Beşiktaş | Transfer Haberleri

Futbol ile ilgili hersey burada.

İletigönderen Veled » Pzr Tem 29, 2007 11:52

'Nicola'dan vazgeçmedik'
Stoper arayışlarını henüz noktalayamayan Beşiktaş, ön protokol imzaladıkları Nicola Legrottaglie'ye alternatif olan isimleri incelemeye devam ettiği öğrenildi. Beşiktaş Genel Sekreteri Öner, Juventuslu oyuncuda bekleyişte olduklarını söyledi, diğer alternatifleri değerlendirdiklerini belirtti.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre İspanya'nın Real Betis ekibinde forma giyen Jainota'dan sonra, menajerlerin önerdiği Saint Etienne takımındaki Lamine Diatta'yı da listesine aldığı vurgulandı. Beşiktaş Genel Sekreteri Kenan Öner stoper transferi ile ilgili yaptığı açıklamada "Legrottaglie'den tamamen vazgeçmiş değiliz. Ama İtalyan oyuncu ile ilgili olarak beklemeye geçtik. Listedeki diğer isimlerle temas halindeyiz. Legrottaglie'den daha iyisini bulmak amacıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Birkaç gün içerisinde Beşiktaş stoper sorununu çözecektir" ifadelerini kullandı.

lig tv
http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=23525
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletiler: 3

İletigönderen Veled » Prş Ağu 02, 2007 11:21

Diatta essiz sedasız geliyor !..

Beşiktaş'ın yeni transferi Diatta 12.30 sularında İstanbul'da olacak. Ancak Senegalli oyuncuyu ne taraftar ne de yöneticiler karşılamıyor !.. Diatta'yı karşılamak için Atatürk havaalanı'na sadece kulüp görevlisi Ahmet Ateş ve tercümanı geldi.

Lig TV Muhabiri Mustafa Tokgöz'ün Atatürk Havaalanı'ndan bildirdiğine göre 12.05'te İstanbul'da olacağı açıklanan Diatta'nın uçağı kısa bir rötar yaptı. Diatta'yı Paris'ten İstanbul'a getiren uçağın 12.30 sularında İstanbul'da olması bekleniyor.

Daha önce Paris'te sağlık kontrolünden geçen ve faksle sözleşme imzaladığı belirtilen Diatta'nın bugün Acıbadem Hastanesi'nde bir sağlık kontrolünden daha geçirileceği açıklandı. Diatta'nın bugün ya da yarın basın önünde de bir imza atması bekleniyor.

lig tv
http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=23733
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletigönderen Veled » Prş Ağu 02, 2007 19:09

Diatta formayla geldi !..

Beşiktaş'ın yeni transferi Senegalli defans oyuncusu Lamine Diatta, öğlen saatlerinde İstanbul'a geldi. Kısa bir rötarın ardından Atatürk Havaalanı'na gelen Diatta'nın Beşiktaş forması giymesi dikkat çekti. Formasının sırtında numara olmayan Diatta, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Lig TV muhabiri Mustafa Tokgöz Atatürk Havalanı'ndan bildiriyor:
Türkiye'nin en büyük kulübüne transfer olduğu için mutluluk duyduğunu söyleyen Senegalli oyuncu, "Beşiktaş, Türkiye'nin en büyük kulüplerinden biri. Avrupa'da da böyle olduğu biliniyor. Beşiktaş'ta olmaktan çok mutluyum" dedi. Diatta savunmada sağ bekte mi stoperde mi oynadığı yönündeki soruya da "Her ikisinde de oynayabiliyorum" cevabını verdi.

Siyah-beyazlı takıma gelmeden önce Cisse ile görüştüğünü belirten Diatta, "Türkiye'de 2002 Dünya Kupası'nda Türk Milli Takımı'nda forma giyen arkadaşlarım var. Cisse ile görüştüm, ondan Beşiktaş ile ilgili bilgiler aldım. Fransa'da Bordeaux bölgesinde yaşıyorum. Orada çok sayıda Türk arkadaşım var. Onlar da Beşiktaş ve Türkiye hakkında hep güzel şeylerden bahsettiler" diye konuştu.

Taraftar ve yöneticilerin karşılamaya gelmediği Diatta buna rağmen basının ilgisinden mutlu oldu ve "Böyle bir karşılamadan dolayı çok mutluyum." dedi.

Türkiye'ye daha önce de geldiğini de belirten Diatta sağlık kontrolünden geçmek üzere Acıbadem Hastanesi'ne geçti. Fransa'nın Saint-Etienne takımından transfer edilen Senegalli tecrübeli defans oyuncusu Diatta, Kadıköy Acıbadem Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçtikten sonra kendisini 3 yıllığına Siyah-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza atacak.

Lamine Diatta Kimdir?
1.84 metre boyunda, 76 kilo olan 32 yaşındaki Diatta, kariyerinin tamamını Fransa'da geçirdi. 1998-99 sezonunda Toulouse formasını giyen tecrübeli futbolcu, burada 25 maça çıktı ve aynı sezon Marsilya'ya transfer oldu. Ardından 5 sezon geçirdiği Rennes'e transfer olan Diatta, 1999-00 ve 2003-04 sezonlarında Rennes'de 129 maça çıktı ve 9 gol kaydetti. Rennes'in ardından 2004-05 sezonunda Lyon'a transfer olan Senegalli futbolcu, Fransa devinde 32 maça çıktı. Diatta, bu takımla iki lig şampiyonluğu yaşadıktan sonra 2006-07 sezonunda Saint-Etienne'e transfer oldu. Bu takımda 25 maçta görev alan ve bir de gol kaydeden Diatta, 2000 yılından beri de Senegal Milli Takımı'nda forma giyiyor.

lig tv
http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=23738
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletigönderen Veled » Cum Ağu 03, 2007 21:48

Yeni Kara Kartal Diatta

Beşiktaş'ın yeni transferi Senegalli defans oyuncusu Lamine Diatta, Beşiktaş Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen törenle kendisini siyah beyazlı renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı.
Beşiktaş, anlaşmaya vardığı Senegalli savunma oyuncusu Lamine Diatta ile 2 artı 1 yıllık sözleşme imzaladı.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde, yöneticiler Behçet Ümitlen ve Bülent Deriş'in de hazır bulunduğu törende Diatta, kendisini 3 yıllığına siyah-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Törende konuşan yönetici Behçet Ümitlen, Diatta'yı Lyon'da oynadığı dönemden beri takip ettiklerini belirterek, ''Senegalli oyuncunun Beşiktaş'a gelmesinde kısmet bugüneymiş. Diatta'yı teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam'ın isteği doğrultusunda ve Ali Gültiken'in katkılarıyla Beşiktaş'a kazandırdık. Beşiktaş'a hayırlı olsun'' diye konuştu.

DIATTA'DAN TÜRKÇE ''MERHABA BEŞİKTAŞ''
Beşiktaş'ın yeni transferi Lamine Diatta ise sözlerine Türkçe başladı ve ''Merhaba Beşiktaş. Ben geliyorum. En büyük Beşiktaş'' dedi.

Daha sonra sözlerine Fransızca devam eden Senegalli oyuncu, ''Burada olmaktan çok mutluyum. Bu kadar büyük ve prestijli bir kulüpte olmaktan gurur duyuyorum. Çok büyük hedeflerimiz var. Şampiyonlar Ligi ile kendi ligimizde başarılara hep birlikte imza atacağız'' diye konuştu.

Birkaç kelime Türkçe bildiğini ifade eden yeni transfer, ''Farklı bir ülkeye geldim. Türkiye'yi biliyorum. Uyum sorunu yaşayacağımı düşünmüyorum'' dedi.

Diatta, 2002 Dünya Kupası'nda eski Beşiktaşlı oyuncu İlhan Mansız'ın Senegal'e attığı golün hatırlatılması üzerine ''Dünya Kupası'ndaki kötü anılarımdan biriydi. O maçı kaybettik. Ama şu an buradayım ve çok mutluyum'' diye konuştu.

Sağ ayağında kronik sakatlık olduğu yönündeki soruyu da yanıtlayan Lamine Diatta, ''Gerçek olan sağlık kontrolleridir. Ben de bu kontrollerden geçtim. En ufak bir sorunum yok'' dedi.

Hazırlık dönemi geçirmemesinin kendisini nasıl etkileyeceği yönündeki soruyu yanıtlayan Senegalli oyuncu, şunları söyledi: ''Hocalarımla görüşeceğim. Çalışmaya hemen başlayacağım. Çok büyük bir zamana ihtiyacım olduğunu zannetmiyorum. Hazır gibiyim. En son 17 Haziranda Senegal milli takımıyla maça çıktım. Son dönemde de Bordeaux ile antrenmanlara çıkıyordum. Tabii ki takımla çalışmak daha farklı olacak.''

Fransız oyuncu Cisse'nin Beşiktaş'ta olmasının kendisi için artı bir durum yaratacağını kaydeden Diatta, ''Benim de iyi çalışıp her zaman hazır olmam lazım'' dedi.

Beşiktaş'ın Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde İsviçre'nin FC Zürih takımıyla eşleşmesi konusunda ise Diatta, ''Zürih'i çok iyi bilmiyorum. Beşiktaş'ın çok büyük hedefi var. Biz bunları geçecek durumdayız'' diyerek sözlerini tamamladı.

BJK TV'YE KONUŞTU
Senegalli oyuncu, imza törenin ardından BJK TV'ye konuştu ve şunları söyledi: ''Beşiktaş büyük bir takım ve büyük bir kulüp olduğu için geldim. Türkiye sevdiğim bir ülke. Birçok Türk arkadaşım var, burayı biliyorum. Takım arkadaşlarımla birlikte bütün kupaları kazanmak için mücadele edeceğiz. Bütün takımlar Şampiyonlar Ligi'ne katılmak istiyor, biz de Şampiyonlar Ligi'nde ilerlemek istiyoruz. Ayrıca taraftarlarla tanışmak için sabırsızlanıyorum.''

YILLIK 1 MİLYON AVRO ALACAK
Siyah-beyazlı takımın yeni transferi Diatta, 2 artı 1 olmak üzere 3 yıllık sözleşme imzalarken, yıllık 1 milyon Avro alacak. Beşiktaş, Senegalli oyuncunun transferinde bonservis bedeli ödemedi.

Bu arada Diatta'nın Beşiktaş'ın Süper Kupa'da Fenerbahçe ve Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Sheriff Tiraspol takımıyla yapacağı maçlar için takımla götürüleceği öğrenildi.

LİG TV
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletigönderen Veled » Sal Ağu 07, 2007 13:04

Beşiktaş Holosko'dan vazgeçti

Vestel Manisaspor'un Filip Holosko'nun bonservisi için 4 milyon dolar istemesi Beşiktaş yönetimi tarafından kabul edilmedi ve Beşiktaş, Vestel Manisaspor'un Slovak santraforu Holosko' transferinden vazgeçti.

Santrfor arayışlarını devam ettiren siyah-beyazlı takımda Asbaşkan Ertunç Soğancıoğlu "Paramız var Avrupa da iyi bir santrofor bulursak 5-6 milyon dolar vermekten kaçınmayız. Ancak Holosoko'ya da 4 milyon dolar vermeyi düşünmüyoruz". dedi.

Siyah-beyazlı takımda transferle ilgili bu gelişmeler yaşanırken Burak ve Nobre'den sonra Mehmet Yozgatlı'dan sahalardan 1 ay uzak kalacak olması Ertuğrul Sağlam'ı sıkıntıya soktu.

Sağlam'ın kulüp doktorlarına "Bu futbolculara ihtiyacım var en kısa zamanda onları sahada görmek istiyorum "diye talimat verdiği belirtildi.

Beşiktaş'da gözler yarın akşam oynanacak Sheriff maçına kilitlenirken, tur atlanması halinde futbolculara prim verilmeyeceği, ancak şampiyonlar ligine kalındığı takdirde siyah-beyazlı futbolculara 20'şer bin dolar prim verilmesi kararlaştırıldı.

Bu arada Beşiktaş yönetimiFenerbahçe maçında kırmızı kart gören İbrahim Üzülmez'e de ceza vermeyi düşünmediği belirtildi.

Öte yandan siyah-beyazlı kafile bugün Almanya'dan Moldova'ya geçecek ve akşam kısa bir antrenman yaptıktan sonra maç saatini beklemeye başlayacak.

lig tv
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

Önceki

Şu dizine dön: Futbol

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x