Beşiktaş | Transfer Haberleri

Futbol ile ilgili hersey burada.

İletigönderen Veled » Sal Haz 26, 2007 13:39

Beşiktaş sorunu çözdü!

Beşiktaş'ta Ertuğrul Sağlam sorunu çözüldü. Daha önce belirtilmesine karşın yönetim kurulu toplantısının ardından askıya alınan Ertuğrul Sağlam transferi kesinlik kazandı.

LİG TV muhabiri Tunç Elibol'un verdiği habere göre daha önce Pazartesi yapılması planlanan yönetim kurulu toplantısı acilen yarına alındı. Bugün öğle saatlerinde başkan Yıldırım Demirören, Ertuğrul Sağlam ile görüştü ve anlaşma sağlandı. Yarın yapılacak olan Yönetim Kurulu toplantısından sonra Ertuğrul Sağlam ile basın önünde imza atılacağı belirtildi.

Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören'in, yarın saat 12.00'de BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde yapacağı basın toplantısında, futbol takımının yeni teknik direktörünü kamuoyuna açıklayacağı bildirildi.

(Ligtv.com.tr)

İletiler: 3

İletigönderen Veled » Sal Haz 26, 2007 13:41

Kartal'da Christanval iddiası
Beşiktaş'ın, geçen sezon Fulham'da forma giyen Fransız futbolcu Phillippe Christanval'ı transfer etmek üzere olduğu ileri sürüldü.

Beşiktaş'ın daha önce transfer listesinde yer alan Liverpoollu Hypia , Lorientli Marscal'ın takımlarıyla anlaşması, Paris Saint Germainli Yepes ve Lyon 'lu Caçapa'nın sakat olmaları , yine Paris Saint Germainli Traore'nin de savunmada ağır kalması nedeniyle başka arayışlara yönelen Siyah-Beyazlı yönetimin yeni gözdesi Fulham'ın Fransız oyuncusu Philliippe Christanval oldu.

İngiliz medyasının manşetlere taşıdığı haberde Beşiktaş'ın geçen sezon Fulham'da forma giyen 28 yaşındaki savunma oyuncusu Philliippe Christanval'ı alabilmek için girişimlere başladığı ileri sürerek " İstanbul ekibi Christanval'ı almak için herşeyi deniyor " diye yazdı. Haberde ayrıca Fulham'ın, Christanval'ı Beşiktaş'ı transfer etmeye sıcak baktığını da yazdı. Fulham'a 2005 yılında Barcelona'dan transfer olan Christanval, bir çok kere sakatlık geçirdiği ve bu nedenle İngiliz ekibinde sadece 30 maç forma giyebildiğine dikkat çekildi.

Beşiktaş'lı yöneticiler ise konuyla ilgili olarak " Christanval listemizde olan bir oyuncu ama şu anda Güney Amerika başta olmak üzere bir çok ülkede futbolcu arıyoruz. Eğer istediğimiz yapıda bir futbolcu bulamazsak Christanval'ı transfer edilebiliriz" diye konuştular.

Bu arada Beşiktaş'ın Mehmet Topuz ısrarı sürüyor. Siyah-Beyazlı yöneticilerin bu futbolcu için sponsor aradıkları bu sponsoru bulmaları halinde de Mehmet'e yine talip olacakları belirtildi.
Mehmet Yıldız içinde önümüzdeki haftalarda Sivasspor kulübüyle masaya oturulucağı öğrenildi.

Sezonun ilk bombası Beşiktaş'tan. Haftalardır Galatasaray'da forma şansı bulmayan ve teknik direktör Erik Gerets'le araları bozuk olan Kamerunlu savunma oyuncusu Rigobert Song'un önümüzdeki sezon Siyah-beyazlı formayı giymesi an meselesi.

Önceki gün Hurriyet.com.tr'de Harun Muslu imzası ile yer alan haberde Galatasaray'ın Kamerunlu defans oyuncusu Song'un gelecek sezon Beşiktaş forması giyeceği iddia edilmişti. Gündeme bomba gibi düşen bu haber futbol otoritelerince doğrulanırken, Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Celalettin Kolot tarafından kısa bir süre içerisinde yalanlamıştı.

Sporx olarak Galatasaray Spor Kulübü'ne yakın kaynaklardan aldığımız bilgilere göre Song, Beşiktaş ile kesin olarak anlaşmaya varmış durumda. Büyük bir aksilik olmazsa Kamerunlu futbolcunun önümüzdeki sezon Beşiktaş forması giymesi bekleniyor. Galatasaray kulübünün bu transferden hiçbir ücret alamayacağı da gelen bilgiler arasında. Beşiktaş Spor Kulübü Song'a ilk yıl için 1 milyon 250 bin dolar, ikinci yıl için ise 1 milyon 500 bin dolar ödeyeceği ifade edildi.

Galatasaray ile sözleşmesi süren Song için Beşiktaş herhangi bir bonservis bedeli ödemeyecek. Song'un sözleşmesinde yer alan ödeme gecikmesi anlaşması gereği yıldız oyuncu aynı Ribery gibi serbest kalacak.
Hızlı Düzenle
En son Veled tarafından Çrş Haz 27, 2007 14:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kez düzenlendi.
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletigönderen Veled » Sal Haz 26, 2007 17:00

Makelele'de son perde

Beşiktaş'ın, Premier Lig'in devlerinden Chelsea'de oynayan Claude Makelele'nin transferi için girişimlerde bulunduğu, Fransız futbolcuyu renklerine katmak için iki yıllık anlaşma karşılığı sezon başına 2,5 milyon sterlini gözden çıkardığı öğrenildi.

İngiliz basınında yer alan haberlerde, kulüp temsilcilerinin Makelele ile bugün Londra'da masaya oturacakları yazıldı.

Beşiktaş'ın, orta saha oyuncusu Fransız futbolcuyu renklerine katmak için iki yıllık anlaşma karşılığı sezon başına 2,5 milyon sterlini gözden çıkardığı, bonservis ücreti ödemeden transfer etmenin yollarını araştırdığı belirtildi.

Haberlerde, Makelele'nin Beşiktaş'ın yanı sıra Villareal, Olympiakos ve ABD'nin Houston Dynamos takımlarıyla görüşme sürecinde olduğu kaydedildi.

Serhat Beşiktaş yolunda

Anderlecht takımı ile bir yıl sözleşmesi bulunan milli futbolcu Serhat Akın'ın gelecek sezon için İstanbul'da Beşiktaş yöneticileriyle görüşmeye gittiği iddia edildi.

Köln Kulübü'ne yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre Serhat'ın büyük bir ihtimalle Beşiktaş'a kiralık olarak gideceği bildirildi.

Milli futbolcunun Anderlecht ile olan sıkıntılarının henüz tam olarak bitmediği ve Serhat'ın Beşiktaş'ın teklifini görüşmek üzere İstanbul'da bulunduğu öğrenildi.

Sezon ortasında FC Köln'e kiralık gelen, ancak takımın birinci lige çıkamaması nedeniyle birinci ligte oynayan bir takıma gitmek istediğini açıklayan Serhat'ın yakın çevresine Beşiktaş'ın teklifini değerlendirmek istediğini söylediği bildirildi.

Öte yandan, geçtiğimiz haftalarda Serhat ile görüştüğü iddia edilen Galatasaray Kulübü Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Köln'de katıldığı 19 Mayıs balosunda böyle bir görüşmenin olmadığını söyledi.
En son Veled tarafından Çrş Haz 27, 2007 14:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kez düzenlendi.
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletigönderen Veled » Sal Haz 26, 2007 17:01

HAKAN ARIKAN BEŞİKTAŞLI OLDU

Sezon başından itibaren başarılı bir performans gösteren Ankaraspor'un başarılı file bekçisi Hakan Arıkan, Beşiktaş ile anlaştı. Hırvat file bekçisi Runje'nin ayrılma ihtimalini göz önüne alan siyah-beyazlı yöneticiler, geçen sezon büyük bir çıkış gösteren ve Milli Takıma kadar yükselen genç file bekçisini transferde ikna etti.

Galatasaray'ın da gündeminde olan Hakan'ın transferi için genç file bekçisi ile biraraya gelen yönetici Celal Kolot, görüşme sonrası milli kaleciyle her konuda anlaşmaya vardı. Ankaraspor'un sözleşmesi süren Hakan için Beşiktaş'tan kaleci Ramazan'ın yanı sıra 2 milyon avro istediği, siyah-beyazlıların da bu teklife sıcak baktığı öğrenildi. Beşiktaş, Hakan Arıkan transferiyle ilgili olarak İMKB'ye de durumu bildirdi.
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletigönderen Veled » Sal Haz 26, 2007 17:30

Ve Ertuğrul imzayı attı
Beşiktaş başkanı Yıldırım Demirören ve Ertuğurul Sağlam'ın açıklamarının ardından Sağlam siyah-beyazlı takımla 3 yıllık sözleşme imzaladı.
Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Ertuğrul Sağlam'la birlikte düzenledikleri basın toplantısında Ertuğrul Sağlam'ın teknik direktörlüğü resmen deklare edilirken, umut dolu açıklamalar yapıldı

Basın toplantısından ligtv.com.tr'nin derlediği satırbaşları şöyle... Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören konuşmasında, "Uzun zamandır Beşiktaş'ı tanıyan, Beşiktaş'a emek vermiş bir teknik adam arayışı içerisine girmiştik. Ve bu arayışın ardından siyah beyazlı takımımızı, genç kadromuzu başarıya taşıyacağına inandığımız hedefleri olan Ertuğrul Sağlam'da karar kıldık. Ben Ertuğrul Sağlam'la büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum ama burada görev önce bize, camiamıza ve taraftarımıza düşüyor. Kendisinin arkasında Beşiktaşlı duruşu ile durmalıyız. Sağlam'ın teknik direktörlüğü Beşiktaş camiasına ve Türk futboluna hayırlı olmasını diliyorum" dedi

Ertuğrul Sağlam ise açıklamasında,"2000 yılında futbolcu olarak ayrıldığım Beşiktaş'a, yuvamıza, camiamıza 7 yıl sonra hoca olarak geldiğim için mutluyum. Bundan dolayı öncelikle başkanımız olmak üzere bütün camiaya teşekkür ediyorum. Bugüne kadar profesyonel futbolculuğum ve akademik kariyerim sonucunda elde ettiğimiz beceriyi Beşiktaş'ta da sürdürmeye çalışacağız. Buygüne kadar devem ettirdiğimiz duruşumuzu Beşiktaş'ta da koruyacağız. Oluşturacağımız takım, mücadelesi, performansı, saha içindeki ve dışındaki davranışlarıyla futbol kamuoyunun beğenisini kazanacak. Bu bir ekip çaışmasıdır. Beşiktaş'ı seven ve başarısını isteyen herkesin desteğine ihtiyacımız var." dedi.

"İŞİMİZLE İLGİLENİN"
Basın toplantısının soru-cevap bölümünde ise Ertuğrul Sağlam, "Henüz gidecek ya da kalacak futbolcular konusunda herhangi bir görüşmemiz olmadı" derken, Beşiktaş camiasının büyük beklentileri olduğunu, bunu karşılayacak her türlü fedakarlığı yapacaklarını belirtti.

Sağlam hafta içerisinde basında yer alan iddialarla ilgili olarak "Kendi özel hayatımla ilgili şanssız açıklamlar yapıldı. Futbol bir spordur ve spor içerisine bu tip söylemlerin girmesine karşıyım. Hele ki yaşadığımız 21. yy'da insanların dini, dili ve ırkı konusunda yazılar yazılmasına karşıyım. 21. yüzyılda bu tip yorumları yersiz ve gereksiz buluyorum. Lütfen herkes eşimizle değil işimizle ilgilensin" dedi

"BEŞİKTAŞ SİYASİ PARTİ DEĞİL!"
Yıldırım Demirören ise sorular karşısında, "Ben Çarşamba günü bu kararı açıklayacaktım fakat medyada Sayın Sağlam ile ilgili haberler okudum. Ben Yönetim Kurulu toplantısını Pazartesi'ye erteledim. Bunun ardından çok iğrenç yazılar yer aldı. Beşiktaş siyasi parti değil, futbol kulübüdür ve Beşiktaş Türk halkını temsil eder. Biz hocamızı teknik direktör olarak aldım. Ben bu iğrenç dedikoduları çıkaranları kınıyorum. Beşiktaş'ı dışarıdan idare etmek isteyenler hadlerini bilmek zorundadır. Beşiktaş Türkiye'nin ilk futbol kulübüdür. Ben arkadaşlarımı topladım ve hemen ardından Ertuğrul Sağlam'da karar verdik. Bunları konuşmak yerine, Sağlam'ın hedeflerinin konuşulması daha iyi olacaktır. Ben hocamıza güveniyorum."

Demirören, yabancı futbolcu sınırının kaldırılması konusunda ise "Ben Yönetim Kurulu toplantısı nedeniyle Kulüpler Birliği Vakfı'nın toplantısına katılamadım. Ama orada olsaydım yabancı oyuncu sınırının kaldırılmasına karşı çıkardı."

Mehmet Topuz ve Gökhan Ünal Beşiktaş'a gelmesi konusunda ise Demirören, "Transfer dönemi içerisinde her iki oyuncuyla elbetti ki ilgilenebiliriz. Ama Kayseri'nin bu iki oyuncuyu satılığa çıkarması gerekir. Henüz böyle bir durum söz konusu değil ama oyuncuların satışa çıkması durumunda ilgilenebiliriz."
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletigönderen Veled » Sal Haz 26, 2007 17:31

Yeni Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, 2000-2001 sezonunda Siyah-Beyazlı formamızdan ağlayarak ayrılmıştı. Sağlam, yıllar sonra teknik direktör olarak yuvasına döndü.

Ertuğrul Sağlam, 19 Kasım 1969’da Zonguldak Ereğli’de, dört çocuklu bir ailenin üçüncü çocuğu olarak doğdu. İlk, orta, lise eğitimini Ereğli’de tamamladıktan sonra bu dönem içerisinde Ereğli Erdemirspor’un Minik, Yıldız, Genç ve Amatör takımlarında futbol oynayıp, daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Metalürji Mühehdisliği bölümünü kazandı. İstanbul’da Teknik Üniversite’ye kayıt yaptırırken, o dönemde Fenerbahçe’nin alt yapısında görevli olan Yılmaz Yücetürk’ün tavsiyesi ile Fenerbahçe Genç Takımı’na gitti. Burada hem futbol hem de üniversite hayatını devam ettirdi. Aynı zamanda Genç Milli Takım formasını giydi. Bir sezon sonra 1986 yılında Fenerbahçe’den ayrılıp, Gaziantepspor’a transfer oldu. İlk profesyonel futbol hayatı böylece başlamış oldu. 1986-87 sezonu Gaziantep’te ilk profesyonelliğe geçişi idi. Daha sonra Gaziantep’te bir sene daha oynadıktan sonra Samsunspor’a transfer oldu. Samsunspor’da her yıl artan bir grafikle 5 sezon forma giydi ve Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray O’nu renklerine bağlamak için yarışa girdi. Bu transfer yarışının sonunda, 1994-95 sezonunda Ertuğrul Sağlam Beşiktaş’la anlaşarak, Siyah Beyazlı formamızı tam 6 yıl giydi. Ertuğrul Sağlam’ın ilk sezonunda başarılı performansı ve 28 golü, Beşiktaşımız’ı şampiyonluğa taşıdı. Siyah Beyazlı formamızla 6 sezonda toplam 167 lig maçı oynadı ve 103 gol attı. Forvet olarak başarılı olan ve bir çok önemli gole imza atan Ertuğrul Sağlam, John Benjamin Toshack’ın döneminde defansta da görev yaptı.
2000-2001 sezonunda Samsunsporlu Erman Güracar ile takas edilen Ertuğrul Sağlam, Beşiktaş’tan ağlayarak ayrıldı ve 2003 yılında futbolu Samsunspor’da bıraktı. İlk defa 27 Ekim 1993’de Polonya’ya karşı A Milli olan Ertuğrul Sağlam, 26 kere A Milli Takım formasını giydi. Bu maçlarda toplam 11 gole de imzasını attı. Aktif futbol hayatından sonra antrenör olarak görev yapmaya başladı. Gigi Multescu ve Erdoğan Arıca’nın yardımcılığını yaptı. 2004-2005 sezonunun başında Samsunspor’un başına geçti. Bir sene sonra Kayserispor teknik direktörlüğüne getirildi. Kayserispor ile başarılı bir dönem geçirerek Şampiyonlar Ligi’nin resmi dergisi olan Champions’un gelecek vaat eden 20 teknik direktöründen biri olarak gösterildi.
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletigönderen MedceziR » Çrş Haz 27, 2007 12:39

Cisse Beşiktaş'ta

[img]http://image.haber3.com/haber/97873.jpg[/img]
Yabancı oyuncu transferinde rakiplerine oranla daha sessiz kalan Beşiktaş, Paris Saint Germain'de forma giyen Edouard Cisse'yi renklerine katarak bu suskunluğuna son veriyor. Siyah-beyazlılar her konuda anlaşmaya vardıkları Fransız futbolcuyla bugün öğle saatlerinde 2+1 yıllık sözleşme imzalayacak.

Ön libero mevkisi için yabancı oyuncu arayışlarını hızlandıran Beşiktaş, istediği futbolcuyu Fransa'da buldu. Transfer çalışmaları için bu ülkede bulunan Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Celalettin Kolot, uzun süredir görüştüğü PSG'li Edouard Cisse ile her konuda anlaştı.

Transfer borsaya henüz bildirilmediği için Fransız kulübüne ödenecek bonservis bedeli hakkında bir açıklama yapılmazken, ilk görüşmelerde yaklaşık 2 milyon Euro isteyen başkent temsilcsinin bu bedelde önemli bir inidirime gittiği öğrenildi.

Bugün öğle saatlerinde Fransa'da Cisse ile resmi sözleşme imzalayacak olan siyah-beyazlıların, 29 yaşındaki oyuncuyla 2+1 yıllığına anlaştığı belirtildi.

Fransız futbolcunun Beşiktaş'ın 7 Temmuz'da Avusturya'da başlayacak ve yaklaşık 15 gün sürecek hazırlık kampının sonlarına doğru takıma katılacağı öğrenildi.

Özellikle teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın ısrarla istediği Cisse, fiziği ve tekniğiyle dikkat çeken bir oyuncu. 1.86 boyundaki futbolcu Paris Saint Germain dışında oynadığı, Monaco ve İngiltere Preimer Ligi ekibi West Ham United'da hırsı ve istikrarı ile ilk 11'de her zaman kendine yer buldu.

2003-2004 sezonunda Monaco ile Şampiyonlar Ligi finalinde Porto'ya karşı ter döken Cisse, geçtiğimiz sezon da Paris St. Germain formasıyla çıktığı 31 maçta 2 gol atma başarısı gösterdi.
Resim

"Vaziyeti düzeltmek için mutlaka Avrupa'dan nasihat almak, bütün işleri Avrupa'nın emellerine göre yapmak, bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi birtakım zihniyetler belirdi. Halbuki hangi istiklal varki ecnebilerin nasihatlarıyla ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin!
Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir..."

Söylesem tesiri yok
Sussam gönül razı değil...
Kullanıcı küçük betizi
MedceziR
Üye
Üye

İletiler: 1763

İletigönderen Veled » Çrş Haz 27, 2007 14:40

MedceziR, kaynak rica edebilirmiyim kardesim kaynak belirtmek zorunludur :wink:
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletigönderen Veled » Çrş Haz 27, 2007 15:36

Kartal'a kötü haber !..

Brezilya basını, FIFA'nın Kleberson lehine karar verdiğini duyurdu, Sambacı'nın Santos'ta futbol oynamasında bir sakınca bulunmadığını belirtti. Kleberson'un menajeri, "Davayı kazandık" dedi.

Vicente del Bosque konusunda CAS'tan darbe alan ve konuyu İsviçre Federal Mahkemesi'ne götüren Beşiktaş, Kleberson konusunda da sıkıntıya düştü.

Brezilya'da yayınlanan ElGlobo gazetesinin internet sitesinde yayınlanan flaş haberde, FIFA'dan Kleberson lehine karar çıktığını, Brezilyalı oyuncunun Santos ile anlaşma yaptığı duyuruldu. Futbolcunun menajeri de "Davayı kazandık" açıklaması yaparak, siyah-beyazlılardan kopan Kleberson'un bonservis bedeli olmadan Santos'a gittiğini açıkladı.

LUXEMBURGO İSTEDİ
6 ay ödeme yapmadığını ve parasız bıraktığını öne sürerek, FIFA'ya bu konuda belgeler sunan oyuncuyu FIFA'nın haklı bulunduğunu öne süren haberde, Kartal'ın uzun süre para vermediğinin ispatlandığı belirtildi. Bu gelişmenin ardından Santos ile flört eden Kleberson'un da anlaşma sağladığı belirtildi.

Teknik Direktör Luxemburgo tarafından istenen oyuncunun hafta başında basın önünde imza atacağı ve Santos formasını giyeceği kaydedildi. Luxemburgo, Kleberson'un kendilerine bonservisi elinde geldiğini ve parası konusunda da kendisiyle anlaştıklarını ifade etti.

Beşiktaş'ta çok zor günler geçirdiğini açıklayan Kleberson ise "6 ay boyunca İstanbul'da aç kaldım. Ancak FIFA'nın kararı futbol yaşantımı devam ettirmemi sağladı" dedi

Kaynak: Milliyet
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletigönderen Veled » Çrş Haz 27, 2007 15:40

Kartal'da rota Rommedahl

Beşiktaş'ta teknik direktör konusu belirsizliğini korurken, yönetim transfer çalışmalarını da tüm hızıyla sürdürüyor. Özellikle yabancı futbolcu transferinde geç kalmak istemeyen Siyah - Beyazlılar'ın son olarak da Danimarkalı sağ kanat oyuncusu Dennis Rommedahl'ı istedikleri ortaya çıktı.

LİG TV'nin haberine göre 2004 yılından bu yana İngiltere'de Charlton Athletic'te forma giyen Rommedahl'ın takımının küme düşmesi nedeniyle serbest kaldığı ve teklife sıcak baktığı belirtildi.

Teknik direktör arayışlarını da hızlandıran Beşiktaş yönetimi, takımın başına geçecek ismin yerli mi yoksa yabancı olması konusunda görüş ayrılığı yaşıyor. Bazı yöneticilerin ücretlerinin de düşük olması nedeniyle yerli teknik adamdan yana olduğu ve özellikle Ertuğrul Sağlam, Samet Aybaba ve Mustafa Denizli'yi göreve getirmek istediği öğrenildi.

Yerli teknik adama karşı olanların başında ise Başkan Yıldırım Demirören'in yer aldığı ve menajerlerin aracılığıyla yabancı teknik adamlarla görüşmeler yaptığı ifade edildi. Yabancı teknik direktör listesinde de Mircea Lucescu, Sven Goran Eriksson, Hector Cuper, Ruud Gullit ve Glenn Hoddle yer alıyor.

Bu arada Siyah - Beyazlı takım Kayserispor maçının hazırlıklarını sürdürürken, bazı oyuncuların Kayseri'ye sakatlıklarını bahane ederek gitmek istememeleri yönetimi harekete geçirdi.

Yöneticilerin sağlık kurulundan detaylı bir rapor isteyeceği ve sakatlığı bulunmadağı halde Kayseri'ye gitmek istemeyen oyurculara ceza vereceği

Hızlı Düzenle
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletigönderen Veled » Çrş Haz 27, 2007 15:41

Fransızlar işi bozdu !..

Beşiktaş yöneticilerinden Celalettin Kolot ve Mario Berk, dış transfer çalışmalarını İngiltere ve İspanya'da sürdürürken görüşmelere başlanılan Chelsea'nin orta alan oyuncusu Makelele'ye, Fransız Paris Saint German Kulübünün de talip olması Beşiktaş yönetimini sıkıntıya soktu.

Lig TV'de yer alan haber şöyle:

İngiliz medyasında çıkan haberlere göre dün Beşiktaş ile görüşen Makelele'yi PSG'nin teknik direktörü Paul Le Guen'in takıma kazandırmak istediği kaydedildi. Le Guen'in Makelele'yi uzun zamandır tanıdığı ve ünlü futbolcuya 2 yıllık sözleşme önerdiği belirtiliyor. 34 yaşındaki Makelele'nin, Chelsea'de haftalık 70 bin sterlin aldığı ve İngiliz kulübün orta alanında çok oyuncu olduğu için satılabileceği ifade ediliyor.
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletigönderen Veled » Çrş Haz 27, 2007 15:42

İŞTE KARTAL'IN YILDIZ TRANSFER ADAYLARI!..

Transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş yıldız oyuncu arayışlarını sürdürüyor. Dünyaca tanınmış bir isimleri kadroya katarak yeni sezon öncesi taraftarlarının yüzünü güldürmek isteyen siyah beyazlı yönetim Chelsea’den Geremi ve Real Madrid’den Helguera’nın peşinde.

Maraton.Com.Tr'nin dün Türkiye'ye duyurduğu Real Madridli Helguera için harekete geçen transfer komitesinin, bugün sabah saatlerinde Madrid'e değil Londra'ya gittiği haberi elimize ulaştı..

Bu haberi araştıran ekibimiz, sol kanadını Tello ile güçlendiren siyah beyazlıların, sağ kanattaki sorunu da Chelsea'nin Kamerunlu yıldızı Geremi ile çözmek için harekete geçtiği bilgisine ulaştı..

Roberto Carlos'un takım arkadaşı Helguera ile birlikte Geremi'yi de renklerine bağlamak isteyen Beşiktaş Yönetimi’nin, transfer komitesinden iki yöneticisi ve daha önce kulübün bir çok önemli transferinde rol oynayan bir menajeri harekete geçirdi.. Bu üç ismin dün duyurduğumuzun aksine Madrid'e değil, önce Londra'ya gittiği ve bugün bir dönem Gençlerbirliği'nde de forma giyen Geremi ile görüşeceği, ardından da Madrid’e geçerek Real Madrid’in tecrübeli oyuncusu Ivan Helguera için pazarlıklara başlayacağı öğrenildi.

Bu iki yıldızın da kadroya katılması konusunda hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan Beşiktaş'ın, bu isimleri renklerine katarak Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olabilecek bir takım oluşturmak istediği belirtildi..

Not: Maraton.Com.Tr’nin dün yayınlanan Helguera haberi, bugün pek çok gazetede ve internet sitesinde yer aldı.. Bu haberi Türkiye'ye duyurmanın gururunu yaşıyoruz.. Haberimizi kaynak göstererek kullanan tüm meslektaşlarımıza öncelikle mesleğe ve emeğe olan saygılarından dolayı teşekkür ederiz.. Kaynak göstermeyi unutan bazı meslektaşlarımızın da bu unutkanlıklarını bundan sonraki özel haberlerimizde tekrarlamayacağını umut ediyoruz!..

MARATON.COM.TR ÖZEL
HABER: BURAK ÖZKAYA
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletigönderen Veled » Çrş Haz 27, 2007 15:44

[img]http://www.ajanspor.com/resim/nihat_villareal_01.jpg[/img]

NİHAT: ''ÖNCELİĞİM BEŞİKTAŞ''

Beşiktaş'tan İspanya'nın Real Sociedad takımına transfer olan buradan da Villareal'e geçen milli yıldız Nihat Kahveci, Türkiye'ye gelirse önceliğinin Beşiktaş olduğunu söylerken, ''Halen insanların beni siyah beyazlı takımda görmek istemesi gerçekten beni mutlu ediyor'' diye konuştu.

Best FM’de yayınlanan Ceza Sahası programında Spor Servisinden Özkan Öztürk’e konuşan Nihat, “istenilmek güzel bir şey ama şu anda kulübümden ayrılmayı düşünmüyorum” dedi.

Şu ana kadar kimseyle görüşmediğini belirten Nihat, benim hedefim Avrupa’da futbol hayatıma devam etmek. Halen de Villareal ile dört senelik bir kontratım var. İlk hedefim bunu tamamlamak, burada başarılı sezonlar geçirmek. Ama eski kulübüm olan ve formasını giydiğim Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük takımlarında biri olan Beşiktaş’ta halen adımın anılması, halen insanların beni o takımda görmek istemesi gerçekten beni mutlu ediyor. Zaten Türkiye’ye döneceğim zaman her zaman söylediğim gibi ilk tercihim Beşiktaş olacaktır. Ama şu an doğruyu söylemek gerekirse o konuyla ilgili hiçbir gelişme yok. Ben burada mutluyum diye konuştu.

Roberto Carlos’un Fenerbahçe’ye transferine de değinen Nihat Kahveci, hem Türk futbolu için hem de Fenerbahçe camiası için hayırlı olmasını diliyorum. Gerçekten dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcularından biri Türkiye’ye geliyor. Bir Türk olarak ben şahsen mutlu oluyorum. Çünkü Carlos Fenerbahçe’ye imza attığından beri İspanya’da olsun Avrupa da olsun her sitede her gazetede bu haber var. Bu hem de bizim Türkiye’nin tanıtımı içinde çok büyük bir olay. Mutluluk verici bir şey. Ümit ediyorum başarılı olur orada. Bu transferde emeği geçen herkesi tebrik etmek lazım şeklinde konuştu.

Son olarak Carlos’un yaşının sorun olmayacağını söyleyen Nihat, 34 yaşında olması önemli değil. Herkes bu sene oynadığı maçlara bakıp ona göre konuşsun. Herkese hayırlı uğurlu olsun dedi.
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletigönderen Veled » Çrş Haz 27, 2007 15:44

Kartal G.Amerika'ya yöneldi

Beşiktaş, transfer çalışmalarını sürdürüyor. Siyah - Beyazlılar'ın talip olduğu Marchall'ın kulübü Lorient'le sözleşme yenilemesi bu transferin kapanmasına yol açarken, Paris Saint Germainli Yepes'in sakatlığı, Traore'nin de ağır kalması soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

LİG TV'nin haberine göre yöneticilerin Demirören'in istediği Cacapa'dan ise sakatlığı nedeniyle geçen sezon sadece 6 maç oynamasının sorun yarattığını belirterek, Güney Amerika'ya yöneldikleri öğrenildi.

Bu arada yönetimle toplantı yapan teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın Burak ve İbrahim Akın'a övgüler yağdırarak, "Bence Türkiye'nin en yetenekli iki kanat oyuncusu. En kısa sürede milli takıma kadar yükselecekler" dediği bildirildi. Beşiktaş yönetiminin ayrıca yüksek bonservis bedeline rağmen Mehmet Topuz'da ısrarcı olduğu ve sponsor aradığı kaydedildi.
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletigönderen Veled » Çrş Haz 27, 2007 15:47

Demirören'in aklı Cacapa'da

Yurt dışından mutlaka iyi bir savunma oyuncusu almak isteyen Beşiktaş'ta transfer çalışmaları karmakarışık bir görüntüye büründü.

LİG TV'nin haberine göre Fransa'ya giderek araştırmalarda bulunan, Paris Saint Germainli Traore ve Cisse ile Lorientli Marchall isimleriyle İstanbul'a dönen Futbol Şubesi Sorumlusu Celal Kolot'a bu kez Başkan Yıldırım Demirören karşı çıktı. Kolot'un Marchall'la prensipte anlaşma sağladıklarını bildirmesine rağmen Demirören'in "Kararınıza saygılıyım" dedikten sonra "Lyonlu Cacapa bize daha yararlı olur. Onu istiyorum" diye karşı görüş belirttiği ortaya çıktı.

Demirören'in Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın da Cacapa'yı tercih ettiğini bildirdiği öğrenildi. Geçen sezon başında ön çapraz bağlarından ameliyat olan Cacapa, ligde sadece 9 maçta forma giyebildi. Siyah-Beyazlıların Sivassporlu Mehmet Yıldız ısrarı da sürüyor. Yönetimin bu futbolcuyu transfer etmeyi çok istediği ve bu transfer için 500 bin Euro ayrıldığı belirtildi.

Beşiktaşlı yöneticilerin yabancı transferinde sayının artması halinde bir ön libero, bir de sağ kanat daha transfer etmeyi planladıkları bildirildi
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Futbol

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

x