Barack Obama, TBMM'de kürsüden direktiflerini verdi!

Türkiye ve Dünya Gündeminin tartışıldığı izlenceler, açık oturumlar

İletigönderen Türk-Kan » Sal Nis 07, 2009 22:38

Obama'nin Meclis'teki konusmasi ile ilgili degerlendirmeler eklenmistir.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen maydonos » Sal Nis 07, 2009 23:14

Gokdeniz, ben sana 300 yil onceki dedelerimin nereden geldigini adlarini bilseydim inan Osmanliyim derdim.Kusura bakma ama kendimi hic mi hic Osmanli hissetmiyorum ve degilim.Ben Turkum.
Resim

Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye

İletiler: 1651

İletigönderen memedguler » Çrş Nis 08, 2009 3:59

Obama kendince bir anda sütten çıkmış ak kaşık oluverdi.Ne imiş,ABD.müslimanlara karşı saldırmamış vs.vs.
Koyun gibi bazıları da dinledi inandılar.
Ya ABD.nin lobilerinin tatbikat sahaları olan KARABAĞ ve GAZZE de katledilenler ne idi ?
Sadece IRAK ta bir milyon insan özgürlük verilecek vaadiyle katledildi ve hatta camilede bile , bunlar ne idi ?
ABD.BİRLEŞMİŞ MİLLETLERİN KARŞI AÇKLAMASINA RAĞMEN İNGİLTERE İLE BERABER resmi ve hissi ideolojileri olan EMPERYALİZM e hizmet için tarihsel misyonlarını yerine getirmiştir ve ne yazıkki müsliman ülkeler buna üs olabilmişlerdir.
Her nedense ucuz kahramanlar ONE MUNİTE - OLMAZ diyerek hazımsızlık yaşayabildilerse de ,GAZZE de müslümanları katlettiniz.
Lobilerinizle de ermenistan ve israile destek vererek caniliklerini meşrulaştırmış oldunuz.
Çünki sizi arkasına alanlar kendilerince ve de yardakçılarınca yasallaşmışlardır.
Asıl can alıcı ise 25 senedir süren 30000 insanımızın ölümüne neden olan PKK belasını ABD.nin kendi yasal dairesi açıkladı İRAN A KARSI PKK - PEJAK I KULLANDI
30000 KİŞİ KATLEDİLİRKEN TERÖR E SİZ İMKAN VERMEDİNİZMİ

''yurt savunmasından başka bir sebep içeren savaş, amacı ne olursa olsun insanlık dışıdır ve katilliktir''
M.K.ATATÜRK
Sn.Obamanın danışmanları ve işbirlikçiler bu detayı bile bile nasıl millleti uyutabilirler.
Birinci dünya savasında müslüman Türkler vahşi batı tarafından işgal edilip insanları katledilirken ABD ne yazıkki paris ten bu durumu seyrediyordu.
Sn.Obama ne kadar da kısa zaman da pişmiş ve değişmişsiniz.
YAZDIĞINIZ ANAYASA KİTABI VAHŞİ BATI içeriklimiydi ?
MEDENİYET DEDİĞİN ARTIK TEK KİŞİ DEĞİL
GLOBAL CANAVAR
Kullanıcı küçük betizi
memedguler
Üye
Üye

İletiler: 2

İletigönderen jejo » Çrş Nis 08, 2009 4:25

obama the pitchman

tarihin gelmis gecmis en buyuk isportacisi, yilani deliginden cikarir, clinton cakmasi, almis gudumlu basini arkasina, yuru ya kulum demis abd'li egemenler, memleketimin meclisinde atip tutuyor jon jon, kor cahil yurdum insaninin sectigi kosheciler de shakshakcillik yapiyorlar ona...

bu devran doner, donecek, donmeli...
Kimin odul ve cezaları daha açık belirtilmisse, zafer onun olacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
jejo
Çeviri Takımı
Çeviri Takımı

İletiler: 50

İletigönderen maydonos » Çrş Nis 08, 2009 10:32

jejo yazdiklarini anlamadim.Sanirim cetlesme dili kullanmissin.Benim gibi 40 in ustundekiler seni anlamaz.Su yazini Turkcelestirir misin bir zahmet?
Resim

Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye

İletigönderen bozkurtlar diyari » Çrş Nis 08, 2009 11:43

Star ana haber bülteninde Ugur DÜNDARdan duydum.
Yadirganacak bence bir olay yok domuzda, farede yiyebilir.
Yaliniz benim morelimi bozan su yalaka basin.
Adam yok Müslümanmis yok Hüseyinmis.
Artik böyle haberlere karnimiz tok.
Adam olsun isterse hiristiyan olsun.
Yaliniz bu adam amerikan politikalarini sürdüren sömürücü
birisidir benim icin.
Adamlar her zamanki politikayla bizim zeka düzeyimizi
denediler.Gene bos ciktik...

TÜRK-KAN
Paylasim icin tesekkürler.
TÜRK GENÇLİĞİNİN ANDI !!!

EY TÜRK'ÜN BÜYÜK ATASI GAZI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK !!!

Her zaman, her yerde ve her durumda Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımıza, çağdaş uygarlığa geçmek için bütün zorlukları yeneceğimize namus ve şeref sözü verip, kendimizi büyük Türk Milletine adarız.
Kullanıcı küçük betizi
bozkurtlar diyari
Üye
Üye

İletiler: 570

İletigönderen İlteriş » Çrş Nis 08, 2009 12:27

Son bir hafta icinde dis politikada o kadar cok sey kaybettik ki! Hala bunlara yaniyorum.

1. Turkiye AB tam uyesi olana kadar Fransa'nin NATO'ya katilimini veto etmeliydik. (Tam uye olmayi istedigimden degil)
2. Roj TV kapatilana kadar Rasmussen'i veto etmeliydik. (Roj TV'nin kapanmasi kesin cozum, veya Rasmussen'in secilmesi cok onemli oldugundan degil)
3. Danimarka'li bir Karikaturist'in eseri yuzunden Danimarka Basbakanina kizginlik duymak ve bu kizginlik uzerinden politika yapmak yerine, bunun Islam dunyasinda bir dusman algilamasi yarattigini ve bunun NATO'nun cikarina olmadigin vurgulamaliydik.
4. Obama'ya "Milletlerin tarihinde elbette cesitli benzerlikler var olabilir, ancak bu birebir ayni suclari isledikleri anlamina gelmez! Ornegin Kanada'lilar fok katliami yapti diye Avustralya suclanamaz, veya ABD gecmisinde soykirimlar yapti diye Turkiye de kendiliginden soykirimci addedilemez." denilmeliydi.
5. Ayrica yine Obama'ya "Sozde Ermeni Soykirimi"ni taniyabilirsin! Bunun karsiliginda biz de Blok degistiririz olur biter!" denmeliydi.
6. ABD ile Turkiye-Ermenistan iliskilerinin normallestirilmesi degil! Azerbaycan-Ermenistan iliskilerinin normallestirilmesi muzakere edilmeliydi! Yani Ermenistan isgal ettigi topraklardan cekilmedigi surece kesinlikle sinir acma gundeme dahi gelmemeliydi!

Tarihin en aptal dis politikasina sahit oluyoruz bu hukumet sayesinde!
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye

İletiler: 1197

İletigönderen Oğuz Kağan » Çrş Nis 08, 2009 12:44

GöktürkMehmet yazdı:Tarihin en aptal dis politikasina sahit oluyoruz bu hukumet sayesinde!

Eksik söylemişsin, aymazlık, dalalet ve ihanette var.
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."

http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 12355

İletigönderen jejo » Çrş Nis 08, 2009 14:06

maydonos: anlasilmayacak bisey yok;

kosheci = koseci = baskalari icin kose tutan firsatci insanlar
jon = "jon turkler" in jonu
shakshakci = saksakci = isi baskalari icin alkis tutmak olan usaklar
cakma = sahte
pitchman = bunu tercume etmek zor, isportaci sozluk anlami
Kullanıcı küçük betizi
jejo
Çeviri Takımı
Çeviri Takımı

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Nis 08, 2009 19:51

jejo, anlasilmayacak cok sey var. Bu forumda Türkce Yazim Kurallari gecerlidir. Türkce klavyenizin olmamasi, ş harfi yerine sh gibi gariplikler kullanmaniza mazeret sayilamaz. Lütfen dikkate aliniz.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen maydonos » Çrş Nis 08, 2009 23:24

Tesekkurler.Tercumen icin.
Resim

Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye

İletigönderen kaye » Çrş Nis 08, 2009 23:41

Türk-Kan yazdı:jejo, anlasilmayacak cok sey var. Bu forumda Türkce Yazim Kurallari gecerlidir. Türkce klavyenizin olmamasi, ş harfi yerine sh gibi gariplikler kullanmaniza mazeret sayilamaz. Lütfen dikkate aliniz.

Bakın, Oktay Sinanoğlu ne diyor!!

Türkçe Giderse Türkiye Gider / Oktay SİNANOĞLU
Kullanıcı küçük betizi
kaye
Üye
Üye

İletiler: 1036

İletigönderen jejo » Prş Nis 09, 2009 2:10

Turk-Kan, sen iyiyce kirmiSHsin. Klavyemde turkce karakter yok diye foruma yazi mi yazmayacagim?! Laf etti bal kabagi.

Biri de Oktay Sinanoglu'ndan ornekleme yapiyor, guya ben turkceyi unutan dejenere gencligim!?

Sizin tarz dusunen insanlari paranin pulun, refahin bol oldugu bi adaya atsalar, siz yine birbirinizi yiyecek bisey, birbirinize ayar verecek bi konu bulursunuz. Ataturk'un gencligiyiz biz diye de gaz verirsiniz birbirinize.

Forumdaki son yazimdir. Bikac ayardelisi insan disinda fikirlerine saygi duydugum bicok insan var burda, hepsinin yolu acik olsun.

Turk-Kan, take care canim, sen benim cicegimsin, ilkbaharda acan. bu kadar kasma, kalpten gidersin, hayat kisa... :kikirik:
Kullanıcı küçük betizi
jejo
Çeviri Takımı
Çeviri Takımı

İletigönderen Ram » Prş Nis 09, 2009 3:04

Jejo adlı ilginç üye üç günlük uzaklaştırma almıştır. Her ne kadar son ilginçliğini yazdığını dile getirdiyse de, bir ilginçlik daha yapar diye açık kapı bırakıyoruz. "Mustafa" adlı "Project Democracy" ürünü filmi çok beğenen ve "Muasır Medeniyet" tanımını "Batıcılık" olarak kabûl eden biri için, yukarıdaki Türkçe dışı ilginçlikler ve son iletisindeki ilginçlik garipsenmemelidir.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen maydonos » Prş Nis 09, 2009 3:11

Gercekten de bu ne ya :!: Cok ilginc, eglenmek istiyorsa site cok.Neden buraya takilmis.? yanlis bolgede gezmis.Saglik olsun.
Resim

Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Türkiye ve Dünya Gündemi

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x