B.klu Sidikiliye Mana Buluyor… / Burçak YAZICI

B.klu Sidikiliye Mana Buluyor… / Burçak YAZICI

İletigönderen burcakyazici » Çrş Haz 27, 2012 10:48

Medyası, hükümeti, muhalefeti bu aralar Suriye’nin derdine düştü. Üst üste gelen açıklamalar hep aynı yönde Suriye’de her gün bombalar patlıyormuş insanlar ölüyormuş. Bunu insanlık ayıbı olarak niteleyip Suriye kınandıkça kınanıyor, muhaliflerin sesine kulak ver Esad diye naralar patlatılıyor.

Hani şu meşhur söz aklıma geliyor…

B.klu sidikliye mana buluyor derler işte o hesap.

Ülkemizde gün olmuyor ki bir bomba patlamasın bir ocağa ateş düşmesin insanlar ölmesin ve sen bunları görmeyip başka bir ülkede olanların yaygarasını yapıyorsun. Birçok kere belgelendi birde bu ülkedeki patlayan bombaların fitilinde senin parmağın olduğu…

Şimdi düşünüyorum.

Bir zamanlar Libya’da Kaddafi vardı. Tıpkı senin çak yaptığın gibi ABD liderleri ile çak yapıyordu, hatta birkaç yıl önceki gazete manşetleri bugün gibi gözümün önünde Beyaz Saray’ın bahçesinde çadır kurmuştu.

Şimdi nerede o kanki Kaddafi?

Ve…

Kaddafi’nin ülkesi Libya bugün 3 devletçik üretme aşamasında…

Tıpkı Mısır gibi, Irak gibi…

Ve…

Bugün sizler bu örneklere bakmadan Suriye ve Esad için cellat tellallığı yapmaktasınız ülkenizin durumuna bakmadan.

Kendi ülkenizde patlayan bombaları görmeyip elin topraklarındaki bombalara mana bulmakta, kendinizce ABD senaryosunda gönüllü figüranlık görevini üstlenmektesiniz.

Peki ülkenin içerisindeki teröristi sen muhalif olarak adlandırıyorsun, terörist ile bu topraklar üzerine pazarlıklar yapıyorsun. Bugün Suriye ile uğraşan sözde demokrasi tacirleri yarın dönüp sana kardeşim muhaliflerin sözlerine kulak ver demeyecek mi?

Birileri çıkıp senin Libya’ya, Suriye’ye yolladığın gibi senin teröristine para, silah yollamayacak mı? sanıyorsun…

Sıranın adım adım sana geldiğini/getirildiğini görmüyor musun yoksa görmek işine mi gelmiyor?

Uçağın düşürüldü, kim düşürdü, nasıl düşürüldü, o uçak orada ne aramaktaydı, kimin emri ile oraya gitti? Açıklayamıyorsun.

Ve…

Hala ABD istedi diye ABD’nin ve emperyalistlerin borazancılığını yapıp savaş çığlıkları atıyorsun.

Unutma ki atalarımızın meşhur bir sözü var; kazma kuyusunu kazarlar kuyunu…

Barış diyorsun, demokrasi diyorsun…

Yine buna bu ülkenin önderi Mustafa Kemâl ATATÜRK’ün güzel bir sözü ile cevap vermek istiyorum.

Ne demişti önderimiz;

“Yurtta barış, dünyada barış“

Sen yurtta barışı sağladın mı ki dünyanın derdine düştün…

Suriye’de ölenlere ağlıyorsun da her gün ülkende ölen insanları neden görmezden geliyorsun.

Suriye’de patlayanlar bomba da Türkiye’de patlayanlar mantar tabancası mı?

Sen Suriye’nin sidiği ile uğraşmadan önce kendi b.kunu temizle…

Burçak YAZICI, 27 Haziran 2012
Kullanıcı küçük betizi
burcakyazici
Üye
Üye

İletiler: 29

Şu dizine dön: Sizin Makaleleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x