmacı-Yazar Aytunç Altındal sert tepki gösterdi. Altındal verilen tavizlerin AB’nin AKP’yi iktidara getirirken önüne koyduğu yol haritasının tarihi geldikçe birer birer yerine getirilmesinden kaynaklandığını söyledi. Altındal, “Her şeyin bir sırası var. AB’nin AKP’yi iktidara getirirken önüne koyduğu bir yol haritası var. Bu yol haritasında her şeyin tarihi belirlenmiştir. Sümela’nın ibadete açılması bunun ilk adımı olurken, diğerleri de sıralanmıştır” diye konuştu. Altındal şunları söyledi:

Ayasofya’da namaz kılalım
“Bunun için Ayasofya’nın da Ortodokslara ibadete açılması gerekiyordu. Ben bir çağrı yapmıştım. Ramazan Bayramında eğer Başbakan Recep Tayyip Erdoğan kendisine güveniyorsa gelsin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Ayasofya’da hep birlikte bayram namazını kılalım. Bunları yapamıyorlar, yapamayacaklar da. Mademki Sümela’da bir günlüğüne de olsa ibadet izni veriliyor, İstanbul’da Ayasofya Camii’nde bir günlüğüne bir bayram namazı kılalım. Bunları hiçbirisi yapamadı ve yapamayacaklar. Çünkü AB ne istiyorsa onu yapmak zorundalar. Bunların hepsinin sırası gelmiştir. Ekümenikliği de diğer hususları da kabul edecekler.” Altındal şöyle devam etti:

Sırada Ermeni meselesi var
“Hangi kilise, nerede açılırsa açılsın o kilise artık bütün Hıristiyan aleminin malıdır, Türkiye’nin değil. Bütün Hıristiyan aleminin yeniden vaftiz edilmesi demektir. AKP misyonunu başarıyla yerine getiriyor. Hıristiyanların Türkiye’de bir günlüğüne de olsa cemaati olmayan kilisede ayin yapmaları mümkün iken yüzde 99’u Müslüman olan Türkiye’de Ramazan Bayramı namazını Ayasofya’da kılamıyorsunuz. Olayın özeti budur. AKP’nin Türkiye’yi getirdiği yer budur. Sırada Ermeni meselesi var. Ermeniler davalar açacaklar. Önce tazminat, sonra toprak talep edecekler. Bunlara dahi AKP ’evet’ demek zorunda kalacak. AKP’ye bir program hazırlanmıştır. Şu tarihte bunu, şu tarihte şunu yap denmektedir. AKP de bunu yerine getirmektedir.”


YENİÇAĞ, 6 Eylül 2010
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 11181
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Re: Aytunç Altındal: "AKP kendine verilen programı uyguluyor

İletigönderen cafermeydan » Pzt Eyl 06, 2010 14:58

Sayın ALTInDAL, söylediğkleriniz çok doğru şeyler. Bundan evel dinlediğim bir çok konuşmanızda da akp nin AB ve ABD nin dediklerini yaptığını vurgulamıştınız. Haydi bayram sabahı Ayasofya ya namaza. Gidemezler değil mi?
Kullanıcı küçük betizi
cafermeydan
Üye
Üye
 
İletiler: 12
Kayıt: Çrş Tem 14, 2010 7:38


Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x