Bakugan Savaş!.. / F. Bülent Kocamemi

Eğitim hakkında her şey...

Bakugan Savaş!.. / F. Bülent Kocamemi

İletigönderen Türk-Kan » Prş Kas 18, 2010 1:00

Resim
BAKUGAN SAVAŞ !..

Yüreğimi yakan, tahammül sınırımı aşan, Türkiye ve Türklük sevdalası olan bendenizi delirten bir meseleyi dile getirmeye çalışacağım. Meselenin adı: Çocuklarımız ve oyunları/oyuncakları.

Çocuklarımızın Türklük'ten, kültürlerinden, benliklerinden uzaklaştırıldıklarına ve son yıllarda bunun hızlandırıldığına üzüntü ve acı içinde şahit oluyorum. Bu harekât tamamen planlıdır. Amerikan'ın ve onun dümen suyundaki Batı'nın kültür emperyalizminin yeni oyunundan bahsediyorum: Çocuklarımızı ağına düşüren hayali kahramanlar ve bunlardan doğan müthiş gelişmiş sanayi ve sömürü. Bu oyunların, oyuncakların ve yan ürünlerinin ezici hâkimiyetinin neye malolacağını bilmeyen, anlamayan, anlamak istemeyen, bilip gördüğü halde nemalandığı için gık demeyenlerin yarattığı, cesaretlendirdiği, filizlendirdiği, şuursuzca desteklediği acımasız kültür balyozu çocuklarımızın kafalarına ve ruh sağlığına darbe üstüne darbe vurmakta. Bunların adları: BAKUGAN, BEN TEN, SPIDER MAN, IRON MAN, vb... ve tamamen aşırı hayal ürünü, birbirinden çirkin ve korkunç yaratıklarla kocaman gözlü, havada uçabilen, her biri en üst düzeyde silâhlanmış, yakın dövüş ustası çocuklar savaşıyor, ekranlarda ve dergilerde. Bu saçmalıklarla beyinleri sürekli yıkanan masum evlâtlarımız da bahçede, okulda, evde, her zaman ve her yerde onları ve senaryolarını YAŞAYARAK taklit ediyorlar. Bu ülke Örümcek Adam uçar da ben niye uçamazmışım diyerek balkondan atlayıp ölen yavrular gördü. 5-6 yaşında erkek çocukları sağa sola yan tekmeler atarak, KAİ çığlıklarıyla selâmlaşarak dolaşır oldular. Pahalı oyuncaklara ulaşamayan yavrularımızda ve ebeveynlerinde aşağılık kompleksi sonucunda ruhsal travmalar yaşandığını gördüm. Türk kültürünü unutturmayı amaçlayan, hattâ bitirmeye başladığı bu ve buna benzer soytarılıklardan ne kadar acı çektiğimi anlatacak ifadeleri bulmakta güçlük çekiyorum. Ama gerçek bu. En ücra köylerde bile gerçeğini satın alamadıkları için uyduruk bir şeyleri yere atarak "Bakugan savaş" diye bağıran çocuklar olduğunu söylediler. Birilerinin buna dur demesinin zamanı gelmedi mi ?

Fazıl Bülent Kocamemi


  "Doğduğunuz zaman siz ağladınız, dünya güldü. Öyle bir hayat yaşayın ki, öldüğünüzde dünya ağlasın, siz gülün."
  Cherokee atasözü.

  "Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim.
  Olur ya kalp durur akıl unutur.
  Ben dostlarımı ruhumla severim.
  O ne durur, ne de unutur."
  Mevlâna
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

Şu dizine dön: Eğitim

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x