Azerbaycan ADD Üyeleri Gözaltına alındılar

Azerbaycan ADD Üyeleri Gözaltına alındılar

İletigönderen Çetin Taş » Cmt Mar 12, 2011 3:09

KAMUOYUNA-11.03.2011
AZERBAYCAN ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ

ÜYELERİNİN GÖZALTINA ALINMASI İLE İLGİLİ

BASIN AÇIKLAMASI

Sözde Ermeni soykırımına karşı Azerbaycan’da 1 milyon imza toplamayı hedefleyen Azerbaycan Atatürkçü Düşünce Derneği 10 Mart 2011’de Bakü’nün çeşitli semtlerinde, ilimler akademisinin önünde ve Bakü Devlet Üniversitesinde imza kampanyasını yürütürlerken Azerbaycan İçişleri Bakanlığına bağlı Bakü polisi tarafından aşağıda isimleri verilen Azerbaycan Atatürkçü Düşünce Derneği yöneticisi 7 kişi gözaltına alınmıştır.

1. Rezzah-Nicat Malik Bilal oğlu (genel başkan yardımcısı)

2. Kəmaləddin Rəhimov (genel sekreter)

3. Əhməd Dadaşov (yönetim kurulu üyesi)

4. Afina Əliyeva Həmid qızı (yönetim kurulu üyesi)

5. Xan Rəsuloğlu (yönetim kurulu üyesi)

6. Xəqani İsmayıl (yönetim kurulu üyesi)

7. Tarix Vəliyev (gençlik kolu üyesi)

Azerbaycan halkının imza kampanyasına büyük ilgi göstermesi, Azerbaycanı yönetenleri tedirgin edeceğine mutlu etmesi gerekirdi. Azerbaycan’ın %20 sinin rmeni işgali altında bulunduğu ve 1 milyon Azerbaycan Türk’ünün yerinden yurdundan edildiği bir ülkede bu uygulamayı anlamakta zorluk çekiyoruz.

Atatürkçü Düşünce Derneği olarak gözaltına alınanların bian önce serbest bırakılmasını ve bu doğrultuda çalışmaların kolaylaştırılmasını bekliyoruz.

Atatürkçü Düşünce Derneği

Genel Merkezi

http://www.add.org.tr/

Not: Bu insanların gözaltına alınması Aliyev'in politikaları ile hiç bağdaşmıyor. Bizde ki televizyon kanallarında tabi ki bu haber kesinlikle verilmemiştir, gazetelerde de yazmayacağına eminim. Ama gerçekten de takip edilmesi gereken bir olay.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

Şu dizine dön: Sınır Dışı

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x