BAŞ DÜŞMAN ABD ve ABD'YE HİZMET EDEN AKTÖRLER / Mithat AKAR

Üniversiteli Gençler Burada Yazıyor

BAŞ DÜŞMAN ABD ve ABD'YE HİZMET EDEN AKTÖRLER / Mithat AKAR

İletigönderen mithat akar 1923 » Cum Eki 20, 2017 13:46

ABD Neden Baş Düşmanımız ve Kimler, Nasıl Baş Düşmana Hizmet Eder?
Resim

Türk ulusunun ve Türkiye'nin temel düşmanlarını ve bu düşmanların bölgemizdeki temel aktörlerini artık bilmeyen kalmadı gibi. Örneğin politik İslamcılar, bölücüler, liberaller açık düşmanlarımız olarak orta yerde durmaktadır. Bunların renklerini, renk tonlarını, dillerini, yöntemlerini asgari ölçütlerde kavramış durumdayız. Ancak bir de içimizde olan düşmanlar var ki, bunlar kimi zaman Türk ulusuna açıktan düşmanlık yapanlar kadar tehlikelidir. Şimdi bu odakları kısaca tanıyalım.
Türkiye'de sırtını Batı emperyalizmine dayayarak "muhalefet" etmeye kalkanlarla; ABD ve Batı sömürgecliğini perdelemeye çalışarak, küresel merkezlerin hedef gösterdiği ülkeleri işaret eden kuvvetlere dikkat ediniz!

İlki küresel odaklara doğrudan hizmet etme yolunu seçmişken, diğeri özellikle ABD'nin bölgesel planlarını manipüle ederek asıl düşmanı gizleme gayretindedir. Türkiye'nin sınır komşusu olduğu ülkelerde ne zaman ABD'nin egemenlik planları sekteye uğrasa bu iki güç devreye girer. Biri "demokrasi" ithal etme yönünde eylem belirler, bir diğeri ABD'nin planlarına karşı direnen ya da bu planları engelleme gücüne sahip olan devletleri hedef gösteren bir propaganda süreci başlatır. Amaç "algı yönetiminin" sivil ayağını koordine etmektir. Bunun için Türk ulusunun temel hassasiyetleri istismar edilir. Tarihsel düşmanlıklar hatırlatılır ve güncel düşman, yakınımızdaki düşman unutturulmaya çalışılır. Türkiye'de 23'ü doğrudan ABD denetiminde olan 50'den fazla NATO üssü görmezden gelinir.
Resim

Burnumuzun dibinde, Suriye'nin kuzeyi ve Irak'ın kuzeyinde, PYD/PKK üzerinden ABD kimi hesaplar yaparken, bu güçler ya ABD'den demokrasi dilenir ya da ABD ve NATO'ya "mecbur ve mahkum olduğumuz" yönünde kimi telkinlerde bulunur. Farklı renklerde ve maskelerde karşımıza çıkan bu odakların adı hiç önemli değil. Önemli olan söylemleri farklı olan ama amaçları Türkiye'yi ABD merkezli "Batı Bloku" na tamamen teslim etmek olan bu odaklara karşı, kendi gerçekliğimizle mücadele yürütmemiz gerektiğidir.

Şimdi kimileri çıkıp "Sen de hep ABD'yi suçluyorsun. Başka devletler bizim düşmanımız değil mi?" şekiinde düşüncelere kapılacak. Bizim memlekette bunlardan çok var. İyi niyetle bu soruyu soranlara elbette sabırla yanıt vermek lazım. Ancak, Soğuk Savaş mantığıyla duruma yaklaşarak, "ABD'ye karşı çıkan komünisttir" ya da "NATO'ya karşı çıkan, Rusçu ya da Çinci'dir" algısı yaratmak için söylemlerde bulunanlar için aynı iyi niyet duygularından bahsetmek imkansız. Eğer Türk topraklarında onlarca askeri üssü olan, Türkiye'ye karşı 1940'lardan itibaren açık - örtülü yüzlerce operasyon gerçekleştiren, milli kaynaklarımızı kullanılmaz hale getiren ve bizi iktisadi, siyasi, kültürel, askeri anlamlarda kendisine bağımlı kılan ABD değil de başka bir devlet olsaydı, burada o devletle ilgili yazar, pratikte elimden geldiğince bu devletlerin algı yönetimine karşı mücadele ederdim. Ancak politik strateji, varsayımlar üzerine kurulmaz. Realite ( gerçeklik ) Türk ulusuna karşı temel tehdit kaynağının ABD merkezli Batı emperyalizmi olduğunu ortaya koyuyor. Tam da bu yüzden, temel gerçekleri, güncel ve tarihsel durumu göz ardı eden ve bize yapay düşmanlıklar üzerinden "gölgelerle savaşmamızı" salık verenler, siyasi miyopluk yaşayan bilinçsiz kimseler değilse, ancak hain olarak adlandırılmalıdır.

Çünkü biri düşmanın ardından bize karşı bir taarruz halindeyse, diğeri de düşmanı saklayarak aynı amaca hizmet etmektedir. Bu odaklar da bölücü terör örgütü ya da politik İslamcılar gibi "Türk milleti kendi kendisini yönetmesin, yabancı bir devletin himayesinde yönetilelim" diyen ve yabancı devletlere hizmet eden mandacılar gibi aynı kaynaktan, Batı emperyalizminden, beslenmektedirler.

Mithat Akar
https://www.facebook.com/profile.php?id=100006232153226
Kullanıcı küçük betizi
mithat akar 1923
Üye
Üye
 
İletiler: 298
Kayıt: Çrş Ağu 28, 2013 16:18

Şu dizine dön: Gençlik Diyor ki

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x