Bir Ajan Provokatör / Yılmaz DİKBAŞ

Bir Ajan Provokatör / Yılmaz DİKBAŞ

İletigönderen Güncel Meydan » Çrş Oca 11, 2012 12:09

Bir Ajan Provokatör

Amacı, kendisine verilen görev doğrultusunda insanları kışkırtmak, olay çıkartmak ve kişileri çıkarttığı olayların içine iterek sonuçta olabildiğince çok sayıda kellenin uçmasını sağlamak olan kişiye, ajan provokatör denilmektedir.

Ajan Provokatör’ün Türkçesi: Kışkırtıcı Casus.

Yakın zamanın en ünlü kışkırtıcı casusu, şimdi profesör olan, Mahir Kaynak’tır.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde asistanken, 12 Mart 1971’den hemen önce, MİT ajanı olarak, dönemin solcu-devrimci-Kemalist cephesine sızmıştır.

Aralarına sızdığı kişilerden daha ilerici devrimci nutuklar atmış, onlardan daha keskin solcu sloganlar patlatmış, onlardan çok daha ateşli Kemalist eylemler önermiştir.

12 Mart 1971 askeri darbesi sonrası, ajan provokatör Mahir Kaynak’ın kışkırttığı kişiler kendilerini işkence yapılan hapishanelerde bulmuştur!

Bütün bunları ben şimdi niçin anlattım?

Kendisini “Uluslararası Finans Danışmanı” ve “Stratejist” olarak tanıtan, Ulusal Kanal Televizyonu’nda düzenli program yapan Mete Akıncı’nın, Facebook’ta son iki günde yazmış olduğu kısa iletilere bir göz atalım.

Mete Akıncı yazıyor:

“Biz mehterle gidip adamlara çok sesli müziği bıraktık Türk kahvesiyle birlikte…şimdi bize Batı’dan teksesli Kasımpaşalı Angus dinletiyorlar…”

08 Ocak 2012, 12:17

Recep Tayyip Erdoğan’a, “Kasımpaşalı Angus” benzetmesi yapmak sizce eleştiri sayılabilir mi?

Aşağılama, küfür ve hakaret, hiçbir ülkede, hiçbir dilde eleştiri olarak kabul edilemez…

Mete Akıncı yazıyor:

“AKP’li ve Fethullahçı olmak ise soysuzlaşma sanatıdır…”

08 Ocak 2012, 12:36

12 Haziran 2011 seçimlerinde seçmenlerimizin yarısı AKP’ye oy verdi.

Halkımızın yarısına “soysuz” demek, eleştiri kapsamına girebilir mi?

Mete Akıncı yazıyor:

“Soysuzların en misteri Mehmet Şimşek..”

08 Ocak 2012, 12:53

Hiç kuşkusuz Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in eleştirilecek çok yanı var.

Peki, ona “soysuzların en misteri” demek, eleştiri sayılabilir mi?

Mete Akıncı yazıyor:

“Güzel bir türküyle bitirelim programımızı: Entarisi şala benziyor, şeftalisi nara benziyor…Baktım bakıyorum Tayyip’e, harbiden mala benziyor, şeklindeki türkümüzle bitirelim…”

08 Ocak 2012, 1:43

“Mal”ın ne anlama geldiğini bilmeyenimiz yoktur.

Recep Tayyip Erdoğan’ı “mala benzetmek”, eleştiri yapmak mıdır?

Aşağılama ve hakaretin en düzeysizine eleştiri gözüyle mi bakacağız?

Mete Akıncı yazıyor:

“Başbuğ neden tutuklandı? Görevi sırasında 3 bordo bereli sivil olarak Amerika’ya gönderilmiş ve Fettoş itini öldürmek için çalışma yapıyorlardı saklandığı CIA çiftliğinde öldürülmek üzere. Maalesef yakalandılar…”

07 Ocak 2012

Karşıtlarından bazılarının Fethullah Gülen’e “Fetto”, “Fettoş” dediklerini biliyoruz.

Fethullah Gülen’den “Fettoş iti” diye söz etmeyi kim eleştiri olarak kabul edebilir?

Bir kişiye “it” demek, kişisel hakarettir.

Fethullah Gülen’in nasıl eleştirildiğini öğrenmek isteyenlerin, M. Emin Değer’in kitabını okumalarını öneririm.

Mete Akıncı, çeşitli nedenlerle AKP’den, Recep Tayyip Erdoğan’dan ve Fethullah Gülen’den memnun olmayanları kışkırtmakta, küfür ettirmeye, hakaret ettirmeye itmekte, yasal olmayan eylemlerin içine çekmeye çalışmaktadır.

Yani, 12 Mart 1971’den hemen önceki Mahir Kaynak gibi ajan provokatörlük yapmaktadır.

Ajan provokatör Mahir Kaynak, MİT ajanıydı.

“Uluslararası” unvana sahip olduğunu iddia eden Mete Akıncı, büyük olasılıkla MİT’in değil, bir yabancı istihbarat servisinin ajan provokatörüdür!

Mahir Kaynak’ın ajan olduğu ortaya çıkınca, “deşifre” edilmiş sayıldı.

Ben de bu yazımla, Mete Akıncı’nın ajan provokatör olduğunu söylüyor, onu deşifre ediyorum!

Ulusal Kanal yöneticilerine soruyorum: Ajan provokatör Mete Akıncı’ya neden sürekli program yaptırıyorsunuz?

Ulusal Kanal Gönüllüleri’ne sesleniyorum: Ajan provokatör Mete Akıncı’nın oyununa gelmeyiniz! Paralarınızla ayakta tuttuğunuz Ulusal Kanal’da, bir ajan provokatörün program yapmasına izin vermeyiniz!

Yılmaz Dikbaş
09 Ocak 2012
dikbas@kalinka.com.tr
http://www.kalinka.com.tr
http://www.dikbas.tv
Kullanıcı küçük betizi
Güncel Meydan
Üye
Üye

İletiler: 584

Şu dizine dön: Yılmaz DİKBAŞ

Kİmler çevrİmİçİ