BATI'NIN BESLEDİĞİ ÖRGÜTLERİN HESAPLAŞMA ALANI : TÜRKİYE / MİTHAT AKAR

Üniversiteli Gençler Burada Yazıyor

BATI'NIN BESLEDİĞİ ÖRGÜTLERİN HESAPLAŞMA ALANI : TÜRKİYE / MİTHAT AKAR

İletigönderen mithat akar 1923 » Sal Nis 12, 2016 13:43

BATI'NIN BESLEDİĞİ ÖRGÜTLERİN HESAPLAŞMA ALANI : TÜRKİYE

Atatürk'ün savunduğu Türk milliyetçiliği anlayışı, bütün ithal ideolojilere ve düşünce akımlarına, yabancı kökenli toplumsal sistemlerin bütününe karşı bir seçenektir.

Bu yüzden Türk milliyetçiliği Bolşevizm, faşizm gibi kökü dışarıda olan akımlara karşı olduğu gibi; Batı merkezli üretim ilişkilerine, iktidar biçimlerine de karşıdır. Yani Türk milliyetçiliği kapitalizmi ve onun sömürgeci biçimi olan emperyalizmi karşısına alır.

Batı merkezli sömürgeciliğe ve saldırganlığa karşı olmak ise ortaya koyduğumuz pratik politika ile kendisini ispatlar. Yani soyut bir anti emperyalizm, ancak söylem düzeyinde kalır.

52 noktada konuşlanmış yabancı askeri güçlerin NATO şemsiyesi ile topraklarımızda bulunmasını görmezden gelen.

ABD ve Batı emperyalizminin bizim doğal sınırlarımız olan Musul ve Kerkük'ü Barzani denetimine bırakmasına sessiz kalan.

Suriye'nin kuzeyinde Kürt kantonları ile güney sınırımızın ABD tarafından delik deşik edilmesini, taklalar atarak perdelemeye çalışan.

ABD'nin düşman ilan ettiğini düşman gören, ancak bir türlü ABD'ye karşı olamayan bir anlayışın, MİLLİ eksende olmadığını; dahası bu çevre ve bireylerin ipinin Batı emperyalizminin elinde olduğunu görmemiz şarttır.

ABD'nin de düşman ilan ettiği Suriye'ye yönelik yaklaşımlar, kimin mili olup olmadığını gösteren turnusol kağıdı görevini gördü / görüyor.

Batı'nın da düşman ilan ettiği Suriye'yi hedef tahtasına çakan değişik çevre ve STK'ların; iki gün önce Suriye'li bir gazetecinin Gaziantep / Değirmiçem Mahallesinde infaz edilmesini, günlerdir Kilis'e düşen roket ve mermileri görmemesi ise bu çevrelerin Batı'ya olan sadakati ile açıklanabilir ancak.

Türkiye'nin Suriye'ye sınırı olan il ve ilçeler, Batı'nın beslediği terör örgütlerinin hesaplaşma alanına döndü.

Gaziantep'te 27 Aralık 2015'te IŞİD belgeseli çeken Suriyeli gazeteci Naji El Jerf , 9 Nisan 2016'da yine Suriye'li olan başka bir gazeteci olan Muhammed Zahir el Şerkat (36) ,Değirmiçem Mahallesi olarak adlandırılan, şehir merkezine ve Emniyet Müdürlüğüne yakın olan bir bölgede, sokak ortasında yüzü maskeli bir kişi tarafından tabancayla vuruldular.

Suriye'ye olan 877 Km.lik sınır hattımız terör örgütlerinin koridor bölgesi haline getirildi. Eğer kontrol sağlanamazsa Suriye'de en azından şimdilik şiddetini azaltan çatışmalar, Türkiye'ye taşınacaktır.

Batı'nın yaşadığı yenilgi ile Esad, Suriye'de kontrolü sağladıktan sonra, Suriye'den çekilen terör örgütlerinin hesaplaşma sahasının tamamen Türkiye'ye taşınacak olmasına karşı, şimdiden önlem alınmazsa, iç içe geçmiş suikastlar dalgasına kendimize hazırlayalım. Batı merkezli gizli servislerin ve Soros'un kumandası ile yönetilen "sivil" örgütlerin, daha önce Suriye'de, Libya'da oluşturdukları senaryolarını Türkiye'de uyarlamayacaklarının garantisini kimse veremez.

İşte birilerinin "stratejik derinlik" hesaplarının hali pür meali.

https://www.facebook.com/mithat.akar.180

Mithat Akar - Gaziantep
Kullanıcı küçük betizi
mithat akar 1923
Üye
Üye
 
İletiler: 298
Kayıt: Çrş Ağu 28, 2013 16:18

Şu dizine dön: Gençlik Diyor ki

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x