BAŞKANLIK SİSTEMİNE KARŞI MİLLİ KİMLİK / Mithat AKAR

Üniversiteli Gençler Burada Yazıyor

BAŞKANLIK SİSTEMİNE KARŞI MİLLİ KİMLİK / Mithat AKAR

İletigönderen mithat akar 1923 » Çrş Oca 25, 2017 11:59

Başkanlık Sistemine Karşı Milli Kimliği Korumak
Resim

Bir ülkenin milli güvenliğini sağlayan en önemli etmenlerden biri de, milli kimliğin korunmasıdır. Milli kimlik krizi yaşayan bir toplumun, milli güvenliğinde derin kırılgan hatlar oluşur.

Başkanlık sistemi, Milli / Üniter devlet yapısı içerisinde önce özerklik, sonra federasyona giden yolu açmaya dönük planlanıyor. Dolayısıyla Türkiye, sadece siyasal birlik temelinde değil, kültürel - dilsel birlik temelinde de milli bir kimlik krizine doğru yönlendirilmek isteniyor.

Başkanlık sistemine karşı otokrasiye( küçük bir küme ya da tek bir siyasal partinin siyasal erki elinde bulundurduğu yönetim biçimi. ) yol açması yönüyle mücadele edilmesi gerektiği gibi, milli / üniter yapıyı parçalaması yönüyle de, milli bağımsızlık ve Türk kimliğini korumak açısından da mücadele edilmelidir.

Başkanlık sistemi uzun vadede Türk ulus kimliğini ortadan kaldırmaya dönük stratejinin bir parçasıdır. Bu saldırıya karşı doğru temellerde mücadele verilebilmesi, ancak bir karşı strateji geliştirilmesine ve Türk milliyetçiliğinin temel alınmasına bağlıdır.

Mithat Akar

https://www.facebook.com/profile.php?id=100006232153226
Kullanıcı küçük betizi
mithat akar 1923
Üye
Üye
 
İletiler: 298
Kayıt: Çrş Ağu 28, 2013 16:18

Re: BAŞKANLIK SİSTEMİNE KARŞI MİLLİ KİMLİK / Mithat AKAR

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Çrş Oca 25, 2017 16:23

Muhteşem bir tablo ve çok güzel ve güncel bir yazı. Tamamen haklısın sevgili Mithat. En gizli hatta açık nihai emeli ve MENZİLİ, Türk' ü ve Türkçe' yi, Atatürk' ü ve Türkiye' yi tarihten silmek olan bu mel'un ve meş'um tasarıya karşı en ardıcıl ve kararlı bir vatansever strateji ve taktikle mücadele etmek gerek. Tebrikler, teşekkürler, en iyi dilekler sana. Gönül Pınar Atacı, 25.1.2017
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye
 
İletiler: 684
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 9:02


Şu dizine dön: Gençlik Diyor ki

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x