Beyaz Melek'e iki önemli ödül

Beyaz Melek'e iki önemli ödül

İletigönderen Pınar » Sal Nis 22, 2008 8:25

Beyaz Melek'e iki önemli ödül

Beyaz Melek, ABD'de düzenlenen Houston Film Festivali'nde ''En İyi Uluslarası Yabancı Film'' ile ''Jüri Özel En İyi Yönetmen Ödülü'' nü kazandı.

41'inci Uluslararası Houston Film Festivali'nde Türkiye adına yarışan Beyaz Melek, 19 Nisan'daki ödül gecesinde iki dalda önemli ödüller alarak geceye damgasını vurdu.

Festival; daha önce ilk ödüllerini alan Steven Spielberg, George Lucas, Coen Kardeşler, Ridley Scott, Brian de Palma, Oliver Stone, David Lynch gibi ustaları dünya sinemasına kazandırması açısından büyük önem taşıyor.

Festivalde En İyi Uluslarası Yabancı Film ödülü Beyaz Melek seçildi. Jüri Özel En İyi Yönetmen Ödülü Mahsun Kırmızıgül’e verildi.

Festival başkanı Hunter Todd, "Festivalimizde bu akşam 41 senedir aramızda olmayan bir bayrak Beyaz Melek’in başarısı ile dalgalanacak. Beyaz Melek olağanüstü ve muhteşem bir yapım. Son dönemlerde izlediğim en vurucu film. Daha önce bu festival dünya sinemasına yön veren çok önemli yönetmenlerin ilk ödüllerini vermiştir. İşte bu gece jüri en iyi yönetmen ödülünüde yaptığı filmle başarılı yönetmen Mahsun’a aynı şansı getireceğine inanıyorum" dedi.

Ödül töreninde Fadik Sevin Atasoy ile birlikte sahneye çıkan Mahsun Kırmızıgül mutluluktan sevinç gözyaşlarını tutamadı.

Ödül töreninde Türkiye Kültür Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürü Abdurahman Çelik ve Houston Türkiye Konsolosu Atilla Uzer geceye katılarak sanatçıların mutluluklarını paylaştı.

KAYNAK
Halk tarafından devlete "Sen bana hizmet etmek için varsın, bunun ötesinde senin bir anlamın yok" dendiğinde herşey yoluna girecektir...

(Osman Pamukoğlu)
Kullanıcı küçük betizi
Pınar
Üye
Üye
 
İletiler: 1380
Kayıt: Çrş Haz 06, 2007 7:47

Şu dizine dön: Sinema & Tiyatro

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x