'Ben ekmeğimin peşindeyim!..'/ Levent BULUT

'Ben ekmeğimin peşindeyim!..'/ Levent BULUT

İletigönderen Oguzhan34 » Pzt Nis 16, 2018 9:34

Bitarafların bertaraf olduğu, yandaşların ihya olduğu, kendine Müslümanların bol olduğu ülkemizde; "Allah hayır etsin, Allah ıslah etsin, Allah korusun, Allah saklasın, Allah'ım sana şükürler olsun, Allah yar ve yardımcımız olsun" diyerek her işe başlanmasına rağmen, yalan, talan, iftira,hırsızlık, rüşvet, adam kayırmaca, haksızlık, hukuksuzluk, gıybet etme, kamplaşma, kutuplaşma neden eksik olmuyor?
Hiç düşündünüz mü?
***
Ülkede 100 bine yakın cami ve imam olmasına rağmen neden bunlar yaşanıyor?
Şüphesiz herkesin kendine göre bir cevabı vardır elbet.
Ama bana göre nedeni biz "partizanlaştık".
Doğrunun yanında zulme boyun eğmeyen, vicdanlı duyarlı, kul hakkından korkan, birbirini seven bir millet iken, çıkarım neredeyse oradayımcı olduk.
Bunun için ise bahanemiz hep ekmek oldu.
Ülkenin yönetimi ile ilgili doğru ya da yanlış her eleştireyi "Ben ekmeğimin peşindeyim" diye savuşturduk.
Partizanlığı ekmeğin arkasına sakladık.
***
Değişti denilen Türkiye evet gerçekten değişti. Mazlumun yanında zulme boyun eğmeyen adaletli bir millet iken, güçlünün ve mağrurun yanında yer alan, bizden sizden diyerek partizanlaşan bir millete dönüştük.Ah ülkem ah...

Seyirci en çok yerli
filmleri tercih etti

Sinema salonlarına geçen ay toplam 6 milyondan fazla biletli seyirci gelirken, seyircinin yüzde 77'sinin yerli filmleri tercih etti. Interpress'in Box Office Türkiye verilerinden derlediği bilgilere göre, toplam 44 filmin gösterime girdiği Mart ayında sinemaya giden yaklaşık her iki seyirciden birinin tercihinin Ailecek Şaşkınız olduğu görüldü. 2 Mart'ta gösterime giren film Mart ayı boyunca 3 milyon 111 bin 972 biletli seyirci tarafından izlenerek geçen ay sinemaya giden seyircinin yüzde 49,6'sının ilgisini çekmeyi başardı.Geçen ay vizyona giren 20'si Türk 24'ü yabancı toplam 44 filme giden 6 milyon 276 bin 735 seyirciden 4 milyon 837 bin 296'sı yerli, 1 milyon 439 bin 439 kişi ise yabancı film izlemeyi tercih etti. Buna göre Mart ayında sinemalarda yerli film izleme oranı yüzde 77,7 olurken yabancı film izleme oranı ise yüzde 22,93'te kaldı.

İLK ÜÇ FİLM YERLİ YAPIM
Mart ayı en çok izlenen filmler listesinin ilk üç sırasında yerli filmler yer alırken, Yiğit Özşener ve Nejat İşler'in başrolünü paylaştığı Kaybedenler Kulübü Yolda ile Kıvanç Tatlıtuğ'un yer aldığı Hadi Be Oğlum listede sırasıyla ikinci ve üçüncü sıralarda yer aldı. Alicia Vikander'li Tomb Raider ve Jennifer Lawrence'lı Kızıl Serçe ise ilk beşte yer alan yabancı filmler olmayı başardı.
Kullanıcı küçük betizi
Oguzhan34
Üye
Üye
 
İletiler: 122
Kayıt: Cmt Eyl 08, 2012 0:34

Şu dizine dön: Gazete Köşe Yazarları

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x