"Biji Diva"

Devşirilmiş gençler

"Biji Diva"

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Eyl 24, 2008 20:23

"Biji Diva"

Genç Siviller, "Halkı askerlikten soğutmak" suçundan yargılanan Bülent Ersoy'a adliye girişinde, "Biji Diva", "Ah bu savaşların gözü kör olsun" ve "Eller ayırsa bile biz ayrılamayız" yazılı dövizlerle destek verdi.


Şarkıcı Bülent Ersoy'un, ''bir televizyon programında söylediği sözler ile halkı askerlikten soğuttuğu'' iddiasıyla 9 aydan 2,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.

Bakırköy 18. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, bir önceki celse zorla getirilmesi kararlaştırılan tutuksuz sanık Bülent Ersoy ile ''müştekiler'' Hayati Karataş ve Savaş Altay katıldı. Kimlik tespiti yapılırken ''üzerine kayıtlı gayrimenkullerin sayısını tam olarak bilmediğini, aylık gelirinin de 50 bin YTL olduğunu'' söyleyen Ersoy, cep telefonu numarasını hakime söylemedi. Ersoy'un cep telefonu numarasını vermemesi üzerine, tutanağa avukatının cep telefonu numarası yazıldı.

Bülent Ersoy savunmasında, ''Türkiye'de doğmuş, büyümüş ve vergi rekortmeni olan bir sanatçı olduğunu'' anlatarak, fikirlerini özgürce ifade etme hakkının bulunduğunu söyledi. Ersoy, davaya konu olayın, özel bir televizyon kanalında yayımlanan bir programda bir sarkıcıyla yaptığı konuşmadan kaynaklandığını, ancak bu konuşmanın bütün olarak algılanması gerektiğini bildirdi.

"ÖLÜM YERİNE ÇÖZÜM İSTEDİM"


Konuşmasında vatandaşı askerlikten soğutmaya yönelik bir amacının olmadığını belirten Ersoy, şöyle konuştu: ''O konuşmanın içinde ben 'ölüm yerine çözüm' şeklinde beyanda bulundum. Eğer ölüm yerine çözüm istemek vatan hainliği ya da askerlikten soğutmak ise o anlayış meselesidir. Benim konuşmam bu şekilde algılanarak huzurunuzda bu şekilde bulunmam algılama yanlışlığındandır. Suç unsuru olabilecek bir şey söylemiş değilim.''

''Vatan konusunda üzerine vazife düşmesi durumunda herkesten önce koşacağını'' aktaran Ersoy, 1980'deki askeri yönetim döneminde yasaklı olduğunu ve o tarihte Türkiye'yi karalamak için bir Avrupa ülkesinden aldığı vatandaşlık teklifini reddettiğini söyledi. Ersoy, Batman'da bir mahalleye isminin verilmek istenmesiyle de ilgisi bulunmadığını belirterek, ''Birilerinin bu konuşmalarımı kendilerine mal etmeleri beni hiç ilgilendirmiyor. Benim ismi geçen gruplar ve şahıslar ile uzaktan yakından alakam yoktur. Bir yere yakınlığım ya da sempatizan olma durumum yoktur'' diye konuştu.

''İNSANLIK ADINA KONUŞTUM''


Ersoy, çözüm üretme amacıyla, tamamen insanlık adına konuştuğunu belirterek, ''Ben tamamen insanlık adına konuştum. Beni idam etseler yine konuşacağım ve yine aynı şeyi söyleyeceğim'' dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) bağış yaptığı yönündeki haberlere de değinen Ersoy, şunları ifade etti: ''Ben bu konuda daha önce savcılıkta da beyanda bulundum. Vasiyetim ile konu da şahsiyetime aittir. Ancak öldükten sonra bu hususta açıklama yapılabilir. Ben savcılıkta TSK ile ilgili bağışı söyleme sebebim önceki tarihlerde Adana'da bir yaralama hadisesi nedeniyle bir böbreğimi kaybettim ve bir vasiyetname düzenleme ihtiyacı duydum. O vasiyetnamede TSK ile ilgili bu konuyu da oraya geçtim.''

AVUKATA TEPKİ

Duruşmada söz alan Bülent Ersoy'un avukatı Muhittin Yüzüak ise müvekkilinin herhangi bir suç kastı bulunmadığını belirterek, beraatını istedi. Yüzüak'ın, ''Müvekkilim askerliğini yapmıştır'' diye konuşması üzerine Ersoy sinirlenerek ''Ben pembe nüfus cüzdanı taşıyorum. Burada bir sürü basın mensubu var'' diyerek tepki gösterdi.

Hakim, duruşmaya katılmayan bazı müştekilerin adreslerinin tespit edilmesi amacıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne yazı yazılmasına karar vererek, duruşmayı erteledi. Duruşma sonrası ellerinde ''Biji Diva'', ''Ah bu savaşların gözü kör olsun'', ''Eller ayırsa bile biz ayrılamayız'' şeklinde dövizler bulunan birkaç kişi, Bülent Ersoy'a destek verdi.

Ersoy'un, 24 Şubat 2008 tarihinde bir televizyon kanalında canlı olarak yayınlanan eğlence içerikli programda yaptığı konuşma nedeniyle ''basın yoluyla halkı askerlikten soğuttuğu'' gerekçesiyle 9 aydan 2,5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor.


Kaynak
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen shadow39 » Çrş Eyl 24, 2008 20:43

Yakinda yeni albumunude cikartir Kestirdigime pisman oldum diye lavuk
Dağda üç Beş domuz Sürüsü
Tutturmuş Bir kürdistan Türküsü
Eline Almış Bayrak Diye Bir Masa örtüsü
Satsan Beş Para Etmez Ne Dirisi Ne De ölüsü
Soyu Soysuz Olan Sensin Toprak Senin Neyine
İte itlik Yapıp Kafa Tutma Beyine
Anlasa Dediğimi Sokaktaki Köpek Ağlar Haline
Duy Ulan Soysuz
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene!!!
....
Bu da can d..... efendiye olsun. belgeselci.
"Siz Mustafa demeye devam edin, biz de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk"

Resim
Kullanıcı küçük betizi
shadow39
Üye
Üye
 
İletiler: 2230
Kayıt: Cmt Mar 03, 2007 20:27


Şu dizine dön: Genç Siviller

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

cron

x