Banu Avar'la Sınırlar Arasında - Hangi Avrupa?!

Banu Avar ile Sınırlar Arasında

İletigönderen Türk-Kan » Prş Oca 17, 2008 2:28

Avrupa Birliği

Banu Avar, Lizbon anlaşmasıyla gelişmeyi durduran, katılımı yasaklayan, bayrağından, marşından, anayasasından ve hatta adından vazgeçen Avrupa'yı anlatıyor.

17 Avrupa ülkesinin üst düzey siyasileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, sanatçıları aydınları ve halkı, Avrupa'yı anlatıyor.

Sınırlar Arasında, ziyaret ettiği 17 Avrupa ülkesinin ekonomik çelişkilerini, sosyal çıkmazlarını, Türkiye'ye bakışını ekrana getiriyor.

Avrupa'da yükselen ırkçılık ve yabancı düşmanlığı, Avrupalının yaşam standardı, Avrupa'da intihar istatistikleri, kadının durumu ve aile içi şiddet irdeleniyor, Avar'ın özel röportajlarıyla, Avrupa Avrupa'yı anlatıyor.

17 Avrupa ülkesinden yüzü aşkın röportajdan süzülmüş çok özel bir Sınırlar Arasında klasiği önce TRT'de sonra http://www.guncelmeydan.com 'da :)

İzle

Resim

Görüntü: XviD 29.00fps
Süre: 45 dakika
Dosya Boyutu: 313 MB
Çözünürlük: 512x384

İndir:
:arrow:

Banu Avar'la Sınırlar Arasında - Hangi Avrupa?! (Bölüm 1)

Banu Avar'la Sınırlar Arasında - Hangi Avrupa?! (Bölüm 2)

Banu Avar'la Sınırlar Arasında - Hangi Avrupa?! (Bölüm 3)

Banu Avar'la Sınırlar Arasında - Hangi Avrupa?! (Bölüm 4)

Rar - Şifresi: guncelmeydan

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Ram » Prş Oca 17, 2008 2:55

Türk-Kan, eline sağlık mirim.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen erenus » Prş Oca 17, 2008 3:34

Türk-Kan, eline sağlık

"Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerimi inkâr edenler ve bana taan edenler çıkabilir. Hattâ bunlar benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. Fakat, ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidir ki, bu fikirler, Hind'den, Mısır'dan döner, dolaşır gene gelir, feyizli neticeleri kalpleri doldurur!"

Resim
Kullanıcı küçük betizi
erenus
Bilim Adamı
Bilim Adamı

İletiler: 423

İletigönderen kaye » Cum Oca 18, 2008 19:51

Çok teşekkür ederim. Bu bölümü seyredememiştim. Muhteşem olduğundan adım gibi eminim...
Kullanıcı küçük betizi
kaye
Üye
Üye

İletiler: 1036

İletigönderen trex24 » Cmt Oca 19, 2008 5:29

Youtube mahkeme kararıyla kapatılmış..Acaba bu belgeselin yanından dolayı mı kapatıldı diye düşünmeden edemiyorum?...Upload sahibi arkadaşa da çok teşekkür ederim...Hizmetlerinin devamını dilerim...
Kullanıcı küçük betizi
trex24
Üye
Üye

İletiler: 1

İletigönderen Panzehir » Cmt Oca 19, 2008 7:14

trex24 yazdı:Youtube mahkeme kararıyla kapatılmış..Acaba bu belgeselin yanından dolayı mı kapatıldı diye düşünmeden edemiyorum?...Upload sahibi arkadaşa da çok teşekkür ederim...Hizmetlerinin devamını dilerim...

Bu belgesel ile alakası yok sebebi başka.

Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesi, youtube.com sitesine erişimin engellenmesine karar verdi.

Ankara Cumhuriyet Savcısı Kürşat Kayral, Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'ne başvurmuş ve Atatürk'e hakaret edilen siteye erişimin engellenmesini istemişti.

Böylece Türkiye'de ilk kez "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun"a muhalefet edildiği gerekçesiyle bir siteye erişim engellenmiş oldu.

Sitede “T.C. Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesi 17/01/2008 Tarih ve 2008/55 nolu kararı gereği bu siteye erişim engellenmiştir” uyarısı yer alıyor.

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3483

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Oca 19, 2008 10:52

Rica ederim arkadaslar... Youtube erisim yasagindan dolayi izleyemeyen arkadaslar icin videolar eklenmistir.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen Adsız » Pzt Oca 21, 2008 0:59

Elinize sağlık

Ayrıca youtube a 208.65.153.253 IP den ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı küçük betizi
Adsız
Üye
Üye

İletiler: 175

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Oca 23, 2008 21:04

Adsız, rica ederim..

AB, AB diye inleyen liboslar da seyretmis midir acaba..? :roll:

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen kurtulus » Cmt Şub 02, 2008 21:52

cok saolnun elinize sağlık
Kullanıcı küçük betizi
kurtulus
Üye
Üye

İletiler: 248

İletigönderen anathematurk » Cmt Şub 02, 2008 23:06

slmm arklar. vidyo seyredilmiyo youtubede seyredemedim buradanda seyredilmiyor.yardım cı olursanız sevinirim
Kullanıcı küçük betizi
anathematurk
Üye
Üye

İletiler: 5

İletigönderen Efe » Cmt Şub 02, 2008 23:12

anathematurk, videolarda bir sorun yok başka bir tarayıcıda izlemeyi deneyebilirsin yada burdaki linklerle videonun tamamını bilgisayarına yükleyip daha kaliteli bir şekilde izleyebilirsin.

damnant quod non intelligunt...
Kullanıcı küçük betizi
Efe
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 1508

İletigönderen anathematurk » Cmt Şub 02, 2008 23:53

teşekkürler şu anda seyredebiliyorum.
Kullanıcı küçük betizi
anathematurk
Üye
Üye

İletiler: 5

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Şub 24, 2008 23:21

Rica ederim arkadaslar :)

Tek parca video eklenmistir.

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen ilbeyemre » Çrş Şub 27, 2008 15:46

teşekkürler
çok iyi paylaşım
Kullanıcı küçük betizi
ilbeyemre
Üye
Üye

İletiler: 3